Oficjalny komunikat Barçy w sprawie Adriena Rabiota

Radek Koc

30 grudnia 2018, 16:38

FCBarcelona.cat

65 komentarzy

Barcelona wydała oficjalny komunikat, w którym odnosi się do informacji podawanych we francuskich mediach na temat rzekomego naruszenia przepisów FIFA przy transferze Adriena Rabiota. 

Oto treść całego komunikatu: 

W związku z wiadomościami, które pojawiły się we Francji, klub FC Barcelona oświadcza, że nie naruszył żadnego przepisu w przypadku transferu piłkarzy PSG. Jedyny kontakt, jaki został nawiązany między dwoma klubami, miał miejsce w sierpniu oraz w zeszłym tygodniu. W obu przypadkach rozmowy zostały przeprowadzone z osobami odpowiadającymi w PSG za sprawy sportowe i służyły temu, aby wyrazić zainteresowanie usługami Adriena Rabiota. 

FC Barcelona zawsze pragnie wykonywać swoją pracę z maksymalną przejrzystością, tak z PSG, jak i z każdym innym klubem. 

FC Barcelona zaprzecza, jakoby istniał jakikolwiek rodzaj porozumienia między klubem i piłkarzem PSG Adrienem Rabiotem. 

Fot. Ben Sutherland / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja bym zamiast tego Rabiota Davida Neresa ściągnął z Ajaxu ;d Ale pewnie nie możliwe to jest

@Chudini123: Rabiot a Neres to zupełnie inne pozycje. W ataku potrzebujemy jedynie zastępcy dla Luisa a nie kolejnego skrzydłowego. W kadrze mamy już poza Messim i wspomnianym Suarezem jeszcze takich graczy jak Dembele, Coutinho, Malcom, Munir czy od biedy Denis i Rafa, po co kolejny gracz o podobnej charakterystyce? Aktualnie w pomocy nie mamy odciążenia dla Busquetsa (nie oszukujmy się, Samper wyhamował przez kontuzje i raczej nie ma szans na grę) i Rakiety (osobiście uważam, że w tej roli szansę mógłby dostać Vidal, ale Ernesto ma chyba inne plany na niego). Podsumowując potrzebujemy kogoś o profilu Rabiota czy de Jonga, napastnika i środkowego obrońcy dlatego proponowanie Davida (też podoba mi się gra tego piłkarza)w miejsce mocnego fizycznie pomocnika nie ma zupełnie żadnego sensu bo jest on nam po prostu zbędny.
« Powrót do wszystkich komentarzy