SD Eibar

EIB

• Luis Suárez 19', 59'
  • Lionel Messi 53'

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: BaroPodertos, Ściah

90

• 6,5
  • 6,5

Bezrobotny w pierwszej połowie podczas której gracze Jose Luisa Mendilibara nie oddali żadnego celnego strzału. Po przerwie wiele się nie zmieniło, jednak niemiecki golkiper został już kilka razy zmuszony do interwencji - 74. czy 79. minuta. Nie można przejść obojętnie obok niektórych podań w wykonaniu Niemca (szczególnie tych do Jordiego Alby - 66., 69. czy 86. minuta), choć również należy mieć na uwadze, że Marc kilka razy nie zachował odpowiedniej precyzji, przez co jego koledzy musieli gonić za piłką. Brawa za zachowanie pierwszego czystego konta w nowym roku.

0 0 0 0 0 2
41 95% 0 10 0 3

83

• 5,5
  • 5,0

Wszedł dobrze w mecz pod względem gry ofensywnej (dobre podania do Rakiticia w 2. i 7. minucie). Poza tym warto podkreślić również podanie do Messiego w 63. minucie i nietypową asystę przy drugim golu Luisa Suareza. Jeśli chodzi o grę bliżej własnego pola karnego, to nie wyglądała ona zbyt dobrze. Zanotował kilka udanych interwencji (3., 12., 22. czy 27. minuta), jednak z upływem czasu wyglądał coraz gorzej. Na minus przegranie pojedynków z Cucu w 24. i 38. minucie, nieupilnowanie rywala, który oddał groźny strzał w 28., spóźnienie z powrotem do obrony w 36. i pozwolenie na mocne wstrzelenie piłki w pole karne w 79. W grze do przodu wyglądał nieźle, jednak powinien zmniejszyć liczbę popełnianych błędów w destrukcji.

1 0 2 0 1 6
48 92% 1 1 1 7

90

• 7,5
  • 7,0

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Hiszpana, jednak nie bezbłędny. Masa udanych interwencji w obronie (5., 42., 49. czy 93. minuta), z których oddzielnie warto wyróżnić wygrane przez niego pojedynki główkowe (15., 28., 36., 38., 71. i 81.) - w powietrzu nie miał sobie równych. Do tego brawa należą się również za grę do przodu (bardzo dobry przerzut do Alby w 18. minucie, dobre podania do Coutinho w 34. i 62. oraz zagranie piętą do Roberto w 72.). Na minus nieudany i niepotrzebny wślizg, za który otrzymał żółtą kartkę w 70. i nieupilnowanie rywala, który oddał celny strzał w 74. minucie.

0 0 0 1 0 8
71 89% 0 5 1 16

90

• 7,0
  • 7,0

Bardzo dobra gra w defensywie (1., 5., 24., 27., 50. czy 78. minuta). Jedyny warty odnotowania błąd ze strony Francuza, to nieupilnowanie rywala, który oddał strzał głową w 66. minucie. Pod względem gry do przodu nie było już tak zadowalająco. Kilkukrotnie próbował dalszych podań, jednak rzadko docierały one do celu (14. czy 24. minuta), choć warto wspomnieć o tym z 68. minuty do Coutinho. Występ Francuza jak najbardziej na plus, jednak dał się już nam poznać z lepszej strony, jeśli chodzi o wyprowadzanie piłki.

0 0 1 0 0 12
67 82% 0 3 0 14

90

• 7,0
  • 6,5

Solidny mecz Hiszpana w obronie. Kilka udanych interwencji (1., 17., 65., 78 x2. czy 84. minuta). Niewiele błędów, jednak należy wspomnieć o chociażby tym z 5. minuty (spóźniony za rywalem, który dośrodkował piłkę w pole karne). W ofensywie również odcisnął swoje piętno. Podania warte uwagi, to na pewno te z 32. x2., 43., 56. czy 58. minuty. Udany występ na całej długości boiska.

0 0 1 1 0 12
63 81% 1 3 2 6

90

• 6,0
  • 6,0

Nie był zbyt decydujący w defensywie, stąd też mała liczba udanych interwencji (6., 36. (asekuracja Roberto), 38. i 91. minuta). Zanotował kilka dobrych (12., 47. i 54. minuta) lub bardzo dobrych (32.) podań do swoich kolegów, jednak nie zawsze zagrywał piłki w tempo (26.). Do tego na minus straty z 38. i 41. minuty. Dobry i spokojny występ Chorwata, jednak to zdecydowanie nie był mecz, który zostanie w pamięci kibiców Barcy.

0 0 0 1 2 9
52 88% 0 5 0 6

66

• 6,0
  • 5,0

Dobry mecz w wykonaniu 30-latka. Zanotował kilka udanych interwencji (15., 30. (bardzo dobry wślizg na połowie rywala), 32., 36. i 65. minuta). Niestety na tym nie można zakończyć opisu gry Busquetsa w defensywie. Duży minus za liczne straty których należało uniknąć (9., 17., 27. czy 28. minuta). Jeśli chodzi o grę do przodu, to warto zwrócić uwagę na kilka podań (18., 19. (rozpoczęcie akcji bramkowej), 26., 29., 49., 56. czy 63. minuta. Pozytywny występ, jednak od tak doświadczonego piłkarza powinno się oczekiwać większej odpowiedzialności. W 66. minucie został zmieniony przez Vidala.

0 0 0 0 2 10
66 85% 0 5 0 6

Arthur Melo

72

• 5,5
  • 6,5

Jak prawie zawsze przyjemnie patrzy się na grę Brazylijczyka, chociażby ze względu na świetną kontrolę nad futbolówką (np. 23. minuta), ale brakuje mu efektywności. Na plus kilka wartych odnotowania podań (38., 40., 41., czy 61. minuta). Jeśli chodzi o grę w defensywie to nie pokazał nic szczególnego. Był cegiełką w środku pola i tyle.

0 0 1 0 4 2
54 96% 0 0 1 0

90

• 7,5
  • 7,0

Jak najbardziej udany mecz w wykonaniu Argentyńczyka, lecz mógł wyciągnąć z niego więcej. Bramka na 2:0 po wymanewrowaniu rywali i strzale na dalszy słupek. Do gola dołożył kilka dobrych (8. czy 57. minuta) lub bardzo dobrych (9., 56. i 76.) podań. Na minus zmarnowanie okazji na strzelenie bramki w 59. minucie oraz podjęcie złej decyzji w 15. (powinien podawać do Suareza, zamiast wdawać się w drybling, który zakończył się stratą).

2 2 3 2 0 9
26 81% 1 1 0 0

90

• 9,5
  • 8,5

Urugwajczykowi należą się wielkie brawa za pierwszą bramkę. Najpierw świetne odegranie piętą do Coutinho i wyjście na pozycję, a później wykończenie akcji strzałem na dalszy słupek. Druga bramka również niczego sobie - strzał z ostrego kąta zewnętrzną częścią stopy. Do tego kilka podań wartych odnotowania (36., 43., 52., 53. (asysta, poprzedzona odbiorem piłki), czy 58. (świetne wycofanie piłki piętą do Messiego)). Bardzo skuteczny w defensywie (wybicie piłki lecącej w światło bramki w 39. minucie). Na minus zmarnowanie stuprocentowej okazji na strzelenie gola w 56. minucie i żółta kartka za dyskusję z arbitrem w 44. Zawodnik Meczu.

3 3 2 2 1 11
27 63% 3 1 1 6

Philippe Coutinho

90

• 7,5
  • 7,5

Kibice wypatrywali takiego Coutinho już od wielu meczów i w końcu Brazylijczyk raczył się pojawić na Camp Nou. Wiele dobrych podań do kolegów - 17., 19. (asysta, poprzedzona wcześniej dobrym rozegraniem), 30., 34., 53., 56., 58. czy 73. minuta. W końcu współpraca z nimi wyglądała dobrze, a do tego Brazylijczyk grał to, czego uczą na Copacabana od najmłodszych lat (chociażby sombrero w 57. minucie, czy genialny drybling w 84.). Na minus, kilka start (14., 35. czy 69. minuta). Jeśli chodzi o grę w destrukcji to czasami cofał się, by pomóc w bronieniu, jednak nie przełożyło się to na indywidualne interwencje.

1 1 4 1 1 11
56 86% 1 0 2 1

Arturo Vidal

24

• 6,5
  • 6,0

Wszedł w 66. minucie i dał solidną zmianę. Pokazał się z dobrej strony w defensywie (81., 87. czy 89. minuta), jak i również w ofensywie (85. czy 89. minuta).

0 0 0 0 0 1
24 96% 0 0 2 3

18

• 5,0
  • 6,0

Wszedł w 71. minucie i nie pokazał zbyt wiele. W 76. minucie wygrał pojedynek biegowy, ale później źle dograł piłkę, w 84. dobrze podał do Messiego i w 85. stracił futbolówkę po nieudanym dryblingu. Nota wyjściowa.

5 80% 0 0 0 2

Suarez zagral bardzo dobry mecz, ale zmarnowal jedna perfidna setke po strzale glowa. Moze troche surowo ale dalem mu 8. 5

Busquets to chyba uwaza, ze jest tak zajebisty, ze nie musi podawac do kolegow z druzyny...
Defensywny pomocnik, ktory notuje 10 strat, nie zasluguje na wiecej niz 3.

Busquets byl jednym z najslabszych zawodnikow naszej druzyny w tym spotkaniu. Dorownywal mu jedynie Roberto.

Mieć czynny udział jako obrońca przy wszystkich bramkach, strzel prawie gola do tego zaliczyć kilka dobrych odbiorow, ale daj się objechać dwa, trzy razy i dostajesz ocenę 5,5 a w komentarzach jesteś okrzyknięty najgorszym piłkarzem meczu :D

Wiem jak duży wpływ miał Suarez na wygraną, ale dawanie mu takich wysokich ocen, w sytuacji gdzie od 70 minuty nie wiem czy miał jakieś dokładne podanie, a i zmarnował piłkę z 5 metra to przesada.

robero max 2
dziekuje dobranoc

Nawet trener opiepszyl Roberto za granie do tyłu zamiast do przodu. Oprócz tego brak czucia akcji, ile razy on podawał bezmyślnie, gdy nasz zawodnik był na spalonym? Wiekszosc podań czytelnych, do najbliższego kolegi. W ofensywie też mizernie. Najgorszy zawodnik w naszej drużynie wraz z Busquetsem. Widzicie jak nasz pomocnik się rusza? Jak wóz z węglem. Co on myśli, że jest Messim środka pola i nic robić nie musi? Jego gra w tym meczu była BEZNADZIEJNA. Chyba nawet nasz trener to dojrzał skoro zdjął go w drugiej połowie. Reszta ocen wydaję mi się, że dobra.

Dla mnie Roberto za te czytelne podania ocena o 1 w dół, ile on razy podawał na spalonego? Z 5? Zupełnie nie czuł tempa akcji. Busi też baardzo przeciętne zawody i jestem pewien że gdyby mecz zakończył się 0-0 to nie dostałby wyżej niż 4. Arthur za to świetnie kontrolował środek razem z Ivanem, dałbym mu 6. Z resztą się zgadzam

Dwie oceny w mojej opinii totalnie nie sprawiedliwe. Podania Roberto były tak czytelne że każdy widział komu i gdzie poda, a co najważniejsze spóźnione o wieki, defensywnie niczym się nie wyróżnił więc skąd tak wysoka ocena. Busi dołuje cały sezon nie nadąrza w defensywie kompletnie więc znów pytanie jak można na plus ocenić mecz w jego wykonaniu. Oczywiscie to tylko moja opinia, pozostale oceny ok.

Te oceny pokazuja, jak rozegranie i pressing leza w naszym teamie. Udalo sie uniknac wielbladow w defensywie i widac lepsza forme wszystkich obroncow (co mnie baaardzo cieszy). Atak w ktorym brylowal Gryz (pierwszy raz od wielu meczow nie bolaly mnie oczy od patrzenia na niego) zrobil swoje. Tylko ta nieszczesna pomoc, ktora ani nie potrafi zdominowac srodka pola ani moze poslac kilku ciekawych podan do przodu.
Caly zespol oceny okolo ale pomocnicy 5,5 - 6 - 6.
Mysle, ze po czesci jest to wina braku dyscypliny w ogolnej grze obronnej bo nasze formacje po prostu graja od siebie zbyt daleko, przez co tworza sie wielkie dziury miedzy nim ale takze spowodowane jest to brakiem mobilnosci. Busi i Rakitic to bardzo slabi sprinterzy a Ivan do tego jest zwinny inaczej. Byc moze Vidal z Kante i Pogba byliby w stanie pokryc te wolne obszary ale na pewno nie nasza dwojka żolwi blotnych plus wciaz, nieco bojazliwy Melo.
Takze wyprowadzenie pilki od bramki troszke szwankuje. Czesto rozgrywamy tak pilke by dac sie zapedzic "w kozi rog" a pozniej w najlepszym wypadku albo gramy lage na Suareza albo (w najgorszym) tracimy ja w okolicy 30-40 metra od bramki.
Eibar nie mial pomyslu i zbytnio jakosci by przebic sie przez nasza obrone bo w koncu krylismy dobrze przy wrzutkach. Z druzynami majacymi wiecej talentu z przodu i bardziej atletycznych graczy moze skonczyc sie to zupelnie inaczej.
Tak czy siak mecz byl lekki do ogladania, pomimo braku kontroli w srodku pola a nasze zwyciestwo wydawalo sie formalnoscia.

Przyszedłem aby redakcje opieprzyc za noty, ale widzę nie trzeba więc można iść spać, booyah