Ignasi Vilarrasa oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Barcelony B

Łukasz Lewtak

2 stycznia 2019, 22:00

FCBarcelona.cat/Sport

2 komentarze

Ignasi Vilarrasa przeszedł dziś badania medyczne i został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz FC Barcelony B, z którą związał się do 2021 roku (plus jeszcze jeden sezon opcjonalny). Wieczorem odbył już pierwszy trening pod wodzą Garcíi Pimienty.

W prezentacji Vilarrasy wzięli udział Silvio Elías, Pep Segura i José Mari Bakero. 19-letni lewy obrońca jest zawodnikiem Barcelony już od sierpnia, ale w pierwszej części rozgrywek występował na wypożyczeniu w Cornelli, zgodnie z porozumieniem pomiędzy klubami, które początkowo nie zostało ujawnione publicznie. Teraz Barcelona skróciła wypożyczenie Vilarrasy i piłkarz będzie grał w barwach Blaugrany.

Vilarrasa pokazał się z bardzo dobrej strony w Cornelli. Może występować jako lewy obrońca lub skrzydłowy, gra bardzo ofensywnie i pozwoli Garcíi Pimiencie na zastosowanie różnych wariantów taktycznych. Do tej pory w momencie, kiedy Juan Miranda był powoływany do pierwszej drużyny, trener Barçy B stawiał na Guillema Jaime, który grał raz na jednej, a raz na drugiej stronie boiska. 

Warto dodać, że Ignasi Vilarrasa występował już w Barcelonie w kategorii benjamín A razem z Oriolem Busquetsem, Minguezą czy wspomnianym Guillemem Jaime.

Sprowadzenie Vilarrasy może nie być jedynym wzmocnieniem Barçy B. Już w letnim okienku transferowym drużyna szukała kilku piłkarzy, którzy zwiększyliby jej siłę ofensywną. W styczniu klub może podjąć podobne działania na rynku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wyglada jak S. Stalone.
konto usunięte

50 mln i dac im Denisa i Munira a Malcom zostaje !!