MD i francuskie media: Matka Rabiota żąda więcej pieniędzy od Barcelony

Łukasz Lewtak

30 grudnia 2018, 09:00

MD/Paris United/Sport/własne

153 komentarze

Mundo Deportivo oraz Paris United informują, że Veronique Rabiot żąda od FC Barcelony więcej pieniędzy za transfer jej syna na Camp Nou.

Matka i jednocześnie agentka Adriena Rabiota już uzgodniła z Erikiem Abidalem premię za transfer w wysokości 10 milionów euro, jednak teraz, według informacji wyżej wymienionych mediów, żądą o pięć milionów więcej. 

Przypomnijmy, że wczoraj Sport informował, że Barcelona może sprowadzić Rabiota już w styczniu, płacąc PSG pięć milionów euro, ale ta kwota zostałaby potrącona z uzgodnionej z matką piłkarza premii za transfer w wysokości 10 milionów. Ostatecznie w takim przypadku francuski pomocnik otrzymałby więc pięć milionów. Rabiot nie chce siedzieć na trybunach do końca sezonu, co czekałoby go w PSG, i przejście do Barçy już w styczniu powinno być mu na rękę, lecz jednocześnie nie chce stracić przez to pięciu milionów euro. Zapewne to w związku z tym matka Francuza żądą teraz podwyższenia premii za transfer do 15 mln, tak aby jej syn ostatecznie upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu - otrzymał ustalone wcześniej 10 mln, a jednocześnie przeszedł do Barçy zimą i uniknął półrocznej przerwy w grze.

Paris United i Maxifoot utrzymują, że Barcelona jest faworytem w wyścigu po Rabiota, którego umowa z PSG wygasa w czerwcu, jednak zwiększanie żądań przez matkę piłkarza może doprowadzić do tego, że Francuz ostatecznie zostanie na lodzie. Mogą mu pomóc otwarcie okienka transferowego i rzekome zainteresowanie jego usługami ze strony Tottenhamu, co może wywrzeć presję na Barçę.

Fot. Wiaczesław Ewdakimow, fc-zenit.ru / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak nie urok to sraczka
Jak nie ojciec to matka...
« Powrót do wszystkich komentarzy