Oriol Busquets: Riqui Puig jest wyjątkowym piłkarzem, który w przyszłości wiele da Barcelonie

Dariusz Maruszczak

6 grudnia 2018, 08:30

TV3, Sport

4 komentarze

Oriol Busquets udzielił wywiadu dla katalońskiej telewizji TV3, w którym opowiedział o wrażeniach ze swojego drugiego występu w pierwszej drużynie Barcelony.

Pomocnik rok temu zadebiutował w pierwszym zespole Blaugrany w meczu z Realem Murcia w 1/16 finału Pucharu Króla. Później doznał jednak poważnej kontuzji i dopiero po roku mógł zanotować kolejny występ u Ernesto Valverde. – To był długi i ciężki rok przez tę kontuzję, ale jestem zadowolony, że znów mogłem zagrać na Camp Nou w barwach tej wspaniałej drużyny. Od czasu wyleczenia urazu czuję się coraz lepiej, dolegliwości w kolanie przeszły i za każdym razem jestem w coraz lepszym rytmie i lepiej się czuję.

– Bez wątpienia La Masia kreuje wiele talentów i oczywiście spędzamy wiele lat, grając w tym samym stylu, rozumiejąc się nawzajem, z jedną filozofią gry. Przybycie tutaj i granie w pierwszym zespole to dar i nie jest to łatwe, ale tym większą przyjemnością jest występowanie u boku piłkarzy o takich umiejętnościach – powiedział Busquets.

19-letni pomocnik, mimo kolejnego występu w Barcelonie, twardo stąpa po ziemi. – Muszę skupić się na teraźniejszości, kontynuować pracę w Barcelonie B, wykorzystywać szanse otrzymywane w pierwszym zespole i co ma być, to będzie.

Busquets pochwalił również Riquiego Puiga. – Riqui jest wyjątkowym piłkarzem, który wiele da Barcelonie B, a w przyszłości pierwszej drużynie i futbolowi, taką mamy nadzieję.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo dobrze więcej pokazać niż jego starszy imienik moim zdaniem

Jak wczoraj prezentował się Oriol? Niestety nie oglądałem meczu.