Trener Lyonu: Zastosowanie krycia indywidualnego przeciwko Messiemu byłoby dużym błędem

Łukasz Lewtak

11 stycznia 2019, 14:00

Sport

8 komentarzy

Trener Lyonu Bruno Genesio powiedział, że nie wie jeszcze, jak dokładnie postara się zatrzymać Leo Messiego w dwumeczu w 1/8 finału Ligi Mistrzów, jednak podkreślił, że na pewno nie zastosuje krycia indywidualnego.

- To byłoby dużym błędem. Jeśli stosuje się krycie indywidualne przeciwko takiemu piłkarzowi, to albo kończy się w dziesiątkę, albo dzieje się to, co często oglądamy - Messi robi różnicę jednym dryblingiem czy jedną błyskotliwą akcją. Nasza strategia będzie opierać się na pracy drużynowej, ponieważ trzeba zatrzymać całą Barcelonę. Barça to nie tylko Messi - powiedział Bruno Genesio.

We wtorek Olympique Lyon odpadł w ćwierćfinale Pucharu Ligi Francuskiej po porażce 1:2 ze Strasburgiem. W Ligue 1 zajmuje trzecie miejsce, tracąc dwa punkty do Lille i piętnaście punktów do Paris Saint-Germain.

Mecze FC Barcelony z Lyonem w 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędą się 19 lutego we Francji i 13 marca w stolicy Katalonii.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Indywidualne krycie czy nawet podwajanie Messiego działa w reprezentacji a nie w klubie. W klubie inni zawodnicy potrafią stworzyć zagrożenie.

Już nie jeden trener tak mówił xD

Kolejny raz to samo zdjęcie Messiego w artykule

A ja właśnie uważam że to dobry patent na zatrzymanie Leo i całej Barcy. Wiadomo ze nie zawsze to przyniesie rezultaty, ale uważam że ograniczanie kontaktów z piłką Leo do minimum przez rywali to naprawde jedna z najlepszych taktyk na Barcelonę, dobrze ze rzadko to stosują :D

"Trener Lyonu Bruno Genesio powiedział, że nie wie jeszcze, jak dokładnie postara się zatrzymać Leo Messiego w dwumeczu w 1/8 finału Ligi Mistrzów" Prawdopodobnie, po dwumeczu też tego nie będzie wiedział :P

Tak by to właśnie było :) Albo by się wykartkował, albo oglądał na leżąco akcję Messiego, jak kiedyś Boateng w LM.