Przychody z Camp Nou Experience niemal takie same jak przychody z biletów na mecze

Łukasz Lewtak

11 stycznia 2019, 11:14

Sport

7 komentarzy

W ubiegłym sezonie FC Barcelona osiągnęła bardzo wysokie przychody z Camp Nou Experience. Były one niemal takie same jak przychody za bilety na mecze.

Za bilety uprawniające do zwiedzenia stadionu i muzeum FC Barcelony klub w ubiegłym sezonie zarobił 57,67 miliona euro. Jest to prawie tyle samo, ile Barça zainkasowała za sprzedaż biletów na mecze osobom nieposiadającym karnetów (61,13 mln).

Warto podkreślić, że jeszcze pięć lat temu FC Barcelona zarabiała na Camp Nou Experience 25 milionów euro rocznie, jednak z drugiej strony teraz rok do roku zanotowała spadek przychodów z tego tytułu o 1,8%.

W sezonie 2017/18 klubowe muzeum i stadion odwiedziło 1,9 miliona osób, o 600 tysięcy więcej niż muzeum Realu Madryt i Santiago Bernabéu. Zdecydowana większość to obcokrajowcy, a tylko 24 013 to socios. Za pojedynczą wizytę osoby korzystające z Camp Nou Experience płacą od 25 do 139 euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Też byłem w zeszłym roku i naprawdę warto :)

Warto zrobić rundę, stadion i muzeum robi wrazenie. Można też zobaczyć szatnie gości.

Cena wejsciowki to dzisiaj okolo 30 euro. To nawet wiecej jak najtansze wejsciowki na 3 kolejne mecze na Camp Nou z Eibarem, Levante i Leganes. I pomyslec ze 20 pare lat temu mozna bylo czesc touru przejsc za darmo, a za rownowartosc 30 euro w pesetach kupic orginalna koszulke z Kappy

Czas się wybrać w tym roku :)

I dobrze, niech na tym zarabiają, bo muzeum jest rewelacyjne i na pewno warte wydania tych dwudziestu paru euro na bilet.

Byliśmy z żoną w tamtym roku podczas lata i muszę powiedzieć, że zwiedzanie tego stadionu jak i muzeum to coś rewelacyjnego!

Plus te zdjęcia które możesz sobie pod koniec zabrać do domu na pamiątkę, ekstra!

Jak na bernabeu nie maja kibli nawet to i mniej turystów co jest wiadome, nikt nie będzie za stadion latał się odlać