Pablo Machín: Postaramy się wyciągnąć z Munira wszystko co najlepsze

Dariusz Maruszczak

12 stycznia 2019, 15:00

Mundo Deportivo, Marca

15 komentarzy

Trener Sevilli Pablo Machín podczas konferencji prasowej przed meczem z Athletikiem wyraził zadowolenie ze sprowadzenia z Barcelony Munira El Haddadiego, który w Andaluzji będzie rywalizować o miejsce w składzie z André Silvą i Wissamem Ben Yedderem.

– Munir wniesie do naszego zespołu przede wszystkim konkurencyjność. Kiedy Muriel poprosił o możliwość odejścia, musieliśmy sprowadzić kolejnego napastnika. Munir stanowi wspaniałe wzmocnienie, nie tylko na teraz, ale również na przyszłość. Zainteresowane nim były także inne kluby, lecz zdecydował się dołączyć do nas. Będzie dla nas ważny – powiedział Machín

Trener Sevilli oczekuje od Munira podobnego poziomu, jaki prezentował na wypożyczeniach w Valencii i Alavés. – Nie chciał przedłużyć kontraktu z tak wspaniałym klubem jak Barcelona, żeby móc grać regularnie. Chce rozwijać się, tak jak to robił w Alavés. Postaramy się wyciągnąć z niego wszystko co najlepsze. Zawsze strzelał gole, a w Valencii i Alavés odgrywał również sporą rolę w defensywie. Chcemy to wykorzystać i zrobić z niego jeszcze lepszego piłkarza.

Na temat transferu wypowiedział się również dyrektor sportowy Sevilli Joaquín Caparrós. – Munir jest młodym piłkarzem, a to ważne. Da naszemu trenerowi wiele możliwości, może grać w ataku i na skrzydle. Ma wielki entuzjazm i głód sukcesów w futbolu, co ma fundamentalne znaczenie w naszym klubie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Okaże się 2 Paco z Borussii to będzie śmiesznie :p
« Powrót do wszystkich komentarzy