Dlaczego Barça zdecydowała się na wystosowanie oficjalnego komunikatu w sprawie Rabiota?

Łukasz Lewtak

30 grudnia 2018, 20:00

Mundo Deportivo

14 komentarzy

FC Barcelona wystosowała dziś oficjalny komunikat, w którym przyznała, że kontaktowała się z PSG w sprawie Adriena Rabiota, ale nie złamała żadnych przepisów FIFA i nie zawarła jeszcze porozumienia z graczem. Co skłoniło kataloński klub do publicznego zabrania głosu w tej sprawie?

Mundo Deportivo informuje, że w Barcelonie są zdenerwowani ostatnimi wypowiedziami dyrektora sportowego Paris Saint-Germain Antero Henrique, który kilka dni temu stwierdził:

Jestem bardzo zaskoczony. Pani Rabiot powiedziała, że otrzymaliśmy propozycję tego lata. Tak było, dostaliśmy ją 29 sierpnia o 20:00, czyli tuż przed zamknięciem okna transferowego. To oznacza, że Barcelona doszła do porozumienia z Rabiotem jeszcze przed rozpoczęciem rozmów z nami. Propozycja Barçy była absurdalna. My, jako klub, byliśmy bardzo zaskoczeni, że oferta jest tak niska. Oznaczała ona brak szacunku do piłkarza o poziomie Rabiota. Podkreślam, że nie jest możliwe zawarcie umowy z takim zawodnikiem jak Adrien w ciągu 24 godzin. Zatem jasne jest, że Barça miała już porozumienie z Rabiotem.

W pewnym momencie osiągnęliśmy wstępne porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu piłkarza, ale później jego agent i prawnicy natychmiast przerwali negocjacje. Jestem przekonany, że było to spowodowane dojściem do porozumienia z innym klubem. Kiedy nagle przerwali negocjacje, stało się jasne, że Adrien zgodził się na propozycję innego zespołu. Zawsze jesteśmy zaskoczeni tym, że kluby nie przestrzegają zasad.

Zdaniem FC Barcelony takie wypowiedzi to atak wymierzony w kataloński klub i mający na celu nakłonienie FIFA do nałożenia kar na Dumę Katalonii. Tymczasem Barça podkreśla, że stosuje się do wszystkich przepisów światowej federacji. Po złożeniu oferty za Rabiota w lecie Barcelona kilka razy kontaktowała się z Antero Henrique, ostatni raz tydzień temu, aby poprosić o spotkanie, jednak ze strony paryskiego klubu nie było chęci do rozmów.

Fot. Wiaczesław Ewdakimow, fc-zenit.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Ten sztuczny petroklub działa mi na nerwy, nawet jak gra z nimi Real to wole żeby dostali oklep.

Ma facet tupet!
Neymar zapewne też się postanowił wykupić, a później szukał klubu, który mi odda 222mln.

"Zawsze jesteśmy zaskoczeni tym, że kluby nie przestrzegają zasad."powiedział dyrektor sportowy P$G, które łamie FFP ;)

''Zawsze jesteśmy zaskoczeni tym, że kluby nie przestrzegają zasad.'' o doprawdy? śmieszne, że padło to zdanie z akurat ich ust

A jak tam Wasze finansowe fair play, panie Antero "Barça nie przestrzega zasad" Henrique?

6:1 I tyle w temacie :)
konto usunięte

Oni są zaskoczeni tym, że kluby nie przestrzegają zasad? Antero Henrique to całkiem zabawny facet skoro pokusił się o takie stwierdzenie będąc dyrektorem sportowym tego klubu :P

Pewna niekonsekwencja jest. Formalnie mówimy że nie mamy kontaktu z Rabiot, a z drugiej strony mamusia ostro dyktuje warunki finansowe. Komedia.

Tylko nie on...
Chyba, że to zagrywka by łatwiej było wyciągnąć Neymara.
Rabiot nie jest nam w żaden sposób potrzebny !

Wojna z PSG trwa w najlepsze :P Przynajmniej jest ciekawie, fajnie byłoby znów im utrzeć nosa w LM :D