Xavi: Modrić zasługuje na Złotą Piłkę, ale ja co roku przyznawałbym tę nagrodę Messiemu

Łukasz Lewtak

16 grudnia 2018, 08:20

Marca

15 komentarzy

Xavi Hernández udzielił wypowiedzi dla katarskich mediów, w której odniósł się do wyników tegorocznego plebiscytu Złotej Piłki.

- Słowa Modricia na mój temat podczas gali Złotej Piłki były bardzo miłe. Modrić zasługuje na tę nagrodę, ale ja co roku przyznawałbym ją Messiemu, jednak tak się nie da... Uważam, że niesłusznie zajął piąte miejsce. To najlepszy piłkarz, jakiego widziałem. Jednak to nie ja przyznaję Złotą Piłkę... - powiedział Xavi.

Przypomnijmy, że po odebraniu nagrody na gali w Paryżu Luka Modrić powiedział: - być może byli piłkarze, którzy powinni zdobyć tę nagrodę w ostatnich latach, jak Xavi, Iniesta czy Sneijder. Teraz ludzie chcieli czegoś innego. Myślę, że ten wieczór to zwycięstwo futbolu. Jestem bardzo szczęśliwy, jednak ta nagroda jest także dla tych piłkarzy, którzy prawdopodobnie na nią zasługiwali, a nigdy jej nie zdobyli.

Xavi podkreślił również, że jest szczęśliwy w Katarze, gdzie gra od czterech lat. Katalończyk krótko wypowiedział się także na temat swojej przyszłości. - Barça jest moim domem i trenowanie to mój cel w dłuższej perspektywie, ale najpierw muszę przejść szkolenie.

Fot. Doha Stadium Plus Qatar / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cieszy mnie, że Xavi nie śpieszy się by zostać trenerem. Spokojnie powoli zdobywa doświadczenie. Dla mnie bomba.

Komedią jest fakt, że ani Xavi ani Iniesta nie wygrali tej nagrody, a Luka Modrić tak...

Kiedyś już pisałem o tym plebiscycie, jest wielu niezasłużonych zwycięzców (Nedved, Shevchenko, Cannavaro).

Żyjąc w latach Messiego i Cristiano nagrodę powinni otrzymywać TYLKO I WYŁĄCZNIE ONI.

Kto wygra lub bardzo dobrze zagra w LM ten wygrywa zlota pilke.... a jak wiadomo barca ostatnio w lidze mistrzow bardzo slabo niestety

Na ostatnich 10 lat Leo spokojnie mógłby zgarnąć 8 ZP jeśli nagroda byłaby przyznawana zgodnie z założeniem pierwotnym.Jednak byłoby to nudne,gdyby Leo corocznie zostawał najlepszym.Warto zwrócić uwagę,że więcej mówi się o 5 miejscu Leo jak ZP Modricia ale takie są obecne założenia i nic na to nie poradzimy.Już dawno pisałem,że nie dopuści się do sytuacji by Leo zdominował ceera.Jeśli ktoś chce to sobie odkopie post chyba sprzed 4 czy 5 lat.Mają po równo by dyskusja,który z nich jest lepszy trwała wiecznie,dopóki nie zobaczymy na boisku kogoś,kto choćby dorówna Leo.Oczywiście ,że Messi to jest zupełnie inny poziom,nie umniejszając nic Portugalczykowi,który poza umiejętnościami jest postacią bardziej medianą od Leo.Na tej bazie był wybierany przez ostatnie lata choć wszyscy wiedzą jak prezentował się na boisku.A przecież mówimy o nagrodzie indywidualnej bo drużyna swoje zebrała w postaci pucharów.ZP to od jakiegoś czasu show,ma niewiele wspólnego z wyborem tego "naj" i nie piszę tego z punktu widzenia kibica Barcelony,wielkiego entuzjasty geniuszu najlepszego gracza w historii jakim jest Messi.Jeśli jednak został taką nagrodą uhonorowany Luka to powinien również Xavi i Iniesta,bo piłkarzami byli zdecydowanie lepszymi a ich rola w drużynie z pewnością wiele bardziej znacząca.FF powinien się zreflektować i za całokształt kariery obu uhonorować ZP.Choć nie wiem czy ta nagroda coś dla obu znaczy.Któryś z kolegów na forum dobrze podsumował ten wybór słowami :rywalem Leo do ZP okazał się nie CR a Perez.Oczywiście z przymrużeniem oka ale niesmak po pewnych wyborach pozostaje.

Xavi może nadrobić zdobywając nagrodę za najlepszego trenera

Różnica w tym że Messi na złota piłkę pracował swoją osobą swoimi zdolnościami i osiagnieciami a modric? Wygranie LM i MŚ to nie osiągnięcie indywidualne tylko zespołowe więc nagroda dla tego pana powinna się nazywać złota drużyna albo złoty rodzyn....

Prawda jest taka, że „Generał” też na złotą piłkę zasłużył...

Znów będziemy grali pięknie, jak Generał powróci do nas na ławce trenerskiej, oby były z tego również puchary ;)

Tobie sie również należy

To już cztery lata odkąd Xavi opuścił Barcelonę. Czas tak szybko leci.