Barcelona wygrywa z drużyną Cultural Leónesa 4:1 i pewnie awansuje do 1/8 finału Pucharu Króla [WIDEO]

• Malcom Silva 43'
  • 54' Josep Señé

W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Króla Barcelona wygrała z drużyną Cultural Leónesa 4:1 po trafieniach Munira El Haddadiego, Denisa Suáreza i Malcoma. Awans do następnej fazy rozgrywek został jednak okupiony kontuzją ostatniego z wymienionych.

Przed rozpoczęciem spotkania panował bardzo podniosły nastrój z powodu zaplanowanej minuty ciszy poświęconej pamięci zmarłego byłego prezydenta FC Barcelony Josepa Lluisa Núñeza. Początek meczu nie przebiegał zgodnie z oczekiwaniami publiczności, ponieważ pojedynek był bardzo wyrównany. Barça nie mogła uzyskać kontroli na grą, a zespół Cultural Leónesa kilka razy potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Jaspera Cillessena.

Po jednej z akcji gospodarze zdołali jednak wyjść na prowadzenie w 18. minucie gry, a wynik precyzyjnym strzałem otworzył Munir El Haddadi. W 21. minucie środkowy napastnik mógł zdobyć swojego drugiego gola w tym meczu, ale będąc sam na sam z bramkarzem po dobrym podaniu Malcoma trafił jedynie w słupek. W 26. minucie Denis Suárez podwyższył prowadzenie dzięki bardzo ładnemu uderzeniu zza pola karnego w sam róg bramki. Barcelona zdążyła jeszcze przed przerwą strzelić trzeciego gola. W 43. minucie Malcom wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Rakiticia i po dobrym uderzeniu głową pokonał bramkarza rywali. Co ciekawe dla Chorwata była to trzecia asysta w tym meczu.

W przerwie Rakitić opuścił boisko, a ku zaskoczeniu kibiców Barcelony w jego miejsce na murawie nie pojawił się Riqui Puig, tylko Sergio Busquets. Kolejną niespodzianką była bramka dla drużyny Cultural Leónesa. Dziewięć minut po wznowieniu gry Cillessen nie zdołał sparować strzału z dystansu na rzut rożny i w efekcie do piłki dopadł José Alonso, który podał do Josepa Sene, a ten dobił futbolówkę do pustej już bramki. Chwilę później na boisku pojawił się długo oczekiwany Riqui Puig, dla którego był to debiut w pierwszym zespole. Odpowiedzieć na gola gości mógł Munir, ale i tym razem napastnik nie wykorzystał podania Malcoma. Wprowadzenie Puiga dało wymierny rezultat w 70. minucie, ponieważ 19-latek zaliczył wtedy asystę przy drugim trafieniu Denisa Suáreza.

Mimo strzelenia gola w pierwszej części gry Munir nie imponował w tym meczu skutecznością, a w końcówce spotkania nie wykorzystał kolejnej dobrej szansy na gola. Najgorszą wiadomością tego pojedynku było jednak przedwczesne opuszczenie boiska przez Malcoma. Brazylijczyk doznał kontuzji przy niefortunnym upadku w walce o piłkę, gdy jego noga wykręciła się w nienaturalny sposób. Gdy Malcom się pozbierał, próbował jeszcze wrócić do gry, ale ostatecznie zszedł z murawy ze łzami w oczach. Wynik nie uległ zmianie, a Barcelona wygrała z drużyną Cultural Leónesa 4:1.

FC Barcelona - Cultural Leónesa 4:1