Denis Suárez: Wychowankowie prezentują wielką jakość, której nie trzeba szukać poza klubem

Grzegorz Zioło

6 grudnia 2018, 00:50

Marca

15 komentarzy

Denis Suárez, który strzelił dwa gole w spotkaniu z Cultural Leónesa, w pomeczowej wypowiedzi podkreślił rolę szkółki FC Barcelony w związku z debiutem Riquiego Puiga i występem innych wychowanków.

Mecz: Jestem zadowolony z meczu, z goli i z powodu zawodników, którzy grają rzadziej. Jestem również szczęśliwy, że wychowankowie mogli zadebiutować. Wiem, co znaczy taki awans, i bardzo się cieszę z ich powodu. W szkółce jest wiele jakości, której nie trzeba szukać poza klubem.

Sytuacja osobista: Chcę grać jak najczęściej. Dzisiaj miałem do tego okazję i czułem się dobrze oraz komfortowo.

Riqui Puig: Pogratulowałem mu występu i debiutu. Spędza z nami cały sezon, jest moim przyjacielem. Zachęcam go do dalszej pracy. Ma jakość i odpowiedni poziom, żeby być w pierwszej drużynie, tak jak Aleña. Kiedy ma się piłkarzy na takim poziomie, trzeba na nich stawiać. Nie trzeba szukać jakości na zewnątrz, jeśli ma się u siebie takich zawodników.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla niego będzie najlepiej jak odejdzie. Wczoraj zagrał dobry mecz, ale to tylko Cultural Leónes i tak nie będzie zbyt wiele grał. Widziałbym go w takim Betisie.

Dla mnie i tak powinien odejść definitywnie i to najlepiej już w styczniu a z nim razem Samper :)

Żebyś zaraz nie odpłynął i nie siadał do stołu z Leo i Crisem...

Sam siebie eliminuje tym gadaniem.

Zgadzam się z Panem Denisem!!! Młodzież pokazała wczoraj wspaniałe umiejętności. Szybkość, siła,determinacja i wspaniały zmysł boiskowy. Wręcz Busi wypadł po swoim wejściu blado na ich tle co może brzmi dziwnie...ale tracił piłkę jak dzieciak. Należy stawiać na młodych!!! Na co nam Ligty czy De Jongi...:-)

Z tym trzeba przyznać mu rację. Mają perły w LaMasii, które wymagają tylko oszlifowania. A oni na siłę szukają młodych, perspektywicznych zawodników poza klubem.

Może powolutku tworzy się kolejne pokolenie na miarę Puyola, Alby, Busquetsa, Xaviego, Iniesty, Messiego itd.?