Andoni Azkargorta: Kiedy Messi otrzymuje piłkę, sieje straszne spustoszenie w szeregach rywala

Łukasz Lewtak

12 stycznia 2019, 17:00

Mundo Deportivo

2 komentarze

Z powodu zawieszenia José Luisa Mendilibara jutro na Camp Nou drużynę Eibaru z poziomu ławki rezerwowych poprowadzi Andoni Azkargorta. To właśnie on pojawił się dziś na przedmeczowej konferencji prasowej, gdzie był pytany m.in. o Leo Messiego.

- Na wszystkich stadionach staramy się rywalizować w tym samym stylu, być odważni i iść do przodu. Nie zmieniamy stylu w zależności od rywala, jednak dostosowujemy pewne szczegóły.

- Barcelona przyciąga rywali, utrzymując się przy piłce, aby utworzyły się wolne przestrzenie za plecami. Wtedy pojawia się Messi z piłką. Moi zawodnicy wiedzą, czego się spodziewać. Barcelona sprawia, że boisko robi się ogromne. Ponadto zawodnicy Barçy są bardzo dobrze przygotowani fizycznie. Ich wielką zaletą jest to, że ze swoimi umiejętnościami grają bardzo szybko i trudno zabrać im piłkę.

- Messi jest najlepszym piłkarzem, jaki istnieje. Od 10-12 lat gra na najwyższym poziomie i strzela mnóstwo goli. Jego gra zmieniała się na lepsze. Niewiarygodne jest to, jak przeżywa mecze. Gra się przesuwa, a on pozostaje w jednej strefie, jednak kiedy otrzymuje piłkę, sieje straszne spustoszenie w szeregach rywala.

- My mamy mniejszą zdolność do strzelania goli niż Barcelona. Najlepiej, gdyby rywale nie zdobyli jutro wielu bramek. Jednak na Camp Nou każdy zespół musi coś strzelić, ponieważ Barça niemal zawsze trafia do siatki na własnym stadionie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A kto umarł ten nie żyje

Andoni podlizywanie się nic Ci nie pomoże. Barça jest po porażce, więc zapewne Leo jest rządny piłkarskiej krwi. Jutro będzie strzelał