Dyrektor sportowy PSG: Rabiot nie chce przedłużyć umowy, będzie rezerwowym do odwołania

Łukasz Lewtak

17 grudnia 2018, 21:00

AS/Goal.com/Sports.yahoo.com

156 komentarzy

Dyrektor sportowy Paris Saint-Germain Antero Henrique udzielił wypowiedzi, w której jasno przekazał, jaka jest decyzja Adriena Rabiota odnośnie jego przyszłości.

- Adrien Rabiot przekazał mi, że nie przedłuży kontraktu i chce opuścić klub po zakończeniu sezonu. Konsekwencja tego jest bardzo jasna: pozostanie na ławce rezerwowych na czas nieokreślony - powiedział Antero Henrique.

Adrien Rabiot może opuścić PSG nawet w zimowym okienku transferowym. Wtedy francuski klub mógłby na nim zarobić pewną kwotę. W lecie przyszłego roku pomocnik odejdzie z Parc des Princes za darmo, ponieważ kończy się jego kontrakt z PSG.

Przypomnijmy, że na początku grudnia dziennikarka Claudia García poinformowała na antenie RAI Sport, że Adrien Rabiot doszedł do porozumienia z Barceloną. Według tych informacji francuski pomocnik spotkał się z przedstawicielami Barçy. Obie strony wspólnie zjadły kolację i doszły do porozumienia w sprawie warunków umowy Adriena Rabiota z katalońskim klubem. Zgodnie z tymi doniesieniami Francuz miałby zarabiać na Camp Nou 13 milionów euro rocznie (według Sportu jest to kwota netto) plus bonusy.

PSG podobno rozpoczęło już negocjacje z Frenkiem de Jongiem, który miałby zastąpić Adriena Rabiota na Parc des Princes. Według De Telegraaf paryżanie zaoferują Ajaksowi 75 milionów euro. De Jongiem bardzo poważnie interesuje się także Barcelona.

Fot. Ben Sutherland / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tylko nie to ... 13 mln plus bonusy ?!! To jest chore !! Walczyć o De Jonga i De Ligta ... Jest Alena,Coutinho, Sergio,Vidal,Rakitic,Arthur ... po co ten drewniany Rabiot tutaj .. W dodatku za taka pensje .. Boże myślałem, ze dyrekcja wreszcie odrobiła lekcje co do transferów ale widzę, ze nic z tego

@NismoFCB: Ale tfansfer za free to sobie moga pozwolic

@NismoFCB: Rabiot na dzisiejsze czasy jest warty minimum 40mln, można wziąć za darmo i sprzedać po roku z zyskiem. Sprzedać można Denisa i Rafinhe i miejsce się znajdzie. Rakieta, Busi, Vidal młodsi nie będą

@Dankhog: Kto mu podtrzyma taka pensję jeśli miałby zostać sprzedany z Barcy? Jeśli dostanie taka pensję w Katalonii to możemy się pożegnać z jego sprzedażą a jeśli już to na niską kwotę.

@NismoFCB: Oceniasz dyrekcję na podstawie plotek ?

@NismoFCB: Dobrze ,że nie ty decydujesz kto w Barcy gra.

@Granto: Chociażby Chiny
konto usunięte

@NismoFCB: >jest alena coutinho sergio vidal rakitic arthur
>walczyć o de jonga!!1

@MarioVeB!: Dobrze,ze Ty nie masz prawa głosu
« Powrót do wszystkich komentarzy