Mundo Deportivo: Matka Rabiota gra na wielu frontach w sprawie transferu jej syna

Łukasz Lewtak

3 stycznia 2019, 09:28

Mundo Deportivo/La Gazzetta dello Sport

41 komentarzy

Jak informuje Mundo Deportivo, matka i jednocześnie agentka Adriena Rabiota gra na kilku frontach i rozmawia z wieloma klubami w sprawie transferu jej syna.

Przypomnijmy, że niedawno media informowały, że Veronique Rabiot doszła do porozumienia z Erikiem Abidalem w sprawie transferu jej syna na Camp Nou. Uzgodniono warunki finansowe i francuski pomocnik miał otrzymać 10 mln euro premii za transfer. Potem jednak matka Rabiota doszła do wniosku, że lepiej byłoby, gdyby jej syn nie spędził pół roku na trybunach, nie mając miejsca w składzie PSG, i przeszedł do Barcelony już w styczniu, sześć miesięcy przed końcem jego umowy z paryskim klubem. Sprowadzenie pomocnika w zimowym okienku kosztowałoby Barçę pięć milionów euro. Katalończycy zabraliby tę kwotę z uzgodnionej wcześniej 10-milionowej premii dla Rabiota. W związku z tym Veronique Rabiot podwyższyła swoje oczekiwania do 15 milionów.

Miguel Rico z Mundo Deportivo informuje, że kilka dni temu FC Barcelona poprosiła PSG o rozpoczęcie negocjacji. Francuzi są przekonani, że Rabiot doszedł już do porozumienia z Barçą, jednak MD podaje, że jego matka rozmawia ze wszytkimi możliwymi klubami.

Jednocześnie La Gazzetta dello Sport informuje, że Barcelona jest bardzo blisko osiągnięcia porozumienia z Adrienem Rabiotem, który miał odrzucić oferty Tottenhamu i Liverpoolu. Zdaniem włoskiego dziennika Francuz ma zarabiać na Camp Nou 10 milionów euro netto rocznie.

Fot. Wiaczesław Ewdakimow, fc-zenit.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest biznes więc nie ma co się dziwić takimi negocjacjami. Jest to nadal bardzo opłacalny transfer, Rabiot to zawodnik blisko poziomu Rakiticia, może grać na pozycji Busiego i Rakiety, a panowie już swoje lata mają.
« Powrót do wszystkich komentarzy