Dyrektor sportowy PSG: Rabiot nie chce przedłużyć umowy, będzie rezerwowym do odwołania

Łukasz Lewtak

17 grudnia 2018, 21:00

AS/Goal.com/Sports.yahoo.com

156 komentarzy

Dyrektor sportowy Paris Saint-Germain Antero Henrique udzielił wypowiedzi, w której jasno przekazał, jaka jest decyzja Adriena Rabiota odnośnie jego przyszłości.

- Adrien Rabiot przekazał mi, że nie przedłuży kontraktu i chce opuścić klub po zakończeniu sezonu. Konsekwencja tego jest bardzo jasna: pozostanie na ławce rezerwowych na czas nieokreślony - powiedział Antero Henrique.

Adrien Rabiot może opuścić PSG nawet w zimowym okienku transferowym. Wtedy francuski klub mógłby na nim zarobić pewną kwotę. W lecie przyszłego roku pomocnik odejdzie z Parc des Princes za darmo, ponieważ kończy się jego kontrakt z PSG.

Przypomnijmy, że na początku grudnia dziennikarka Claudia García poinformowała na antenie RAI Sport, że Adrien Rabiot doszedł do porozumienia z Barceloną. Według tych informacji francuski pomocnik spotkał się z przedstawicielami Barçy. Obie strony wspólnie zjadły kolację i doszły do porozumienia w sprawie warunków umowy Adriena Rabiota z katalońskim klubem. Zgodnie z tymi doniesieniami Francuz miałby zarabiać na Camp Nou 13 milionów euro rocznie (według Sportu jest to kwota netto) plus bonusy.

PSG podobno rozpoczęło już negocjacje z Frenkiem de Jongiem, który miałby zastąpić Adriena Rabiota na Parc des Princes. Według De Telegraaf paryżanie zaoferują Ajaksowi 75 milionów euro. De Jongiem bardzo poważnie interesuje się także Barcelona.

Fot. Ben Sutherland / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powaliło ich z tymi zarobkami?!?! Jeśli te 13 mln to prawda, to zostanie zachwiana drabinka finansowa. Jak małe zarobki to jestem na tak, a jak nie, to niech se idzie do rialu madrit.

@Kalus: a co w tym dziwnego, skoro kwota transferu wynosi 0? (poza premia dla agenta i zawodnika za podpis)

@Szklaner: Dokładnie. Przy obecnym rynku za takiego grajka trzeba kłaść spokojnie z 60 melonów

@Szklaner: Może to w tym dziwnego, że przy takich zarobkach reszta zawodników, którzy są stażem i ważnością w drużynie lepsi będą domagali się podwyżek. Zarząd wsżystkiego nie spełni, w zespole siądą morale i będzie do d.
« Powrót do wszystkich komentarzy