Oriol Busquets: Riqui Puig jest wyjątkowym piłkarzem, który w przyszłości wiele da Barcelonie

Dariusz Maruszczak

6 grudnia 2018, 08:30

TV3, Sport

4 komentarze

Oriol Busquets udzielił wywiadu dla katalońskiej telewizji TV3, w którym opowiedział o wrażeniach ze swojego drugiego występu w pierwszej drużynie Barcelony.

Pomocnik rok temu zadebiutował w pierwszym zespole Blaugrany w meczu z Realem Murcia w 1/16 finału Pucharu Króla. Później doznał jednak poważnej kontuzji i dopiero po roku mógł zanotować kolejny występ u Ernesto Valverde. – To był długi i ciężki rok przez tę kontuzję, ale jestem zadowolony, że znów mogłem zagrać na Camp Nou w barwach tej wspaniałej drużyny. Od czasu wyleczenia urazu czuję się coraz lepiej, dolegliwości w kolanie przeszły i za każdym razem jestem w coraz lepszym rytmie i lepiej się czuję.

– Bez wątpienia La Masia kreuje wiele talentów i oczywiście spędzamy wiele lat, grając w tym samym stylu, rozumiejąc się nawzajem, z jedną filozofią gry. Przybycie tutaj i granie w pierwszym zespole to dar i nie jest to łatwe, ale tym większą przyjemnością jest występowanie u boku piłkarzy o takich umiejętnościach – powiedział Busquets.

19-letni pomocnik, mimo kolejnego występu w Barcelonie, twardo stąpa po ziemi. – Muszę skupić się na teraźniejszości, kontynuować pracę w Barcelonie B, wykorzystywać szanse otrzymywane w pierwszym zespole i co ma być, to będzie.

Busquets pochwalił również Riquiego Puiga. – Riqui jest wyjątkowym piłkarzem, który wiele da Barcelonie B, a w przyszłości pierwszej drużynie i futbolowi, taką mamy nadzieję.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo dobrze więcej pokazać niż jego starszy imienik moim zdaniem

Jak wczoraj prezentował się Oriol? Niestety nie oglądałem meczu.