El Mundo: Ojciec Neymara pięć razy dzwonił do Barçy, prosząc o powrót syna

Łukasz Lewtak

11 stycznia 2019, 08:30

El Mundo

169 komentarzy

Hiszpański dziennik El Mundo publikuje bardzo ciekawe doniesienia dotyczące Neymara. Ojciec brazylijskiego napastnika miał w ostatnim okresie dzwonić do najwyższych władz FC Barcelony, wyrazić skruchę i prosić o powrót syna na Camp Nou.

Hiszpański dziennik informuje, że ojciec Neymara pięć razy dzwonił do Barcelony w ostatnich miesiącach, prosząc o powrót syna. Pierwszy raz miało to miejsce pod koniec ubiegłego sezonu. Neymar Senior zapewnił prezydenta Josepa Marię Bartomeu oraz dyrekcję, że jego syn żałuje decyzji o odejściu, ponieważ Paris Saint-Germain nie ma żadnego projektu.

Barça miała odpowiedzieć, że nie może rozmawiać o powrocie, dopóki Neymar nie wycofa pozwu przeciwko katalońskiemu klubowi, od którego domaga się wypłaty premii za przedłużenie kontraktu, jaki podpisał z Blaugraną jeszcze przed przejściem do PSG.

Napastnik chce zainkasować całą premię, mimo że nie wypełnił do końca umowy. Premia wynosi 63 miliony, a Neymar otrzymał już połowę tej kwoty. Szczegółowo o pozwie złożonym przez Brazylijczyka przeciwko FC Barcelonie pisaliśmy w tym artykule.

Przy okazji warto wspomnieć, że już 25 grudnia dziennik AS informował, że Neymar regularnie dzwoni do Barçy i chce wrócić do drużyny w lecie 2019 roku.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo cieszyłem się z odejścia Neymara, nigdy go nie lubiłem i nigdy nie cieszył mnie jego styl bycia na boisku. Nie odnoszę się tu do jego sportowej jakości.

Mam nadzieję, że nie wróci do FCB, bo to by świadczyło, że Barca jest klubem, do którego można wrócić po nieudanej przygodzie z jakimś klubem. Tak nie powinno być, to Barca ma być absolutnym topem i to z Barcy piłkarze powinni wracać z podkulonymi ogonami do słabszych klubów, jeżeli im się nie powiedzie.

@Elvith: Z drugiej strony każdy może popełnić w życiu błędy i nie należy go z tego powodu skreślać.

@Elvith: Nie zgodzę się z dwoma stwierdzeniami. Po pierwsze, to żadna hańba jeśli nie odniesiesz sukcesu w takim klubie jak Barca, z takim poziomem i takimi wymaganiami. Ba! wręcz taki Chyghrynsky czy Cristanval zapewne i tak mieli czym się chwalić, bo jednak w Barcy byli. A to już zaszczyt.
No i po drugie, powrót Neymara nie musiałby świadczyć źle o Barcy. Wręcz przeciwnie. Jeśli Neymar wyraziłby publiczną skruchę, to byłby znak dla piłkarzy na świecie, że lepiej niż w Barcy nigdy nigdzie nie będziesz miał i że warto nawet obniżyć oczekiwania finansowe a trafić do Katalonii. PSG i ich pieniądze szczęścia nie dały.
« Powrót do wszystkich komentarzy