AS: FC Barcelona nałoży wysoką karę finansową na Ousmane’a Dembélé

Dariusz Maruszczak

11 grudnia 2018, 14:30

AS, Mundo Deportivo

48 komentarzy

Jak donosi dziennik AS, Barcelona zamierza nałożyć karę na Ousmane’a Dembélé w wysokości ponad stu tysięcy euro za kolejne spóźnienie Francuza na trening.

Barça nie ujawni konkretnej sumy, jaką 21-latek będzie musiał wpłacić do klubowej kasy, ale AS spekuluje, że może to być nawet kwota dwu lub trzykrotnie wyższa niż 100 tysięcy euro. Według tych informacji Barcelona kontaktowała się już z Dembélé, aby przekazać mu podjętą decyzję, a piłkarz zaakceptował otrzymanie kary.

Przypomnijmy, że według informacji z hiszpańskich mediów Dembélé spóźnił się dwie godziny na niedzielny trening. AS donosi, że Valverde był bardzo zły na skrzydłowego, choć trener Barcelony jest uważany za elastycznego, jeżeli chodzi o zasady panujące w szatni. Wczoraj Francuz przybył na trening godzinę przed czasem, ale i tak padł ofiarą żartów ze strony kolegów.

Nie jest to pierwsze tego typu wykroczenie Dembélé. Klub nie chciał jednak karać Francuza odsunięciem od składu, ponieważ ostatnio napastnik był w dobrej dyspozycji, a jego absencja w następnych spotkaniach mogłaby zaszkodzić zespołowi. Barcelona nie zamierza być jednak bezczynna. AS informuje o karze finansowej nałożonej na Dembélé, natomiast zdaniem Mundo Deportivo dyrekcja sportowa klubu ma spotkać się z 21-latkiem, aby porozmawiać o tej sytuacji. Władze Barcelony były rozczarowane postawą piłkarza, ponieważ dobrymi występami na boisku wyciszył poprzednie kontrowersje wokół swojej osoby. Uważa się, że kolejnym spóźnieniem zawodnik szkodzi wizerunkowi klubu i sprawia wrażenie, że kpi z jego władz. Pep Segura i Éric Abidal tym razem mają rozmawiać nie z agentami Dembélé, ale bezpośrednio z samym piłkarzem.

Mimo to według Mundo Deportivo Barcelona wciąż chce stawiać na 21-latka i nie zamierza negocjować jego sprzedaży. Jeżeli Chelsea, PSG czy Arsenal będą chciały kupić Dembélé, Barça wskaże im klauzulę odejścia piłkarza, która wynosi 400 milionów euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dembele ostatnio komentował post De Jonga, a teraz dokłada się do transferu. Złoty chłopak ;)

@Tiisso: a wiesz co dokładnie napisał i o czym był ten post Holendra ?
Pytam z ciekawości.

@19cukier48: O ile dobrze pamietam to 2 kółka w kolorach Barcelony.

@Tiisso: Kumple z fortnite :D
« Powrót do wszystkich komentarzy