Agent Todibo wyjaśnia, dlaczego młody obrońca wybrał Barcelonę

Dariusz Maruszczak

11 stycznia 2019, 20:00

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Barcelona ogłosiła we wtorek, że Jean-Clair Todibo w lipcu zostanie piłkarzem Blaugrany. Agent obrońcy Bruno Satin wypowiedział się na temat powodów decyzji 19-latka o wyborze katalońskiego klubu.

– Jean-Clair jest bardzo zadowolony z dokonanego wyboru, nie mógł wybrać lepiej. Zdecydował się na Barcelonę ze względu na jej historię. To wspaniały klub. Todibo od dziecka marzył o grze w Barcelonie. Nie wybrał tego klubu dla pieniędzy, ale ze względu na emocje, jakie wywołuje Barça. Ponadto w porównaniu do innych zespołów, które chciały go sprowadzić, w zespole Blaugrany będzie miał największe szanse na miejsce w podstawowym składzie – powiedział agent piłkarza.

Satin ujawnił, jakie kluby były zainteresowane Todibo. – Juventus i RB Lipsk. Spotkałem się nawet z Juventusem, ponieważ klub był bardzo zainteresowany. Ostatecznie Todibo chciał grać w Barcelonie, ponieważ będzie miał tam więcej szans. W Juventusie są wspaniali obrońcy i musiałby dłużej czekać na okazję do gry.

Agent 19-latka zwraca uwagę na jego wszechstronność. – Todibo przypomina mi bardzo Desailly’ego, ponieważ w przyszłości będzie mógł również występować w środku pola. Desailly był bestią pod względem fizycznym. Jean-Clair jest za to bardziej atletyczny i dynamiczny. Jestem przekonany, że na początku będzie grał jako obrońca, ale w przyszłości będzie mógł występować na wysokim poziomie również w roli pomocnika.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pojechał gościu po rajtach naszym obrońcom...

@jogas88: I poniekąd ma racje bo jedynie Umtiti to top defensor. Pique mnóstwo błędów do tego wiek, a o Lenglecie już nie wspomnę :D

@Veysel: Lenglet, czyli gościu który jest tu od pół roku i zastępuje naszego kontuzjowanego top defensora z takim skutkiem, że prawie nie widać jego braku a Ty piszesz, że nawet o nim nie wspomnisz xD
Dobre rozeznanie w temacie

@Veysel: Pique, jak już wejdzie w sezon, bo to z tym miewa problemy, to cały czas światowy top - trochę stracił na dynamice, ale wygrywa mnóstwo pojedynków główkowych, świetnie czyta grę, dobrze się ustawia, bardzo dobrze wyprowadza piłkę, świetnie zna system Barcy.
Pewnie ze popełnia błędy, ale od pewnego momentu sezonu, w zasadzie się skończyły, a polecam pooglądać City np, które podobnie ryzykuje (a nawet mniej, bo jednak głębiej ustawia linię defensywy) a co odwalają kupieni za średnio 70 mln na łebka ŚO. walą takie babole, że głowa mała.

@Veysel: Może Pique lapal obniżkę formy ale teraz gra świetnie,Lenglet też gra dobrze, złapał rytm i w parze z Pique bardzo dobrze im idzie

@WildKidzML: Ty no weekend jest, moze cos pil lub cpał

@jogas88: Masz na myśli że powiedział że będzie miał więcej szans niż w juve?
« Powrót do wszystkich komentarzy