Kto po Luisie? Analiza potencjalnych następców Suáreza

ViscaBarca123

22 stycznia 2019, 16:30

111 komentarzy

Za niecały miesiąc Luis Suárez będzie obchodził 32. urodziny. Jego następcę będzie trzeba sprowadzić już niebawem. Kandydatów można wymieniać wielu, jednak jeśli spojrzymy na ich dokładną charakterystykę, możemy dojść do wniosku, że zastąpienie Urugwajczyka nie będzie takie proste.

Przede wszystkim umiejętności rozgrywania Luisito są na niesamowicie wysokim poziomie. Imponuje jego liczba asyst, ale nie tylko. Liczba kluczowych zagrań, prostopadłych podań, długich piłek i ciągły udział w grze zespołu. Wszystko to sprawia, że Luis wydaje się idealnym środkowym napastnikiem dla Barcelony. Tylko nieliczni zbliżają się lub dorównują mu chociaż w kilku statystykach. Dlatego pod tym względem trudno znaleźć dobrego następcę Suáreza.

Jest wielu napastników, strzelających mnóstwo bramek, ale mam nadzieję, że poniżej przedstawione statystyki pokażą, że gole nie zawsze są gwarantem odniesienia sukcesu w Barcelonie. Można jednak znaleźć kilku zawodników, których należy brać pod uwagę.

Postanowiłem porównać statystyki Urugwajczyka od 2015 roku do ostatniego meczu, jaki rozegrał w 2018. Pod uwagę wziąłem wielu młodych graczy, którzy byli i są wymieniani jako jego potencjalni następcy. Dodałem także kilku innych piłkarzy, niekoniecznie łączonych z Barceloną, by bliżej nakreślić charakterystykę kandydatów do transferu. Porównane zostały statystyki klasowych napastników, jak np. Icardi, Lukaku czy Harry Kane.

Na pierwszy ogień porównanie osiągnięć Suáreza od 2015 do końca 2018 roku ze średnimi statystykami zawodników, którzy zaraz będą do niego porównywani.

graf. @paleszhurts_

Jak już wspomniałem, umiejętności rozgrywania Luisa są wybitne. Ogromna liczba asyst: w tym sezonie 6, a w całej karierze w Barcelonie 88 w 219 spotkaniach, co daje nam asystę średnio co 214 minut. Świetne wyniki jak na środkowego napastnika. Do tego bardzo duża liczba długich piłek, prostopadłych zagrań, a także podań otrzymywanych od kolegów z zespołu. Imponujące.

Zaczniemy od analizy młodych zawodników, którzy mogą stać się potencjalnymi następcami El Pistolero.

1. Abel Ruiz, Barça B, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Niestety Abel nie zachwyca w Barcelonie B. Często po prostu jest niewidoczny, nie bierze dużego udziału w rozegraniu i wiele razy przechodził obok meczu. Rzuca się w oczy, że w rezerwach prawie nie notuje asyst, nie oddaje wielu strzałów i nie ma zbyt wielu kontaktów z piłką w polu karnym. Na początku sezonu wyglądało to bardzo słabo. Jest dobry w dryblingu, wygrywaniu pojedynków zarówno w ofensywie, jak i defensywie, rzadko traci piłki. Często schodzi do skrzydła i tam drybluje. Myślę, że z czasem zacznie prezentować odpowiedni poziom w drużynie Garcíi Pimienty, ale w tej chwili nie pokazuje odpowiedniego potencjału. A przynajmniej tak mają się sprawy w klubie. Dlatego warto pokazać jego statystyki w reprezentacji, gdzie jest zupełnie innym zawodnikiem.

graf. @paleszhurts_

Abel w młodzieżowej kadrze to bestia. Strzela gola za golem, angażuje się w kreację, przez cały czas pokazuje się do gry. Niesamowite, że w reprezentacji zachodzi tak duża zmiana. Wykres z prawej strony jest niemal kopią statystyk Suáreza. Biorąc pod uwagę młody wiek Hiszpana, musimy podkreślić, że jego statystyki są naprawdę imponujące oraz obiecujące. Można mieć nadzieję, że za kilka lat mógłby wejść na bardzo wysoki poziom. Jednak by tak się stało, musi zacząć podobnie grać w Barcelonie. Nie wiadomo, w czym tkwi problem. Niektórzy twierdzą, że w klubie nie ma wystarczającej pewności siebie. Miejmy nadzieję, że niedługo jej nabierze, bo niewątpliwie ma potencjał i umiejętności na zastąpienie Suáreza.

*Na drugim wykresie statystyki Suáreza są nieco zmienione, bo został on stworzony trochę wcześniej, jednak zmiany są nienaczne.

2. André Silva, Sevilla, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Wygląda nieźle. Rzuca się w oczy to, że chłopak dość często jest łapany na spalonym i nie notuje zbyt wielu asyst. Rzadko zagrywa długie piłki. Z pewnością te dwie statystyki są do poprawy. Często jednak notuje podanie przed asystą innego zawodnika. Po prawej stronie widać trochę podobieństw do Suáreza, jednak Silva nieco odstaje od Urugwajczyka pod względem wygranych pojedynków w defensywie i liczby kontaktów z piłką w polu karnym. Moim zdaniem, aby brać go pod uwagę jako następcę Luisa, Portugalczyk musiałby zakończyć ten sezon z dobrymi statystykami (w tej chwili ma na koncie 8 bramek w La Lidze) i najlepiej powtórzyć to w kolejnym roku rozgrywkowym. Dodatkowo niektóre aspekty jego gry są do poprawy – szczególnie niewielka liczba asyst i długich zagrań. W tej chwili jego profil nie pasuje mi zbytnio do roli napastnika w Barcelonie.

3. Memphis Depay, Lyon, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Statystyki prezentują się przyzwoicie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Holender w wielu meczach zagrał jako skrzydłowy, cofnięty napastnik lub nawet ofensywny pomocnik i dlatego liczba asyst, długich podań czy prostopadłych zagrań jest wysoka. W tym sezonie na środku ataku zagrał w 13 meczach i strzelił 3 gole oraz zanotował 5 asyst. Mało imponujące statystyki. Udział w grze ma jednak bardzo duży – uzbierał sporo długich podań, prostopadłych piłek, asyst i otrzymywanych podań od kolegów z drużyny. Niestety bardzo często łapany jest na spalonym i w polu karnym nie ma zbyt wielu kontaktów. Z tego, co czytałem, jest nieregularny. Podobno potrafi zagrać trzy dobre mecze, a potem trzy słabe. Mówi się też, że często nie angażuje się zbytnio w spotkanie. Aby to potwierdzić, trzeba regularnie oglądać Lyon. Ja tego nie robię, jednak takich opinii o Holendrze słyszałem już kilka.

4. Kasper Dolberg, Ajax, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Duńczyk wydawał mi się ciekawą opcją, jednak jego udział w rozegraniu nie jest zbyt duży. Prawie nie notuje asyst i prostopadłych zagrań, a liczba jego długich piłek także nie jest wysoka. Do tego często znajduje się na spalonym. W innych statystykach prezentuje się naprawdę nieźle, jednak sądziłem, że będzie lepiej. Mało drybluje (średnio 0,6 dryblingu na mecz), w polu karnym nie ma wielu kontaktów z piłką. Dwa lata temu wyglądał naprawdę świetnie i był jedną z sensacji, potem zgasł (słaba forma, problemy z urazami). Teraz znowu gra nieźle. Dobrze byłoby, gdyby formę utrzymał przez co najmniej dwa sezony. Zobaczymy, jak będzie się prezentował w dalszej części kampanii. Duńczyk lubi cofać się do rozegrania i grać między liniami. Potrafi także uderzyć z dystansu. Dwa sezony temu liczba jego asyst (8) była już dość wysoka, a dryblingów (1,5 na mecz) i kluczowych podań (0,9) także na dobrym poziomie. Warto mieć go na oku.

5. Gabriel Jesús, Manchester City, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Nie spodziewałem się, że statystyki piłkarza City są aż tak dobre. Zaangażowanie w rozegraniu na niezłym poziomie – asysty, sporo podań od kolegów z drużyny, wysoka liczba asyst drugiego stopnia, a także sporo kontaktów z piłką w polu karnym. Wreszcie ktoś, kto nie jest zbyt często łapany na spalonym. Mimo wszystko w tym sezonie nie jest rewelacyjny i jego dobre mecze można policzyć na palcach jednej ręki. 7 goli i 2 asysty w 23 spotkaniach. Mógłby być ciekawą opcją, jednak raczej nie jest do wyjęcia z City. Trzeba było kupić go bezpośrednio z Palmeiras, teraz jest już raczej za późno.

Warto spojrzeć także na statystyki Brazylijczyka od 2015 roku do 27 grudnia 2018 roku.

graf. @paleszhurts_

Zaangażowanie w kreację wygląda jeszcze lepiej, a do tego można pochwalić go za pracę w defensywie.

6. Luka Jović, Eintracht Frankfurt, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Wygląda świetnie. Bardzo dobrze czuje się w polu karnym, dużo drybluje (i to z niezłą skutecznością), notuje sporo kontaktów z piłką w polu karnym, oddaje dużo strzałów na bramkę, nieźle pracuje w obronie. W Eintrachcie gra w ataku razem z Hallerem, o którym wspomnę na końcu. Jović często cofa się do rozegrania, zagrywa prostopadłe i długie piłki. Chwali się jego waleczność, a także to, że dobrze czuje się pod presją rywala i ma świetny pierwszy kontakt z piłką: ponad połowę bramek w tym sezonie zdobył po strzale oddanym po pierwszym kontakcie. Ceni się również jego dobrą grę głową, świetne obie nogi oraz technikę. Prawa strona wykresu wygląda rewelacyjnie, w niektórych momentach nawet lepiej niż w przypadku Luisa. Jego zaangażowanie w rozegranie jest na bardzo dobrym poziomie. W obecnym sezonie w 23 meczach strzelił 17 goli i zanotował 3 asysty (udział w bramce co 64 minuty). Od dłuższego czasu jestem fanem jego talentu i myślę, że mógłby do nas dobrze pasować. Zawodnik, którego trzeba obserwować.

7. Anthony Martial, Manchester United, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Martial, podobnie jak Depay, jest bardziej skrzydłowym, ale występował już wielokrotnie na pozycji "dziewiątki". Na lewym i prawym skrzydle rozegrał łącznie 117 spotkań, a jako środkowy napastnik wystąpił w 81 meczach. W tym sezonie na środku ataku rozegrał tylko dwa spotkania. Tradycyjnie Francuz dużo drybluje, wygrywa sporo pojedynków w ofensywie, ale otrzymuje także wiele podań od kolegów z drużyny. Liczba jego prostopadłych zagrań jest na niezłym poziomie, jednak w obecnym sezonie Martial ma na swoim koncie zero asyst, przy 9 bramkach. Pochwalić można go jeszcze za małą liczbę strat i wysoką celność podań, a także za sporo asyst drugiego stopnia. Może stanowić ciekawą opcję. Dodatkowo warto wspomnieć że niedługo kończy mu się kontrakt.

8. Lautaro Martínez, Inter, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

W Argentynie grał bardzo dobrze, wielokrotnie zachwycał i szczerze przyznam, że już wtedy myślałem o nim jako o następcy Luisa. W pierwszym sezonie w Europie gra przyzwoicie. Notuje sporo kontaktów w polu karnym, lubi dryblować, dobrze radzi sobie w pojedynkach ofensywnych, ale jego zaangażowanie w rozegranie zespołu jest na dość niskim poziomie. Wprawdzie otrzymuje sporo podań od kolegów z drużyny, ale notuje mało asyst, niemal nie zagrywa prostopadłych piłek i nie posyła zbyt wielu długich podań. Dodatkowo często znajduje się na spalonym. W tej chwili nie jest idealnym kandydatem na następcę Luisa. W obecnym sezonie rozegrał tylko 494 minuty, podczas których strzelił trzy gole i zanotował jedną asystę. Do Barcelony nie przyjdzie w tej chwili ktoś, kto jest zmiennikiem, nie gra wiele i nie ma zbyt mocnej pozycji w klubie. Jeśli Lautaro miałby pewne miejsce w pierwszym składzie Interu i "wykręcałby" lepsze statystyki, wtedy mógłby być jakąkolwiek opcją dla Barçy.

9. Nicolas Pepe, Lille, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Iworyjczyk był wymieniany jako możliwy następca Luisa Suáreza w Barcelonie, jednak w roli środkowego napastnika zagrał tylko w kilku meczach w karierze (16), w których strzelił zaledwie cztery bramki. Zdecydowanie lepiej radzi sobie na skrzydle, co widać po liczbie udanych dryblingów czy wygranych pojedynków ofensywnych. Jego udział w rozegraniu to głównie bardzo wysoka liczba asyst drugiego stopnia. W polu karnym notuje raczej mało kontaktów z piłką, również bardzo często łapany jest na spalonym. Prawe skrzydło to dla niego najlepsza pozycja. Kompletnie nie pasuje na następcę Urugwajczyka.

10. Maxi Gómez, Celta Vigo, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Jeden z faworytów do zastąpienia Suáreza. Jego statystyki wyglądają świetnie. Prawa strona wykresu to niemal kopia statystyk Luisa. Zaangażowanie w rozegranie drużyny wygląda dobrze, biorąc pod uwagę młody wiek Urugwajczyka i styl gry Celty. Zagrywa sporo długich piłek, ma wysoką celność podań, notuje mało strat. W oczy rzuca się jedynie zerowa liczba asyst drugiego stopnia i niezbyt dużo kontaktów w polu karnym. W trwającym sezonie ligowym Maxi strzelił osiem goli i dołożył do tego cztery asysty. Klauzula młodego Urugwajczyka wynosi 50 milionów euro, co nie jest wygórowaną kwotą za młodego zawodnika, rozgrywającego drugi dobry sezon w La Lidze. Maxi Gómez ma świetną technikę, znakomicie kontroluje piłkę, dobrze gra głową, potrafi strzelać bramki obiema nogami. Jest jednak bardziej statyczny w polu karnym od Luisa i oczywiście mniej angażuje się w kreację. W wielu momentach przypomina Suáreza, ale będzie musiał popracować nad kilkoma aspektami. Z pewnością jeden z bardziej obiecujących kandydatów do zastąpienia swojego rodaka w Barcelonie.

Można również porównać statystyki Luisa od 2015 do 2019 do liczb Maxiego od 2015 roku do 2018.

graf. @paleszhurts_

Liczba asyst drugiego stopnia jest większa, a cały wykres wygląda naprawdę przyzwoicie. Potencjał na zastąpienie Luisa jest ewidentny.

11. Timo Werner, RB Lipsk, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Werner z pewnością będzie brany pod uwagę jako możliwy następca Luisa Suáreza i już kilkukrotnie łączono go z Barceloną. To zawodnik, który często schodzi do skrzydła i nie będzie miał problemów z grą na tej pozycji. Jest graczem notującym sporo kontaktów z piłką: dużo drybluje, często oddaje strzały na bramkę, rzadko łapany jest na spalonym. Jego główną siłą jest jednak gra z kontrataku. W Bundeslidze w trwającym sezonie radzi sobie dobrze – strzelił 11 goli i zanotował 2 asysty w 17 spotkaniach, co daje udział w bramce średnio co 107 minut. Wygląda to nieźle, jednak w tym sezonie Werner nie ma na koncie zbyt wielu asyst (ta statystyka wyglądała lepiej w poprzedniej kampanii). Dodatkowo nie ma prawie żadnych asyst drugiego stopnia. Nie przekonują również słabe w jego wykonaniu mistrzostwa świata, a w wielu spotkaniach kadry również nie zachwycał. Odnośnie ceny mówi się teraz o około 40-50 mln, ponieważ kontrakt Wernera kończy się w 2020 roku. Mimo wszystko trudno uwierzyć w taką kwotę i myślę, że Lipsk będzie chciał za niego o wiele więcej. W tej chwili kandydatura Wernera średnio mnie przekonuje.

12. Krzysztof Piątek, Genoa, sezon 2018/19

graf. @paleszhurts_

Piątek to zawodnik ze świetnym wykończeniem, który potrafi znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, jednak raczej nie jest dobrym kandydatem, by w najbliższej przyszłości zastąpić Suáreza. To typowy lis pola karnego, który często gra na linii spalonego, potrafi dryblować i notuje sporo kontaktów z piłką w polu karnym, jednak jego udział w kreacji zespołu jest niemal zerowy. Brak choćby jednej asysty w tym sezonie, bardzo mała liczba asyst drugiego stopnia, prostopadłych zagrań czy długich piłek. Także statystyka podań otrzymanych od kolegów z drużyny wygląda bardzo słabo. Większość analizowanych napastników nie dorównuje Suárezowi pod względem udziału w rozegraniu, ale i tak miała dużo większą liczbę otrzymanych piłek niż Piątek. Pod tym względem Polak prezentuje się bardzo słabo. Mały jest również jego udział w grze w obronie.

To nie koniec. W drugiej części przedstawimy kolejnych zawodników, którzy mogą zostać następcami Luisa Suáreza: zarówno tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na murawie, jak i doświadczonych snajperów. Zapraszamy!


* statystyki na wykresach w przeliczeniu na 90 minut
** wykorzystane źródła - Transfermarkt, WhoScored, Twitter; infografiki - @Paleszhurts
*** statystyki goli, asyst, dryblingów i kluczowych podań: stan na 30 grudnia 2018 roku

Fot. Granada / CC BY-SA 4.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cieszą mnie pozytywne komentarze odnośnie artykułu. Dzięki! :)

Chciałbym podziękować także Eoren bez której artykuł by się nie ukazał i dokonała edycji tekstu. :)

Druga część artykułu powinna się ukazać w najbliższym czasie.

Kolejny raz pojawia się coś nowego a biała strona zatrzymała się dziesięć lat temu :)
Brawa dla wszystkich.

Artykuł naszego Ramblowego eksperta :) Brawo Viscabarca123!

Kapitalny artykuł dziękować. Ja osobiście jestem wielkim zwolennikiem transferu Luki Jovicia. Młody dobry drybling potrafi uderzyć prawo lewa noga oraz głowa. Ma dobry przegląd pola dobrze się czuje w grze kombinacyjnej. Jestem na tak . Myślę że lepszego następcy Suareza nie ma ...

Jovic!

Świetnie wykonana praca. Moim faworytem pozostaje gracz Celty. Niewielkie jak na dzisiejsze realia pieniądze, znajomość ligi, świetna technika, bardzo dobra gra głową, do tego dobrze odnajduje się w grze kombinacyjnej. I co najważniejsze najlepsze lata ma przed sobą.

Ze źródeł bliskich Ernesto Valverde wiemy, że Luisa Suareza zastąpi Ivan Rakitic ;)

Fantastyczna analiza ! I pewnie uświadomi to niektórym, że Luis jest nie tylko od strzelania bramek :)

Luka Jović albo Maxi Gomez to świetne opcje. Reszty nawet nie warto brać pod uwagę.

Werner w Bayernie Piatek w Milanie , Gabriel Jesus dla mnie idealna 9 dla Barcy ale raczej nie do wyviagniecia z City

Super, że pojawił się taki artykuł.
Pokazuje to nie tylko że mamy genialnych użytkowników, którzy znają się na rzeczy i potrafią spłodzić taką analizę, ale także mamy szczęście mieć administrację, która jest gotowa na współpracę z nieetatowymi autorami i umieścić taki artykuł na stronie.

Cóż mogę napisać? Uchylam czapki przed Autorem tekstu. Widać, że się postarałeś i rzetelnie podszedłeś do tematu. Dzięki również dla Eoren za korekty oraz wkład w hodowanie narybku. Ciekawy i nowatorski z Was tandem :) Czekam na więcej!

Jak dla mnie z tych kandydatur to Jovic. Świetnie gra też w lidze europejskiej. Perspektywiczny gracz

A ile jadu było tutaj na początku sezonu. Jaki to Luis jest już stary, ze wypalony i ciagle nieskuteczny. Na horyzoncie nie widać choćby jednego piłkarza który by z marszu mógł zastąpić Suareza.

Największa różnica między Luisem a resztą jest w asystach i ogólnie rozegraniu ale przecież to nie jest miarodajne. Gdzie gra Suarez a gdzie np. Piątek, Suarez jak podaje do kogoś w polu karnym to najczęściej do najlepszego piłkarza w historii który przyjmijmy że 4/5 dogodnych sytuacji wykorzysta czego nie zrobią jakieś bolki z Genoi, poza tym sam styl gry Barcy sprawia że każdy zawodnik musi być pod grą cały czas. Barcelona w meczu jest dłużej przy piłce a co za tym idzie tworzy więcej sytuacji niż Genoa Eintracht itp
Chciałbym zobaczyć takie porównanie Suareza z Barcy i Suareza z przed transferu do nas. To że zawsze był golleadorem to wiadomo ale chciałbym zobaczyć na ile się poprawił w rozegraniu tylko dzięki temu że gra w Barcelonie

Jović to zdecydowanie najlepszy kandydat, oby to on trafił do nas latem.

Swietny artykul :) z tym, ze chocby nie wiem co to Luisa nie da sie zastapic. To jest 9 idealnie uszyta dla Barcelony. Moim zdaniem najlepszy srodkowy jakiego mielismy i w ogole jedna z najlepszych 9 w historii footballu. I nie boje sie tego napisac. Powinno sie zapamietac tego zawodnika. Uwielbialem Eto'o ale Luis jest jedyny w swoim rodzaju.

Do naszego stylu gry pasują Jović i Maxi Gomez no i ewentualnie Depay tyle że jest on bardziej skrzydłowym. Icardi też byłby spoko opcją ze względu na jego styl oraz umiejętności.

Świetna analiza. Osobiście jestem zwolennikiem Maxi Gomeza jako następcy. Statystyki Luki Jovića zachwycają jednak nie widziałem go do tej pory w akcji. Ta dwójka to najczęściej pojawiające się nazwiska i wydaje mi się, że któryś z nich trafi do nas :)

Ehh, właśnie sobie uświadomiłem, że jeszcze parę lat i przyjdzie nam przeczytać podobny artykuł tylko z nazwiskiem Messiego w tytule :/ Z drugiej strony ciekawe kto będzie wtedy brany pod uwagę

Z podanych graczy to na prawdę Luka Jovic najbardziej przypomina mi Suareza.Styl gry, postura,wachlarz zagrań no i oczywiście liczby.

Ostatnio Piątek był łączony z tak wieloma zespołami że nie zdziwiłbym się gdyby wystąpił w "Ich Troje"

Poproszę Jesusa lub Mbappe na Nkę.

Jović tylko I wyłącznie

dla mnie pierwsza opcja Jović , później w kolejności Gomez i Werner

Czapki z głów ..:) świetna lektura i ciekawa analiza :))

Z tych co dałeś obecnie to jovic i maxi wydają się najlepszymi kandydatami, i widzę że nie tylko ja nie jestem przekonany co do pepe

@Damianosbarca: U nich czuć woń stron internetowych z końcówki lat dziewięćdziesiątych.

Fajnie jakby Abel dostał szansę,a jak nie podoła to z nich Jović najbardziej mi się podoba.

Sam styl Barcy wymusza na zawodniku to, że cały czas jest pod grą i chcąc, nie chcąc co jakiś czas zanotuje asystę pierwszego czy drugiego stopnia. No ale trzeba wziąć pod uwagę, że szukamy typowej dziewiątki a nie skrzydłowego czy rozgrywającego a to oni są od kreacji i asystowania a nie środkowy napastnik. "9" jest od strzelania goli, nie od tworzenia sytuacji innym i to samo robi u nas Suarez. Czasem zanotuje asystę ale to każdy inny zawodnik na jego pozycji by robił to samo, jedynie co by ich odróżniało to charakterystyka gry. Reasumując... gdyby do nas trafił ten lis pola karnego to też by mógł z powodzeniem grać gdyż strzelanie bramek to jego główne zadanie a tego się wymaga przede wszystkim od środkowego napastnika... i od Suareza też. Gdy Urugwajczyk nie strzelał to był lament, gdy trafia jest git.

@Vhaeraun: Między stroną Barcy a Realu jest przepaść wchodząc tam czuje się tą stagnację i brak zaangażowania w tworzenie strony

Genialne zestawienie. Bardzo szanuję włożoną pracę nie tylko w wykresiki, ale w ich analizę. Czapka z głów, bo naprawdę solidna robota! :)

Świetny artykuł, masa statystyk i włożonego serca do opracowania tego. Ja osobiście widzę dwóch kandydatów Jovic i Maxi, mam wrażenie że obaj idealnie by pasowali, nie pogardzę tez którymś z napastników Interu. Przed zarządem trudne zadanie bo cholernie ciężko znaleźć zawodnika o podobnym profilu do Luisa, napastnik kompletny.

@Tom_Sta: Dzięki. :)

@ViscaBarca123: Naprawdę dobra robota

No i pięknie, kolejna ciekawa analiza na stronce. O take artykuły nie włączam Adblocka ;)

Waw.Brawa dla naszego kolegi z Rambli.Świetny artykuł :]

Żaden z tych kandydatów nie jest nawet bliski poziomu Luisa. Tyle w tym temacie. Czekamy na kolejne kandydatury.. :)

Świetna robota. Gratuluję. Powinieneś robić takie analizy dla jakiś klubów lub mediów.

@Hazok87: O jeju. Ale w drugim sezonie jakby wymiatał to mogłaby cena wynosić 100. Na tym polega ryzyko. To tak jak z Mbappe, najpierw była mowa o kilkudziesięciu mln euro i niektórzy mówili, że drogo, a potem poszedł za 180. Gdyby od razu dobra oferta poszła, powiedzmy 80 to by miał ktośMbappe za pół darmo. Spoko, możesz czekać aż zawodnik udowodni, że nie jest graczem jednego sezonu, ale licz się z tym, że będzie kosztować dużo więcej niż po pierwszym dobrym sezonie.

Wow jestem pod wrażeniem, świetna analiza!

@karci0: Rozumiem Twoje zastrzeżenia ale wydaje mi się, że takie porównanie ma jednak sens. Patrzymy na to co Luis dawał nam przez dłuższy czas i porównujemy to do aktualnego poziomu ewentualnych następców. Czyli nie szukamy kogoś kto zastąpi aktualnego Luisa ale uśrednionego po czasie. Natomiast nie interesuje nas jak grał następca kilka lat temu ale co daje teraz.

@awoo: Icardi, Harry Kane

Jovic albo Maxi, choć myślę że równie dobrze spisalby się u nas Werner, I jeżeli mialby przyjść za te 40-50mln jestem zdecydowanie na tak, nawet jakby się nie sprawdził u nas można na nim zarobić niezłe kokosy.

Wow, trzeba było się napracować przy takim artykule. Gratuluje redakcji a przede wszystkim ViscaBarca123. Świetnie się czyta i fajnie spojrzeć na takie statystyki. Kawał dobrej roboty!!!

Świetny artykuł. Z tego całego towarzystwa przekonuje mnie tylko, Jovic i Maxi Gomez. O Jesusie nie piszę bo to jest transfer nierealny. To samo Kane, który na pewno się pojawi w drugiej części. Reszta zestawienia to piłkarze zwyczajnie za słabi na Barcelonę, albo nie pasują profilem. Widziałbym jeszcze Firmino u nas, ale jest nie do wyciągnięcia. Icardi spoko.

@Bernard777: Przy opisie Jovicia: "W Eintrachcie gra w ataku razem z Hallerem, o którym wspomnę na końcu". O nim będzie trochę w drugiej części. :)

Depay i Martial to nie są typowe 9-tki.I gdzie w tym wszystkim Sébastien Haller?

Póki co patrzymy na charakterystykę napastnika w podobie do dzisiejszych wymogów. Docelowo taki napastnik będzie potrzebny za 2 lata? Pytanie. Jaki to ma być napastnik? O jakiej charakterystyce? Czy zespół będzie grał podobnie? Warto zauważyć, że obecnie i wcześniej w Barcelonie dobierano napastnika pod Messiego. Ten już niedługo też będzie szykował się do emerytury, ba może się okazać, że jego pozycja i czas gry na boisku się zmieni. Moim zdaniem tego typu analizy winny zawierać dodatkowy motyw. Mianowicie partnera. Trzeba mieć świadomość, że po Messim też musi być jakieś życie i w tym kontekście trzeba szukać zestawu do napadu. Bo to, że drugiego takiego jak Messi nie znajdziemy jest akurat pewne.

Świetna analiza.
Komentarz usunięty przez użytkownika

A griezmman???????? Były już plany barcy w jego kierunku. Brak tego nazwiska jest dziwny. Gra w tej samej lidze, jest bardzo doswiadczony na swojej pozycji oraz wpasowal by sie w defensywne aspekty naszej 9. Jakosciowy pilkarz ktory po kolejnej porazce w lidze mistrzow moze pokusil by sie na transferek

@zibi: chyba chciałeś dodać " byłemu (2 sezony temu )Suarezowi .

W obecnej formie Suareza (kilka m-cy)to powinno być łatwo znależć zmiennika.A serio to jak mamy kupić "byle co" to lepiej czekać rok.Szkoda ,że Frankie nie gra na środku bo byłby odjazd.@drugą linię mamy odjazdową i młodzieżowa,jeszcze jak dojdzie Ruig P. to przepych.Ale atak w środku nędza,Dembele nie ma zastępstwa i jak złapie uraz to znowu leżymy,już nie wspomnę o Messim.Suarez zrobił swoje i czas powiesic buty na kołku albo grać część meczów tak jak Iniesta w ostatnim sezonie. Szkoda ale to koniec,jest słaby chociaż chęci ma duże,to samo z Bussim (coraz więcej błędów)i Rakietą.Wiek robi swoje.Tylko genialny Messi daje radę.

@Yoshi94: wolałbym stawiać na młodych niż wydawać pieniądze na zawodników, którzy chcieliby walczyć o miejsce Suareza. Choć w przyszłości będzie trzeba pomyśleć o takim napastniku. Marzy mi się kariera młodego napastnika jak swego czasu Pedro. Ale w przyszłości będzie się i więcej płaciło za dobrych napastników!

@karci0: To chyba zależy od tego jakie informacje chcemy uzyskać.

@PauCasals: noooo trochę tak a trochę nie:P trafniejsze by chyba było pokazanie statystyk młodego Suareza gdy ten dopiero wchodził do wielkiego futbolu tak jak to robią niektórzy z jego potencjalnych następców, analiza bardzo fajna ale ja bym sobie po prostu darował te wykresy :)

Dziękuję.
Mam nadzieję, że Barca ma takiego analityka jak Ty.
To jak mogę skromnie poprosić to poproszę o analizę Kane'a, Lozano, Moussa'e Dembele.
To na początek. :)

@Dejwol: A to prawda faktycznie cofnąć się 20 to tak wyglądał internet . Oglądam teraz Leganesy jak cisną białych w PK

@Yoshi94: Dzięki. :)

O Rashfordzie będzie w drugiej części. Bergwijn to jednak typowy skrzydłowy, w dorosłej karierze na środku ataku zagrał tylko w 3 meczach. :)