W styczniu Moussa Wague zostanie piłkarzem pierwszej drużyny Barçy

Łukasz Lewtak

21 grudnia 2018, 19:53

AS

22 komentarze

Na konferencji prasowej przed meczem z Celtą Vigo Ernesto Valverde zdradził, że w styczniu Moussa Wague zostanie zarejestrowany jako piłkarz pierwszej drużyny FC Barcelony.

Senegalczyk jest najmłodszym piłkarzem z Afryki, który strzelił gola na mistrzostwach świata. 20-latek przeszedł do Barcelony z belgijskiego Eupen w lecie tego roku za pięć milionów euro. Później pojawił się problem z dokumentacją, dlatego zawodnik długo czekał na debiut w drugim zespole Barçy. Teraz gra jednak w podstawowym składzie drużyny Javiera Garcíi Pimienty, a Ernesto Valverde myśli o daniu mu szansy w styczniowych meczach Pucharu Króla.

Moussa Wague jest prawonożny, jednak może występować zarówno na prawej, jak i na lewej stronie obrony. Umowa Senegalczyka z Barceloną obowiązuje do 2023 roku, a zapisana w niej klauzula odstępnego wynosi 100 milionów euro.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zarejestrowany czy będzie przeplatał występy z Barca b? Jest 3 zawodników bez paszportu, Wague byłby 4, więc czyżby ktoś miał odejść? Chyba, że umknęło mi i ktoś z wymienionych zdobył europejski paszport ?

@barwoj1: Wague będzie traktowany jak piłkarz z paszportem europejskim na podstawie Układu z Kotonu.

@ŁukaszLewtak: Dziękuję za informację ;)

@ŁukaszLewtak: Czyli każdy Senegalczyk czy inny obywatel Afryki jest traktowany jakby miał paszport UE?

@Maker0: To dotyczy w sumie pracowników z 78 krajów, nie tylko z Afryki, ale też np. z Karaibów. Ale trzeba by dokładnie przejrzeć treść tego Układu, żeby zobaczyć, na jakich dokładnie warunkach pracownicy z tych krajów są traktowani tak samo jak obywatele europejscy. O szczegółach niestety nie jestem w stanie opowiedzieć ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy