Oficjalny komunikat Barçy w sprawie Adriena Rabiota

Radek Koc

30 grudnia 2018, 16:38

FCBarcelona.cat

65 komentarzy

Barcelona wydała oficjalny komunikat, w którym odnosi się do informacji podawanych we francuskich mediach na temat rzekomego naruszenia przepisów FIFA przy transferze Adriena Rabiota. 

Oto treść całego komunikatu: 

W związku z wiadomościami, które pojawiły się we Francji, klub FC Barcelona oświadcza, że nie naruszył żadnego przepisu w przypadku transferu piłkarzy PSG. Jedyny kontakt, jaki został nawiązany między dwoma klubami, miał miejsce w sierpniu oraz w zeszłym tygodniu. W obu przypadkach rozmowy zostały przeprowadzone z osobami odpowiadającymi w PSG za sprawy sportowe i służyły temu, aby wyrazić zainteresowanie usługami Adriena Rabiota. 

FC Barcelona zawsze pragnie wykonywać swoją pracę z maksymalną przejrzystością, tak z PSG, jak i z każdym innym klubem. 

FC Barcelona zaprzecza, jakoby istniał jakikolwiek rodzaj porozumienia między klubem i piłkarzem PSG Adrienem Rabiotem. 

Fot. Ben Sutherland / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mamy do wyboru:

- De Jong: młody, perspektywiczny, może grać na wszystkich pozycjach w pomocy, wychowany w podobnej szkole futbolu, co barcelońska, więc nieobce jest mu gra krótkimi podaniami, futbol totalny czy pressing. Jedynym problemem u niego może być wypłynięcie na zbyt głęboką wodę tak wcześnie, acz moim zdaniem lepiej zaryzykować teraz, niż płacić za niego 150 milionów, gdy to za rok rękawy rękawów Rakiticia będą oddychać rękawami.

- Ndombele: to co wyżej, tylko zamiast wychowania w podobnej szkółce - nie boi się podjęcia jakiegokolwiek ryzyka dryblingu/prostopadłego podania, bardzo szybki jak na środkowego pomocnika, dobry w odbiorze, z szacunkiem podchodzący do barw narodowych. Czasami zbyt pewny w swoich dryblingach, przez co ryzykuje stratę (acz ja osobiście mam już dość tej rakiticiowskiej statyczności). Wobec naszych dobrych stosunków z Olympique Lyon można byłoby postarać się o podwójny deal (np. oddanie Rafinhi, Sampera czy Denisa), by obniżyć cenę za Ndombele.

- Rabiot: młody, ale opierzony już, ślamazarny w ruchach, może zagrać wyłącznie jako pivot w naszych schematach taktycznych (nawet na pozycję Rakiticia jest za wolny, nie wspominając już o Arthurze/Coutinho). Dobre podanie, całkiem dobrze się ustawia w odbiorze, mało ryzykuje i popełnia relatywnie mało strat. Z drugiej strony mało biega, nadrabia ustawieniem. Nie wiem jednak czy jest dobrym fitem, jeśli chodzi o obronę kontr. Wychowany poniekąd w "kulturze" PSG, humorzasty, bez szacunku dla barw narodowych (rezygnuje z bycia na liście rezerwowej kadry Francji na mundial, by pojechać sobie na wakacje), jego agentka jest bardzo trudna w rozmowach, niczym Raiola. Prawdopodobnie oczekiwania co do swojej pensji ma największe z całej trójki, a jeśli nie wypali, trudno będzie go wcisnąć komuś.

Nie wiem jak wam, ale mi osobiście opcja Rabiot podoba się najmniej. Powiem więcej - w ogóle mi się nie podoba.

Oczywiście dodam, że uwzględniałem tutaj tylko i wyłącznie transfery, bo aktualna polityka Barcy nie sprzyja rozwojowi Cantery, jednakże mamy tutaj jeszcze chociażby Alenie, który mógłby powalczyć o miejsce w pomocy z Coutinho, Vidalem, Busquetsem, Rakiticiem i Arthurem. Puig za młody jeszcze, dopiero w tym roku awansował do Barcy B, niech tam chociaż zaliczy pełny sezon i potem można myśleć o wdrażaniu go do Barcy A.

Tyle ode mnie, jeśli ktoś to w ogóle przeczytał ;)

@Shad: ja przeczytałem ;)

@Shad: Ja też przeczytałem

@Shad: Szanuję za docenienie perełki jaką jest Ndombele i trafne podsumowanie każdego z piłkarzy

@Shad: Zgadzam się. Mam nadzieje, że Rabiot do nas nie trafi. Dobry grajek, ale nic poza tym.

@Shad: Zgadzam się w pełni. Propsik za komentarz
« Powrót do wszystkich komentarzy