Ankieta Mundo Deportivo: Socios popierają Valverde i chcą, żeby klub przedłużył z nim kontrakt

Łukasz Lewtak

29 grudnia 2018, 10:25

Mundo Deportivo

131 komentarzy

Mundo Deportivo publikuje dziś wyniki pierwszej części ankiety przeprowadzonej wśród socios FC Barcelony, którzy byli pytani m.in. o przyszłość Ernesto Valverde, Ousmane'a Dembélé i Neymara.

Ankieta została przeprowadzona przez Estudi Press na grupie 300 socios Barçy 22 grudnia w okolicach Camp Nou i Palau Blaugrana, przy okazji meczu Barcelony z Celtą Vigo. Socios byli pytani o Ernesto Valverde, Ousmane'a Dembélé, Neymara, Jeisona Murillo oraz piłkarzy, których chętnie widzieliby w szeregach FC Barcelony.

Ernesto Valverde

Na pytanie "Czy FC Barcelona powinna przedłużyć umowę z Ernesto Valverde?" 79,66% socios odpowiedziało "tak". 18,66% było na "nie", a 1,68% nie miało zdania na ten temat.

Socios zostali również poproszeni o odpowiedź na pytanie "Jaką ocenę w skali od 1 do 10 wystawił(a)byś Ernesto Valverde za jego dotychczasową pracę w FC Barcelonie?". 34% ankietowanych dało trenerowi notę 8, 26,33% - 7, 14,33% - 6, 12,33% - 9, 6% - 10, 4,66% - 5, 1,33% - 1, a 1% - 4. Średnia ocena wyniosła 7,42.

Na pytanie "Jakiego trenera zatrudnił(a)byś, gdyby Ernesto Valverde nie pozostał na stanowisku?" aż 35,33% ankietowanych odpowiedziało "nie wiem". 19,33% postawiło na Pepa Guardiolę, a 13,66% - na Xaviego. Co ciekawe 10,66% socios odpowiedziało na to pytanie "chcę, żeby został Valverde".

Socios wymieniali również nazwiska Koemana (6,33%), Kloppa (3,66%), Quique Setiena (2,66%), Jordiego Cruyffa (2,33%), Pochettino (2%) czy Machina (1,33%).

Ousmane Dembélé

Na pytanie "Co należy zrobić z Ousmane'em Dembélé?" 75,33% ankietowanych socios odpowiedziało "obdarzyć zaufaniem". 18,33% uważa, że Francuza należy sprzedać po sezonie. 6% nie ma zdania, a 0,33% uważa, że młodego napastnika należy wypożyczyć na jakiś czas.

Neymar

Na pytanie "Czy zaakceptował(a)byś powrót Neymara do Barçy?" 67,66% socios odpowiedziało "nie". Przeciwnego zdania było 32,34% ankietowanych, którzy chętnie widzieliby Brazylijczyka ponownie w koszulce Blaugrany.

Jeison Murillo

Socios odpowiedzieli również na pytanie "Co sądzisz o sprowadzeniu Jeisona Murillo?". 42% ankietowanych jest przychylnych temu posunięciu ze strony klubu, ale 35,66% ma przeciwne zdanie. 17,33% odpowiedziało, że nie ma zdania na ten temat. Nieliczni w odpowiedzi na to pytanie stwierdzili natomiast, że wypożyczenie Kolumbijczyka to zła inwestycja i strata pieniędzy.

Transfery

Socios zostali również zapytani o to, jakiego piłkarza widzieliby w drużynie w przyszłym sezonie. Najczęściej wymieniany był Frenkie de Jong (15,33%). Często pojawiały się również takie nazwiska jak Rabiot (14%), Harry Kane (12%), de Ligt (7,6%) czy Mbappe (7,33%). Niektórzy poparliby sprowadzenie Isco (1%) czy wprowadzenie do pierwszego zespołu Riquiego Puiga (0,33%).

Fot. Bogdan Zajac, football.ua / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dywagacje na temat "czy jest się za, czy przeciw Valverde" bez uwzględniania kontekstu, czyli, że iwszystko dzieje się w konkretnej historii są mocno pozbawione sensownych podstaw. Zacznę może od tego, że aby oceniać rzetelnie obecnego trenera nie można zapomnieć o sytuacji jaką zastał. A mianowicie, no może nie powiem że AŻ spaloną ziemię, po profesorku Enrique i odejściu moNeya, ALE biorąc pod uwagę potencjał jakim Barca dysponowała (i jeszcze dysponuje, gdyż wciąż mamy Messiego i pozostałości po "Starej Gwardii") wyniki osiągnęliśmy raczej mizerne.. bo nawet uważam że tryplet za L.E. był wręcz "wypadkiem przy pracy", który paradoksalnie pozbawił nas miłośników ZJAWISKA pod nazwa "Barca - Mes que un club" - trzeźwości i ostrości widzenia co do kwestii trenera jaki Barcy jest potrzebny..
Może to nie będzie odkrywcze, co powiem, ALE nie zmienia faktu, że -dla mnie- fundamentalne.
Otóż po odejściu ś.p. Tito Villanovy, który, wiadomo, że był współautorem największych sukcesów Wielkiej Barcelony, nie mieliśmy aż do przyjścia Valdka -tak, TAK.. piszę to POMIMO iż jestem Jego krytykiem- trenera z prawdziwego zdarzenia.. Roura, Tata Martino, i śmiem napisać, że także profesor W-F, to NIE trenerzy na miarę FC Barcelony. Paradoksalnie dopiero przyjście Valverde z tym Jego anemicznym stylem i kucaniem przy bocznej linii, pozwala na powolne bo powolne lecz jednak JAKIEŚ ogarnięcie sytuacji po latach zamącenia świadomości co do kolejnej kwestii.. mianowicie z uporem maniaka będę to powtarzał: po odejściu Xaviego NALEŻAŁO ZA WSZELKĄ CENĘ postawić na znalezienie Jego następcy. To, że tego nie zrobiono odbija nam się czkawką do dziś. To był historyczny błąd Zarządu i ówczesnego trenera.. i za to pewnie przez historię zostaną rozliczeni; gdy tymczasem wciąż słyszymy o projektach i sukcesach finansowych.. Uważam, że nawet jeśli wygramy L.M. to Ernesto i tak jest trenerem przejściowym.. kucającym bo kucającym, ale przynajmniej trenerem, który począwszy od sytuacji po moNeyu, sprząta i coś tam kleci i próbuje budować. Powiem raz jeszcze, jest to moje głębokie osobiste przekonanie: od czasu odejścia Tity, Wielka Barcelona nie ma trenera. Cóż za paradoks.

No i super, mam w 100% takie same poglądy jak socios :) Na wszystkie pytania bym odpowiedział tak jak większość naszych socios
Czytając tu komentarze myślałem zawsze że zemną jest coś nie tak, jednak wychodzi na to że tutaj mamy zbyt dużo dzieciaków, bo jak wiemy większość Socios to ludzie dorośli inaczej myślący jak dzieciaki.

Ciekawi mnie tylko z jakim gigantem tym razem odpadniemy.

No i dobrze. Wg mnie EV powinien zostać. Robi dobrą robotę, a jeden nieudany mecz, choć przyznam bardzo bolesny nie może przekreślać ogółu jego pracy.

Socios nie mają 13 lat.

Jeśli Ernest zostanie na dłużej to LA masie mogą zamykać bo bezsensu rozwijać młodych piłkarzy którzy i tak nie dostają szans na grę :)

Spierałem się kiedyś tu z kimś że większość ludzi w Barcelonie nie chce powrotu Neymara, na co dostawałem przeczącą odpowiedź. Nie pamiętam z kim była ta dyskusja ale mam nadzieję że przeczyta wyniki ankiety. Cieszą mnie bo to pokazuje że jednak większość kibiców szanuje klub i siebie

Jeśli nie dojdzie do półfinału LM to chyba będzie jasne co trzeba zrobić. Tym bardziej z varem nie powinno być wymowek, drugiej Romy nie przeżyje

Szczerze jestem szczęśliwy z tych wyników bo jakby popychają mnie w stronę uwierzenia w taką oto hipotezę - ludzi, którzy narzekają na Valverdę oraz ludzi którzy chcą powrotu Neymara jest tak na prawdę na tej stronie mało, tylko najbardziej rzucają się w oczy. Zawsze głosy sprzeciwy będą miały coś do powiedzenia, natomiast głosy na "wszystko w porządku" albo "tak" nie wypowiadają się. Sam sporadycznie udzielam się na stronie i gdy się udzielam to tylko i wyłącznie gdy się z czymś nie zgadzam. Stąd złudzenie, że wszyscy są nastawieni negatywnie. Potwierdza to również sprawa komentarzy które ludzie piszą po największych sukcesach drużyny (jakimś zwycięstwie z silną druzyną itp.) wyśmiewających krytyków w stylu "wygrywamy z mistrzem europy 5:1 ale ludzie nadal narzekają" i te komentarze mają OGROMNĄ liczbę poleceń, dużo większą niż "śmieszkowate" "na święta życzę sobie trener z jajami" itp.

Wydaje mi się że mniej-więcej taki proporcje występują również tu (oczywiście w przybliżeniu, nie dokładnie). Że w rzeczywistości tylko co 5 użytkownik jest płaczkiem stylu i Guardiola wróć (świetnie koreluje to z drugim pytaniem o to jakiego trenera by chcieli zamiast Valverde) i tylko 1/3 chciałaby powrotu Neymara (z czego z dużą dozą pewności te 20% z pierwszego pytania jest zawartych w tych 33% z drugiego pytania... to Ci sami ludzie + kilku którym po prostu Neymar wydaje się niezbędny).

Jeśli ugra LM to ma moje poparcie jeśli nie to wypad ino roz ;)

Socios mogą wyrażać swoją opinię ale jednego nie zmienią. Neymar już dawno się spakował ;D

beka^^ pytania dokladne odwrotne niz do nastrojow (i tutaj zeby nie mowic calej powiem wiekszosci) La Ramblii. Szkoda ze jeszcze o 'hamulcowego' Rakitica nie zapytali. Pewnie zdecydowana wiekszosc bylaby zdania ze slusznie gra w pierwszym skladzie.

Mam nadzieje ze Ci ktorzy krzycza przed kazdym i po kazdym meczu (a najlepiej jeszcze przy proponowanych skladach) przeczytaja ten artykul i powstrzymaja swoj hejt.

Valverde mial byc dawno out. Dembele mial byc nietrafiony i sprzedany zima, Neymarek mial wrocic i poklepany po glowce (ponad 2/3 ankietowanych jest na nie, to bardzo duzo). Widze ze Rabiot tez dostal sporo glosow na transfer. Czyli Socios widza ze potrzebny jest zawodnik o profilu Rakitica bo takim wlasnie jest Rabiot.

Valverde moze sie wykazac w LM. Do tego bym ograniczyl rozmowe o kontrakcie.

Znikomy procent popiera wprowadzenie Puiga do pierwszej drużyny i to chyba dziwi mnie najbardziej.Nie spodziewałem się,że ten pomysł poprze 40-50% ,ale 0,33 % ... Puig to talent,który widać gołym okiem,chłopak z wizją gry i techniką.Ktoś taki powinien być otoczony szczególną opieką i na to liczę.
Co do Ernesto,jego ocena opiera się przede wszystkim na przegranym meczu z Romą i wielu kibiców do dziś nie może zapomnieć mu tego,że został ograny przez trenera,który swoją przygodę ze szkoleniem dopiero zaczął.Ludzie nie pamiętają,że Valverde poukładał drużynę w trudnym momencie,że z sezonu,który na starcie wielu uznało za stracony,wyciągnął mistrzostwo LLiga i CdR.Ja sam nie specjalnie cenię CdR ale mistrzostwo doceniam zawsze.Może drażnić jego zachowawczość,nie podejmowanie ryzyka,nie wyciąganie wniosków,ale to wciąż jeden z najlepszych trenerów LLiga.Zrobił kawał dobrej roboty w Barcelonie ,ale czy takiego trenera potrzebuje ta drużyna ? Każdy ma pewnie swoją kandydaturę na jego miejsce,mnie jakoś nie starcza fantazji tym razem i mimo,że nie jestem entuzjastą Valverde to trudno byłoby mi wskazać kogoś,kto mógłby zająć jego miejsce.

Czy redakcja mogłaby zrobić na stronie ankietę z wszystkimi tymi pytaniami?

Zostanie to zostanie jego decyzja , klub powinien mu to ułatwic . W przypadku odejścia Valverde uśmiechnąć się do Kloppa i będzie elegancko

Znów część ludzi tutaj traktuje socios jako jakieś nieomylne gremium, jacy są nieomylni pokazali gdy wybierali ro$ELLa za którym unosił się smrodek korupcji.
300 Socio to doprawdy malutka liczba ankietowanych.
Transfery? Sądziłem że padną jakieś ciekawe nazwiska z La Liga a tu tylko klepani piłkarze z okładek.
EV jest dobrym trenerem ale chyba ma tak duże poparcie bo nie za bardzo widać jakieś ciekawe alternatywy.
Tylko ludzie którzy nie oglądają meczów mogą chcieć Puiga w pierwszej drużynie na obozie trybunowym. Bo to nic innego jak świadome zatrzymywanie jego rozwoju.
Zdziwiony jestem wynikiem Neya ja po długim namyśle też jestem przeciw.

Oho niektórzy tu chyba będą musieli szykować sznur :D
a tak poważnie już mówiąc ciesze się ,że jednak tam są ludzie rozsądni,a nie w gorącej wodzie kąpani.
Trenerzy czy piłkarze to nie zabawki.

Dziwni kibice skoro chca dretwej gry

I znów lamentowanie o Puiga, proponuje trochę lodu, chłopak jeszcze sezon kopał w Juvenilu a tutaj niektórzy odrazu wrzucają go do 1 zespołu. Dajcie mu przejsc naturalny proces adaptacji przez Barce B, aby przyzwyczaił się do bardziej "dorosłego" futbolu

300 socios to tylko 0.2% liczby wszystkich

Chyba redaktor spóźnił się z tym artykułem, bo hiszpański prima aprilis był wczoraj ;-)

A kto jest w tym socios?

0,33% za wprowadzeniem Riquiego Puiga do pierwszej drużyny. To chyba mówi wszystko o poważnym traktowaniu tej ankiety.

Ale płacze w komentarzach. Cóż za radosny dzień :D

Ci socios to mądrzy ludzie zgadzam się z każdym osądem ;)

A może Socios odpowiadali na te pytania wczoraj, w dzień Niewiniątek? Czysta prowokacja ;)

Socios to chyba jakieś ślepe kury . Valverde, to się nadaje na robienie zapałek . Za wysokie progi na jego krótkie nogi . Odkąd przyszedł, to oczy mnie bolą po tym jego stylu (a raczej jego braku) jaki wprowadził . To nie Juventus, że mamy grać defensywnie . W szczególności, że mamy świetnych ofensywnych piłkarzy . Przerobiłem już takich trenerów jak Van Gaal, Antić itd. i po Martinie jest to dla mnie najgorszy trener w historii . Jak na niego patrzeć to zastanawiam się ile dropsów zjadł, bo wygląda jakby miał zasnąć , po czym budzi się w 80 min i przypomina sobie, że na ławce rezerwowych są zawodnicy, których trzeba wpuścić . Nie, nie , nie i jeszcze raz nie dla EV . Panu podziękujemy .

Dziś popierają, gdyż wyniki są dobre, tylko zahaczymy dołek tak będą chcieli aby zmienić trenera. Obecnie mam podzielone zdanie na ten temat

Mbappe u nas z numerem 9? To by było rzeczywiście bardzo dobre. Szkoda że nierealne

Zgadzam sie z opiniami tych 300-stu socios. Uwazam, ze Valverde jest odpowiedni dla Barcy i powinien przedluzyc umowe z klubem. Co do Dembele to strzela gole i asystuje, jest szybki i gra obiema nogami. Swiadczy to, ze jest kompletnym pilkarzem i mysle, ze szatnia pomoze mu ulozyc wszystko w jego glowie i bedzie w Barcelonie na dlugie lata :) Do Murillo nie jestem przekonany, osobiscie dalbym "nie", by go sprowadzic na Camp Nou. Bynajmniej nie jest to profil obroncy na miare Barcy. Ma problemy z wyprowadzaniem pilki i w przypadku wysokiego pressingu rywala moglby miec problemy z celnym podaniem.

Statystyka królową kłamstw. Co to jest za próba badawcza 300 osób? Tylu respondentow to mozna zabrac do pracy licencjackiej :D

Decyzja należy do valverde, ale uważam że nie przedłuży i tak kontraktu

Socios nie znają się na piłce. Zarząd powinien słuchać ,,ekspertów" z La Rambli i jak najprędzej pozbyć się tego trenera.
Jakie to szczęście, że ci ,,eksperci" mogą sobie tylko jad w internecie powylewać i nie mają mocy decyzyjnej, co do obsady trenera.
Gdybym odpowiadał na w/w pytania, prawie zawsze byłbym w większości, poza jednym pytaniem. A mianowicie, moim marzeniem jest sprowadzenie Harry'ego Kane'a.

Poparcie dla Valverde na tym etapie sezonu nie jest niczym dziwnym, bo teoretycznie jesteśmy obecnie w bardzo dobrej sytuacji. Ciekawe czy pod koniec sezonu wciąż będzie panował taki optymizm.

Cieszy mnie natomiast, że aż 68% socios (dobra, jestem ślepy i nie doczytałem że tylko z 300 osób, ale wciąż) posiada jakikolwiek system wartości i nie zamierza dać sobie splunąć w twarz.

Tragiczny nie jest, ale za dobry też nie.

Kolejne lata bez LM...

Socios chyba są po jakiś dopach
Przecież to jest jakiś żart

Ale jak to przedłużyć kontrakt z Valverde??? Przeciez czołowi trenerzy sprzed telewizora z Polski wyraźnie spamują w mediach społecznościowych typu Twitter "Valverde wyp..." I oznajmiają że nie ma jaj do ofensywnej gry, dlatego przy tym defensywnym stylu Barcelona zdobyła w 2018 roku najwięcej bramek w Europie (o zgrozo), Socios najwyraźniej nie mają pojęcia kto jest dobrym trenerem dla Barcy, bo przecież oglądają grę Barcy od kilkudziesięciu lat, a nie jak nasi eksperci od 2010 roku - mając wtedy 10 lat.

Błagam nie...

Przedłużenie kontraktu z Valverde to powinien być priorytet klub.