Mundo Deportivo zdradza szczegóły dotyczące kontaktów Barçy z PSG w sprawie Rabiota

Łukasz Lewtak

31 grudnia 2018, 09:23

Mundo Deportivo

12 komentarzy

W wydanym wczoraj oficjalnym komunikacie FC Barcelona poinformowała, że dwa razy kontaktowała się z Paris Saint-Germain w sprawie Adriena Rabiota - pierwszy raz w sierpniu, a drugi raz tydzień temu. Dziś Mundo Deportivo podaje więcej szczegółów na temat ostatniego kontaktu pomiędzy klubami.

Nie ma wątpliwości, że pod koniec sierpnia Barça kontaktowała się z paryskim klubem w sprawie sprowadzenia Adriena Rabiota tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego. Mundo Deportivo informuje natomiast, że tydzień temu Katalończycy skontaktowali się z PSG w zupełnie innym celu.

Według informacji Mundo Deportivo tydzień temu Barcelona nie chciała negocjować w sprawie sprowadzenia Adriena Rabiota w zimowym okienku transferowym, lecz jej zamiarem było bezpośrednie i stanowcze sprzeciwienie się wypowiedziom dyrektora sportowego PSG Antero Henrique, który w niedawnym wywiadzie dla RMC Sport sugerował, że Katalończycy łamią przepisy FIFA.

- Jestem bardzo zaskoczony. Dostaliśmy propozycję 29 sierpnia o 20:00, czyli tuż przed zamknięciem okna transferowego. To oznacza, że Barcelona doszła do porozumienia z Rabiotem jeszcze przed rozpoczęciem rozmów z nami. Propozycja Barçy była absurdalna. My, jako klub, byliśmy bardzo zaskoczeni, że oferta jest tak niska. Oznaczała ona brak szacunku do piłkarza o poziomie Rabiota. Podkreślam, że nie jest możliwe zawarcie umowy z takim zawodnikiem jak Adrien w ciągu 24 godzin. Zatem jasne jest, że Barça miała już porozumienie z Rabiotem. W pewnym momencie osiągnęliśmy wstępne porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu piłkarza, ale później jego agent i prawnicy natychmiast przerwali negocjacje. Jestem przekonany, że było to spowodowane dojściem do porozumienia z innym klubem. Kiedy nagle przerwali negocjacje, stało się jasne, że Adrien zgodził się na propozycję innego zespołu. Zawsze jesteśmy zaskoczeni tym, że kluby nie przestrzegają zasad - mówił 20 grudnia dyrektor sportowy Paris Saint-Germain.

Fot. Liondartois / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech spada z mamusią do City.

''Zawsze jesteśmy zaskoczeni tym, że kluby nie przestrzegają zasad - mówił 20 grudnia dyrektor sportowy Paris Saint-Germain.''

XDDDDDDDDDDDDDD

Oby Barcelonie udało się ściągnąć Rabiota specjalnie by zrobić psikusa PSG :)

Za łamanie finansowego fair play powinni już ich dawno z LM wyrzucić, a teraz będą coś bazgrać o dogadywanie się przedwcześnie z piłkarzami

PSG gra świętoszka, już zapomnieli jak wyglądała akcja z Neymarem. Szkoda tylko, że Barcelona musi się z tego tłumaczyć a takie PSG czy City robią co chcą i nic im nikt nie zrobi.

Denerwuje mnie Barcelona z tym PSG. Najpierw saga z Verattim, potem afera z moNeyem. Teraz znowu włazimy do tych emiratów po kolejnego zawodnika, który nie jest niewiadomo jak dobry na tle innych zawodników z europejskich topów, zamiast olać ten sztuczny twór to co sezon mamy z nimi jakis kontakt...