Mundo Deportivo: Riqui Puig ma spersonalizowany plan treningów fizycznych

Dariusz Maruszczak

7 grudnia 2018, 14:40

Mundo Deportivo

12 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, Riqui Puig ma zaplanowany indywidualny tok treningów fizycznych, aby poprawić swoją budowę ciała i zwiększyć masę mięśniową.

Młody pomocnik wzbudza podziw swoimi umiejętnościami i talentem, ale uwagę zwraca także jego bardzo drobna sylwetka. Zawsze miał opinię piłkarza niewysokiego o chłopięcej budowie ciała, chociaż nigdy nie przeszkadzało mu to w dobrej grze. W przyszłej twardej rywalizacji w zawodowym futbolu niewątpliwie przydałoby mu się jednak poprawić ten aspekt, aby być przygotowanym do trudnych warunków i ostrej gry. Od przybycia do juvenilu Riqui Puig ma spersonalizowany plan treningowy, który Barcelona wprowadza u każdego zawodnika w tym wieku. W przypadku 19-latka celem jest zwiększenie masy mięśniowej, co udaje się osiągać już od poprzedniego roku.

Tak więc oprócz treningów z drużyną Riqui Puig wykonuje także indywidualne sesje treningowe na siłowni, aby zwiększyć siłę i objętość ciała. W ciągu ostatniego roku pomocnik rozwinął się fizycznie i obecnie mierzy 169 centymetrów (Messi i Xavi mają 170 cm, a Iniesta 171 cm) oraz waży 59 kilogramów. Lekarze Barcelony nie wykluczają jednak, że mimo 19 lat piłkarz może jeszcze urosnąć.

Mundo Deportivo podkreśla, że wszyscy piłkarze w klubie otrzymują tego typu plany indywidualnych treningów, aby ułatwić im przejście z etapu juvenil do Barçy B lub później do pierwszego zespołu. W zależności od warunków fizycznych i potrzeb każdego z nich ustala się ściśle spersonalizowaną strategię działania, podobnie jak w przypadków zawodników potrzebujących dodatkowych treningów technicznych. Riqui Puig ciągle jest w fazie rozwoju, zarówno pod względem fizycznym, jak i piłkarskim.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Wystarczy, że podprowadzi koszulkę Rakiticowi i będzie grał co mecz

W Jego grze widać niesamowitą swobodę w grze zważając na to, że dopiero wchodzi do "poważnej piłki" i to w takim klubie jak Barca. Trzymam kciuki za młodego i życzę sobie i Wam drodzy Cules, że wyrośnie z Niego gracz, który przysporzy nam wiele radości i magii na boisku :). Brakuje nam kogoś takiego w środku boiska po odejściu Xaviego i Andresa... Dawno nie pokładałem w nikim takiej nadziei jak w Riquim :)

Jesli ma wystarczajaco checi to warunki fizyczne nie beda przeszkoda. Najlepszym przykladem jest Iniesta

Fajnie jakby tak Carles Alena i Riqui Puig rządzili w pomocy Barcy przez najbliższe 10-15 lat jak niegdyś Xavi i Iniesta. Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie tamtych niesamowitych meczów tych 2 magików środka pola ;)

Wspaniały ten Riqui, dynamiką i gabarytami bardzo przypomina Iniestę i Leo z młodszych lat. Rzeczywiście, gdyby nieco bardziej zadbał o masę mięśniową, nie tracąc przy tym na zwinności i motoryce, będzie z niego klasowy pomocnik. Chłopak naprawdę zasługuje na szanse, aby tylko je wykorzystywał, tak jak do tej pory.

Mały, ale wariat.