El Mundo: Ojciec Neymara pięć razy dzwonił do Barçy, prosząc o powrót syna

Łukasz Lewtak

11 stycznia 2019, 08:30

El Mundo

169 komentarzy

Hiszpański dziennik El Mundo publikuje bardzo ciekawe doniesienia dotyczące Neymara. Ojciec brazylijskiego napastnika miał w ostatnim okresie dzwonić do najwyższych władz FC Barcelony, wyrazić skruchę i prosić o powrót syna na Camp Nou.

Hiszpański dziennik informuje, że ojciec Neymara pięć razy dzwonił do Barcelony w ostatnich miesiącach, prosząc o powrót syna. Pierwszy raz miało to miejsce pod koniec ubiegłego sezonu. Neymar Senior zapewnił prezydenta Josepa Marię Bartomeu oraz dyrekcję, że jego syn żałuje decyzji o odejściu, ponieważ Paris Saint-Germain nie ma żadnego projektu.

Barça miała odpowiedzieć, że nie może rozmawiać o powrocie, dopóki Neymar nie wycofa pozwu przeciwko katalońskiemu klubowi, od którego domaga się wypłaty premii za przedłużenie kontraktu, jaki podpisał z Blaugraną jeszcze przed przejściem do PSG.

Napastnik chce zainkasować całą premię, mimo że nie wypełnił do końca umowy. Premia wynosi 63 miliony, a Neymar otrzymał już połowę tej kwoty. Szczegółowo o pozwie złożonym przez Brazylijczyka przeciwko FC Barcelonie pisaliśmy w tym artykule.

Przy okazji warto wspomnieć, że już 25 grudnia dziennik AS informował, że Neymar regularnie dzwoni do Barçy i chce wrócić do drużyny w lecie 2019 roku.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Piłkarsko - jasne, chętnie bym go znowu zobaczył. Natomiast jie oszukujmy się, to jest nierealne z wielu powodów. Pozew, wymagania finansowe, bardzo złe relacje z PSG, cała otoczka i podejście kibiców, no i też kwestia projektu sportowego. Obecnie Barcelona ma Messiego, Dembele, Coutinho i Malcoma na skrzydłach. Żeby było miejsce dla Neymara, musiałoby odejść dwóch z nich, a i wtedy jeden zawodnik byłby poszkodowany pod względem minut. Zakładam, że prędzej odeszliby Malcom i Coutinho, niż Dembele, a takie marnowanie jego talentu też nie miałoby sensu. Poza tym, Barcelona nie będzie w stanie kupić pomocnika, obrońcy, napastnika i Neymara, a każda z tych pozycji potrzebuje wzmocnienia. Jego przyjście byłoby tylko fanaberią zarządu. Nie chodzi o niechęć, bo ja jestem w stanie zagryźć zęby, było co było, ale to po prostu nie ma sensu w kontekście budowania drużyny i przyszłościowego projektu.
« Powrót do wszystkich komentarzy