El Mundo: Ojciec Neymara pięć razy dzwonił do Barçy, prosząc o powrót syna

Łukasz Lewtak

11 stycznia 2019, 08:30

El Mundo

169 komentarzy

Hiszpański dziennik El Mundo publikuje bardzo ciekawe doniesienia dotyczące Neymara. Ojciec brazylijskiego napastnika miał w ostatnim okresie dzwonić do najwyższych władz FC Barcelony, wyrazić skruchę i prosić o powrót syna na Camp Nou.

Hiszpański dziennik informuje, że ojciec Neymara pięć razy dzwonił do Barcelony w ostatnich miesiącach, prosząc o powrót syna. Pierwszy raz miało to miejsce pod koniec ubiegłego sezonu. Neymar Senior zapewnił prezydenta Josepa Marię Bartomeu oraz dyrekcję, że jego syn żałuje decyzji o odejściu, ponieważ Paris Saint-Germain nie ma żadnego projektu.

Barça miała odpowiedzieć, że nie może rozmawiać o powrocie, dopóki Neymar nie wycofa pozwu przeciwko katalońskiemu klubowi, od którego domaga się wypłaty premii za przedłużenie kontraktu, jaki podpisał z Blaugraną jeszcze przed przejściem do PSG.

Napastnik chce zainkasować całą premię, mimo że nie wypełnił do końca umowy. Premia wynosi 63 miliony, a Neymar otrzymał już połowę tej kwoty. Szczegółowo o pozwie złożonym przez Brazylijczyka przeciwko FC Barcelonie pisaliśmy w tym artykule.

Przy okazji warto wspomnieć, że już 25 grudnia dziennik AS informował, że Neymar regularnie dzwoni do Barçy i chce wrócić do drużyny w lecie 2019 roku.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dobra, pogdybajmy sobie.
Neymar wraca, w klubie robi się jednym słowem burdel ponieważ ten ruch podzieli klub na przeciwników i zwolenników. Atmosfera gęsta jak w toitoiu po imprezie masowej. W takich warunkach rzadko kiedy pracuje się efektywnie.
Kibice będą gwizdać (nie wierzę, że nie będą) drużynie to na pewno nie wyjdzie na dobre.
Kolejna przebudowa składu, przecież już teraz jest nie lada łamigłówka jak połączyć obecne gwiazdy w jeden wyjściowy skład. Będzie trzeba znowu przeprowadzić transfery, które w rozrachunku wyjdą zapewne na niekorzyść.
Wizerunek klubu po takim powrocie to jak obrzucenie gównem herbu przed kamerami wszystkich mediów na świecie. Wy powiecie oj tam oj tam sportowo jest w topie, przecież nic się nie stało ale ludzie, którzy realnie tworzą ten klub mają swój honor i jakieś zasady (albo chociaż ich pozostałości) jakie panowały w Barcelonie i dla nich to policzek w twarz.
Tak, już Neymar biegnie do taty i mówi: wracam do Hiszpanii ale bez ciebie, bo cie hejtują na La Rambli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Losiex: Nie ma czegoś takiego jak klub dzieli się na przeciwników i zwolenników...niby dlaczego tak miałoby być? Kibice są za i przeciw, ale zawodnicy chcą Neymara bo wiedza jakiego kalibru to grajek a poza tym wszyscy go tam lubili a on nadal utrzymuje kontakty z wieloma od nas z sztani , ale ja nie wierze w jego powrót ;) do Realu trafi Hazard więc ciekawe co z nim będzie.

@Kurpinho: Ponad 140 tysięcy socios na całym świecie ale to tylko sucha liczba. Wśród nich wybierają Zgromadzenie Delegatów (637 najważniejszych), same szyszki
Wśród tych najważniejszych całe otoczenia ludzi.
Nie wierzysz chyba, że wszyscy ci ludzie mówią jednym chórem w sprawie Neymara. Właśnie wśród tych ludzi powstaną zwolennicy i przeciwnicy jego powrotu.
Zaryzykuję stwierdzenie, że oni i tak są już podzieleni, nie oszukujmy się. Wybory na najwyższych stołkach tworzą oddzielne obozy ludzi.
A to dolałoby tylko oliwy do ognia.

@Losiex: Nie no jasne, socios to socios, ale to nie szatnia a szatnia podzielona by nie była jestem przekonany

@Losiex: Nie narzekaj to było by ciekawe jak co niektórzy wmawiali by innym że Barca może grać
Busquets-Messi-Cou i Dembele Suarez Neymar.
« Powrót do wszystkich komentarzy