Valverde: Lyon wygrał na wyjeździe z Manchesterem City i to pokazuje, że może pokonać każdego

Łukasz Lewtak

17 grudnia 2018, 15:56

FCBarcelona.cat/Mundo Deportivo/Sport

11 komentarzy

Ernesto Valverde skomentował wyniki losowania par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec Barcelony przypomniał mecze Lyonu z Manchesterem City i podkreślił, że jego zespół nie może być zbyt pewny siebie.

- Lyon to zespół, który walczył o pierwsze miejsce w grupie z Manchesterem City do ostatniej kolejki. Wygrał z City na wyjeździe. Moim zdaniem Lyon znakomicie gra z kontrataku i ma bardzo szybkich piłkarzy. Kiedy tylko ma wolną przestrzeń, jest niezwykle niebezpieczny. Nie oglądałem tej drużyny w akcji zbyt często i mam tylko ogólne spostrzeżenia. W Lyonie jest kilku piłkarzy, których znamy, ale musimy się dobrze przygotować do tego dwumeczu.

- Francuski zespół bardzo dobrze rozpoczął fazę grupową Ligi Mistrzów. Na początek wygrał na stadionie Manchesteru City. To szczegół, który pokazuje, że Lyon może pokonać każdego przeciwnika.

- Nie możemy być zbyt pewni siebie. Mamy dwa miesiące, aby doszlifować formę, przeanalizować rywala i dobrze podejść do tego dwumeczu.

Fot. Tunde Eludini / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żeby tylko nie zlekceważyli tego dwumeczu jak z Roma..

Obowiązkiem Barcelony jest wygrana i dalsza rudna LM nie widzę innej opcji

po prostu manchester city przeszedł obok tego meczu, gdyby city zagrało na 100% swoich mozliwosci to nie mieli by zadnych szans ci z Lyonu, a ich pogromem by się skończyło

Coś czuję, że ten dwumecz będzie świetnym widowiskiem dla nas kibiców. Lyon posiada świetnych piłkarzy i gra otwartą piłkę a to coś co Barca lubi. Już się nie mogę doczekać.

Ciekawe, czy w marcu też będą w stanie pokonać każdego, z resztą jeśli Barca wejdzie odpowiednio w mecz i złapie swoją płynność to nawet przy obecnej formie Lyonu byłbym spokojny o wynik.

Liczę na to, że weźmiemy górę nad ekipą z Francji przy otwartej grze, bo nie widzi mi się, żeby Lyon parkował autobus.