Gerard López: Jestem pewien, że w Barcelonie Rabiot będzie chciał szlifować swój charakter

Łukasz Lewtak

6 stycznia 2019, 11:20

L'Equipe/Mundo Deportivo

8 komentarzy

Były piłkarz FC Barcelony i były trener Barçy B, a obecnie komentator sportowy Gerard López udzielił wypowiedzi dla L'Equipe, w której skomentował możliwe przejście Adriena Rabiota do zespołu Blaugrany.

- Jeśli podpisze kontrakt z Barçą, będzie w stanie przystosować się do nowego środowiska, słuchać dyrektorów i pracować, aby poprawiać swoje umiejętności. Po raz pierwszy będzie grał za granicą. Jestem przekonany, że będzie chciał się uczyć i szlifować swój charakter. W szatni Barcelony jest już kilku Francuzów i to pomoże Rabiotowi w przystosowaniu się i zorientowaniu się, do jakiego klubu przeszedł.

- To przede wszystkim ogromna okazja rynkowa, ponieważ przychodzi za darmo. Każda drużyna chciałaby mieć Rabiota w swoich szeregach, nawet jeśli na dziś nie jest on priorytetem, ponieważ Barcelona ma już pomocników.

- Rabiot ma warunki fizyczne, technikę i umiejętności pozwalające mu na grę w Barcelonie, nawet jeśli będzie musiał ciężko pracować za plecami Messiego, Suáreza i Dembélé.

Fot. Wiaczesław Ewdakimow, fc-zenit.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

powiem krótko nie jestem zwolennikiem tego transferu :|

słabiutki zawodnik. przereklamowany. mam nadzieję, że chcą go wziąć tylko po to, żeby sprzedać.

Ciekaw jestem jak transfer Rabiota wpłynie na decyzję De Jonga,bo to ,że chłopak będzie chciał grać jest pewne i ławka raczej go nie zadowoli.Co prawda będą panowie mogli zagrać razem ale dopiero wtedy jak Sergio powie "stop" (oby stało sie to jak najpóźniej) i odejdzie Ivan.Pojawiło się sporo interesujących opcji dla Barcelony i zarząd ze sztabem na pewno będą mieć pełne ręce roboty.

Kwestia kiedy przejdzie, styczeń albo lato :)