Ronald Koeman: Najważniejsze, aby de Jong i de Ligt grali regularnie

Radek Koc

16 stycznia 2019, 22:31

Marca

7 komentarzy

Były piłkarz Barcelony Ronald Koeman przyjechał do Katalonii, aby zainaugurować nowy "Cruyff Court" (małe boisko dla dzieci) w miejscowości Sant Vicenc dels Horts. Obecny selekecjoner Holandii wypowiedział się m.in. na temat aspirujących do gry w Barcelonie de Jonga i de Ligta.

De Jong i de Ligt: To typowi holenderscy gracze, którzy otrzymali świetne szkolenie w moim kraju. Są bardzo młodzi i już bardzo dobrzy. Przed nimi wielka przyszłość. Teraz muszą podjąć decyzje. Jest zainteresowanie ze strony wielu drużyn i Barça jest jedną z nich. Ostatecznie pieniądze nie są najważniejsze. Najważniejsze jest to, aby grali regularnie co tydzień. Moja rada dla nich? Już im ją dałem. Rozmawiam z nimi na temat transferu, ponieważ sami mnie o to pytają. To jednak sprawy, które pozostaną między nami. Oni sami, razem z ludźmi, których mają obok siebie, muszą zadecydować o tym, co jest dla nich najlepsze. 

Objęcie stanowiska trenera w Barcelonie: Nie wiem. Czuję się bardzo dobrze na stanowisku selekcjonera reprezentacji Holandii. W świecie futbolu nie należy rozmawiać o przyszłości, ponieważ nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć. Nie powiem nic więcej, bo i tak wszyscy wiedzą, jaka jest moja opinia. 

Ernesto Valverde: Nie jestem najbardziej odpowiednią osobą, aby rozmawiać na temat jego pozostania w Barcelonie. Zespołowi idzie teraz dobrze. Jest pierwszy w lidze i oby dotarł jak najdalej w Lidze Mistrzów. Jeśli wyniki będą dobre, to jest logiczne, aby Valverde kontynuował swoją pracę.

Rezultaty i spektakl: W Holandii mamy Ajax, w którym wszyscy chcą grać ładny futbol i osiągać dobre wyniki. To najtrudniejsze do pogodzenia. Biorąc pod uwagę to, co osiągnęła Barça na przestrzeni ostatnich 20 lat, możemy stwierdzić, że jest jej jeszcze trudniej. Nigdy nie jest łatwo utrzymać taki poziom, ale jeśli Messi będzie w takiej formie jeszcze przez kilka kolejnych sezonów, nie powinno być problemów. 

400 goli Messiego: Ten wynik robi wrażenie. Nic więcej nie można na ten temat powiedzieć. Obecnie to numer jeden na świecie. 

Faworyci do zwycięstwa w Lidze Mistrzów: Nie ma jasnego faworyta. A kogo chciałbym zobaczyć w roli zwycięzcy? Ze względu na łączącą nas przyjaźń chciałbym, aby wygrał Guardiola. 

De Jong: Nikt mi nie powiedział, że miałby przejść do PSG. Ostatnie słowo należy do samego piłkarza i to on podejmie najlepszą dla siebie decyzję. 

Cillessen: Dla każdego selekcjonera najlepszą opcją jest to, aby wszyscy jego podopieczni grali często. Jego sytuacja jest skomplikowana. Wiem, że jest zadowolony z pobytu w Barcelonie. My jesteśmy z niego zadowoleni, mimo tego, że nie gra zbyt często. 

postproduktie.nl / CC BY 2.5

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fajnie byłoby zobaczyć na ławce trenerskiej tego zdobywcę bramki z finału Ligi Mistrzów, w którym Barca po raz pierwszy wygrała te rozgrywki.

+

https://www.youtube.com/watch?v=eYooKXsbaew (ta bramka w 01:27) mnie zawsze rozwala xD

Dal wyraźnie do zrozumienia "lepiej nie do Barcy "
No niestety ostatnimi laty nie słynieny z pracy z młodymi....

Obydwaj chca grac w podstawie a Barcelona im tego raczej nie zapewni. Dlatego obaj rozwazaja inne propozycje bo grzanie ławy to pewnie nic ciekawego.

Mam nadzieję że wkrótce to Ronald będzie trenerem Barcelony!

Dwa diamenciki do oszlifowania, fajnie byłoby, żeby choć jeden do nas trafił, aczkolwiek wydaje się to na tę chwilę mało realne:(

Szkoda, że tak hasłami odpowiadał, ale wiadomo tajemnice musi trzymać jedno pewne on już wie. Coś czuję, że jest jednak szansa, że w ostatniej chwili zmieni zdanie. Zobaczymy, niby w sobotę ma dać odpowiedź. Mowa oczywiście o De Jongu.