Pelé: Diego Maradona był dużo lepszy od Leo Messiego

Dariusz Maruszczak

6 grudnia 2018, 18:50

Folha de Sao Paulo

141 komentarzy

W wywiadzie dla brazylijskiego dziennika Folha de São Paulo legendarny reprezentant Canarinhos Pelé krytycznie wypowiedział się na temat umiejętności Leo Messiego.

– Jak można porównywać ze sobą człowieka, który dobrze strzela głową oraz ma dobre uderzenie obiema nogami i takiego, który strzela tylko jedną nogą, ma jedynie drybling i nie potrafi dobrze uderzać piłki głową? Aby porównywać się z Pelé, trzeba być kimś, kto dobrze strzela lewą i prawą nogą, a ponadto zdobywa gole głową – powiedział Pelé na temat Messiego.

Brazylijczyk porównał Messiego z Maradoną. – Maradona był jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Jeśli ktoś mnie zapyta, czy był lepszy od Messiego, odpowiem: tak, był dużo lepszy. Beckenbauer i Cruyff również byli wspaniałymi piłkarzami.

Pelé skrytykował też zachowanie Neymara. – Trudno jest bronić Neymara ze względu na te wszystkie rzeczy, które robi poza grą w piłkę. Spotkałem się z nim dwa razy w Europie i powiedziałem mu: Bóg dał ci dar do futbolu, a to, co robisz, wszystko komplikuje.

– Ludzie porównują mnie z Mbappe, ponieważ są pewne podobieństwa, czyż nie? Ma 19 lat, ale już jest mistrzem świata. Myślę, że Neymar jest bardziej kompletny, ale w Europie wszyscy więcej mówią o Mbappe.

 Fot. Ricardo Stuckert / CC BY 3.0 BR

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pomijając oczywiste kłamstwo, że Messi strzela tylko lewą nogą istotne powinno być też ILE ktoś strzela a tylko w jaki sposób. Myślałem, że kto jak kto ale Pele to weźmie pod uwagę. Sobie liczy nawet gole z meczy towarzyskich byle mieć ich najwięcej na świecie.
« Powrót do wszystkich komentarzy