Co grozi Ousmane'owi Dembélé za powtarzające się spóźnienia?

Grzegorz Zioło

9 grudnia 2018, 17:30

Sport

33 komentarze

W profesjonalnej piłce kary dyscyplinarne za niepunktualność są dokładnie uregulowane. Poza wewnętrznymi klubowymi kodeksami istnieje również układ zbiorowy pracy pomiędzy LaLigą i Stowarzyszeniem Hiszpańskich Piłkarzy (AFE). To w nim określone są działania, jakie klub może podjąć wobec niezdyscyplinowanego zawodnika. Co zatem może grozić Ousmane'owi Dembélé za powtarzające się spóźnienia?

Nieobecność lub spóźnienie na trening, które ma miejsce przynajmniej dwa razy i przekracza dwadzieścia minut, uznawane jest za lekkie przewinienie. To samo dotyczy spóźnienia na wyjazd, które nie przekracza dziesięciu minut. Za takie przewinienie klub może zawiesić zawodnika i jego pensję na jeden dzień oraz nałożyć karę finansową. Jej wysokość określa klub, w zależności od wagi, jaką przyłoży do takiego zdarzenia, ale sankcja nie może wynosić więcej niż 4% miesięcznej pensji zawodnika.

Porozumienie wymienia też przewinienia ciężkie. Za takie uważa się popełnienie trzech przewinień lekkich lub drugą nieobecność w pracy bez uzasadnionej przyczyny, z wyłączeniem meczów, a także więcej niż dwa spóźnienia przekraczające dwadzieścia minut w ciągu miesiąca, dwa spóźnienia na wyjazd przekraczające dziesięć minut lub pięć takich spóźnień poniżej dziesięciu minut. W tym przypadku również zawodnikom grożą kary finansowe. Klub może zawiesić piłkarza i jego pensję na od dwóch do dziesięciu dni i nałożyć sankcję sięgającą 7% miesięcznej pensji, jeśli wynosi ona 100 tysięcy euro lub mniej. Przy wyższym wynagrodzeniu, a takie pobiera Ousmane Dembélé, kara może wzrosnąć o dodatkowe 4%.

Za bardzo poważne uważa się trzy przewinienia ciężkie w ciągu sezonu lub naruszenia takie jak trzy lub więcej nieobecności w pracy, ewidentne lub celowe obniżenie wydajności pracy, symulowanie choroby, itd. W tę kategorię wlicza się również więcej niż pięć spóźnień na treningi nieprzekraczających 20 minut w ciągu miesiąca lub trzy dłuższe spóźnienia. Jeśli chodzi o wyjazdy lub mecze, bardzo poważne przewinienia oznaczają więcej niż dwa spóźnienia przekraczające dziesięć minut lub trzy krótsze spóźnienia w ciągu miesiąca. Najcięższe kary za brak dyscypliny przewidują zawieszenie zawodnika i jego pensji na od jedenastu do trzydziestu dni i karę finansową w wysokości 25% miesięcznej pensji (do 100 tysięcy euro) lub 35% w przypadku wyższych wynagrodzeń.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kurr koleś ma taki potencjał i go spierdzieli

@LionelM95: Paroma spóźnieniami?

@DickSet: Możesz mi wyjaśnić jak można się spóźnić na trening FC BARCELONA? Ma w dupie czy nie? Prosta pytanie
« Powrót do wszystkich komentarzy