Od dziś Barça może negocjować z Rabiotem i Todibo, podobnie jak inne kluby z trzema piłkarzami Blaugrany

Łukasz Lewtak

1 stycznia 2019, 12:15

Mundo Deportivo

28 komentarzy

Od dziś FC Barcelona może oficjalnie negocjować z Adrienem Rabiotem i Jean-Clairem Todibo, podobnie jak inne kluby z trzema piłkarzami Blaugrany.

Zgodnie z przepisami FIFA klub może negocjować warunki indywidualnej umowy z piłkarzem, jeśli do końca jego kontraktu z obecnym zespołem pozostało mniej niż sześć miesięcy. W wydanym w niedzielę oficjalnym komunikacie Barcelona przyznała, że interesuje się Adrienem Rabiotem i dwa razy kontaktowała się z Paris Saint-Germain w jego sprawie. Teraz Blaugrana może oficjalnie prowadzić rozmowy z samym piłkarzem.

Przypomnijmy, że według doniesień medialnych Éric Abidal uzgodnił już z matką i jednocześnie agentką Rabiota premię za transfer w wysokości 10 mln euro, jednak ostatnio Veronique Rabiot miała zmienić zdanie i podobno żąda już od Barçy 15 milionów. Nie jest jeszcze pewne, czy francuski pomocnik miałby przejść na Camp Nou w lecie za darmo czy już w tym miesiącu, prawdopodobnie za pięć mln euro.

Od dziś Barcelona może również negocjować z 19-letnim obrońcą Toulouse Jean-Clairem Todibo. W katalońskim klubie panuje optymizm co do sprowadzenia utalentowanego Francuza, szczególnie że dyrektor sportowy Blaugrany Éric Abidal ma bardzo dobre rozeznanie i kontakty w Ligue 1.

Jednocześnie od dziś inne kluby mogą oficjalnie negocjować z trzema piłkarzami Barcelony - Thomasem Vermaelenem, Munirem i Sergim Samperem. Umowy tych trzech zawodników z Barçą obowiązują tylko do czerwca tego roku. Zmagający się z urazami belgijski obrońca zapewne odejdzie z klubu w lecie, podobnie jak Munir, który od kilku miesięcy nie może porozumieć się z Dumą Katalonii w sprawie przedłużenia kontraktu i którym interesują się Sevilla, Betis, Celta i kluby włoskie. Samper może pozostać w zespole, mimo licznych problemów z kontuzjami.

Fot. Ben Sutherland / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gościu nie chce grać na DM'ie, żąda wysokiej pensji, premii itd. Kiedy nie idzie po myśli, do akcji wchodzi jego Matka, czy aby na pewno nie bierzemy kolejnego niepokornego, który zamiast pokornie czekać na swoją szansę na DMie za Busiego będzie "płakać" wraz ze swoim Agentem/Matką? Ja jestem na NIE :V.

Jak za darmo, czy 5 mln to brać i się nie zastanawiać. Jak się nie sprawdzi to sprzedać z zyskiem i po kłopocie.

Caly czas nie rozumiem skoro dopiero od 1.1 mozemy negocjowac to czemu uzgodnilismy juz z nimi premie i pensje wczesniej?

przyjdzie za darmo wiec chyba dlatego tak duzo bedzie zarabial. o duzo za duzo

Błąd w tytule. Barca może już negocjować z ich mamusiami.

zrezygnować z Rabiota, środek pola mamy zabezpieczony na dłuższy czas...więc luz.

"Zerwać" zawczasu :D

Kurde juz takie ufrancuzowienie kiedys Wenger robił i nic z tego nie wyszlo...

W sumie Rabiot nie jest złą opcja patrząc na to że obecnie nie ma w kadrze zdrowego naturalnego zmiennika dla Busiego który to gra niemal wszystko z braku porządnych alternatyw i to też odbija się na jego formie, problemem Francuza jest na pewno to ile chce kasy, burząc tym samym całą drabinķę klubu. Jeśli typ chce grać dla kasy to niech se zostanie w tym P$G a nie płacze że chce odejść

Jak Francuzik taki pazerny to niech idzie gdzie kolwiek byle nie do nas.

Jak dla Samper może być w klubie, bo ciągnie mega małą pensję.

Verma gdyby nie kontuzje byłby jednym z lepszych obrońców na świecie. Szkoda chłopa. Semper - chyba nic z Niego niestety nie będzie. Niestety druga szklanka w naszyn zespole. Munir od początku nie pasował to Barcy i jestem nadal zaskoczony, że został On a nie Paco.

Szkoda jakby Samper odszedł za darmo. Jest to jeden z moich ulubionych zawodników tak samo jak Munir.