Tebas: Messi jest najlepszy na świecie i przez długi czas będzie najlepszy w historii

Łukasz Lewtak

14 stycznia 2019, 14:30

RAC1/Sport

16 komentarzy

Prezes LaLigi Javier Tebas udzielił wywiadu dla rozgłośni RAC1, w którym mówił o Leo Messim, Cristiano Ronaldo oraz marce rozgrywek.

- W ostatnich latach LaLiga poprawiła się jako marka sama w sobie oraz pod względem finansowym. Messi jest oczywiście bardzo ważną częścią tego, ale nie odpowiada za wszystko. Siła jest w klubach i samych rozgrywkach.

- Odejście Cristiano Ronaldo nie wpłynęło negatywnie na markę LaLigi. Był krótki moment zawirowań, lecz później nie odbiło się to na negocjacjach w sprawie kontraktów. Jednak hipotetyczny powrót Neymara, Cristiano Ronaldo, Guardioli czy Mourinho niewątpliwie pomógłby marce LaLigi.

- Messi jest najlepszy na świecie i uważam, że przez długi czas będzie najlepszy w historii. Nie wyobrażam sobie LaLigi bez niego. Oby zakończył karierę w Barcelonie i w LaLidze. To byłoby wyjątkowe i idealne, gdyby piłkarz o jego potencjale rozpoczął i zakończył karierę w tym samym klubie, w tych samych rozgrywkach.

- Pomysł z nagrodą im. Leo Messiego nie wyszedł od LaLigi. To pojawiło się w pytaniu jednego z dziennikarzy. Wydawało nam się, że to świetny pomysł. Trzeba to dobrze przemyśleć i popracować nad projektem, mimo że wywołało to sporo kontrowersji w niektórych sferach. Uważam, że zaprzepaszczenie takiego pomysłu byłoby niewybaczalne.

W rozmowie z dziennkarzem RAC1 Javier Tebas ujawnił również, że El Clásico na Santiago Bernabéu odbędzie się w sobotę 2 marca o 20:45.

Fot. SubiGol1986 / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Za to, że tak chwali Messiego, to pierwszy raz takoż postaram się napisać coś wreszcie pozytywnego. Ma chłop ładne oczy :D

Nowy fan Messiego XD
konto usunięte

No patrzcie... A Cristiano, Modrić, Ramos, Vinícius, Asensio, Mbappé nie są najlepsi? :O Nie wierzę.

A ta wypowiedz nie pokazuje przypadkiem, że CR był chwalony tylko dlatego, że był w Realu i musieli stworzyć kogoś (medialnie, bo każdy wie, że CR jest dobrym zawodnikiem), kto będzie konkurował z Messim, aby się LaLiga lepiej sprzedawała?

Wreszcie powiedział coś normalnego :)

Normalmie w soboty robie, ale trafilem z urlopem:) ogladalnosc La Ligi spadnie niemilosiernie, kiedy Leo zawiesi buty, oby ten czas szybko nie nadszedl, oby.

To zasłona dymna bo on dalej będzie forsował mecz w USA

Aż nie wierzę w to co czytam. Messi najlepszy. El Clásico w sobotę o 20:45? A co z milionami Chińczyków???

O Freddie Krueger powrócił

Morda gorsza niż wygląda. ^_^

Tebas stracił pupilka Ronaldo to teraz wyciągnął wazelinę i cyk zmiana frontu

Czasem potrafi mówic jak człowiek.

Tebas tebas ty... jakby to powiedział Geralt :)

Komentowanie twarzy Tebasa za
3
2
1