Clement Lenglet: Messi jest najlepszy, ale Modrić zasłużył na Złotą Piłkę

Radek Koc

5 grudnia 2018, 16:05

Cadena SER/Sport

9 komentarzy

Clement Lenglet udzielił wywiadu stacji radiowej Cadena SER i został poproszony o skomentowanie kilku bieżących spraw. Odniósł się m.in. do rozstrzygnięć w plebiscycie Złotej Piłki. 

- Nie ma lepszego piłkarza od Leo Messiego. Jednak w tym roku Modrić i zawodnicy reprezentacji Francji również zasługiwali na Złotą Piłkę. Jeśli wyboru dokonuje się, mając na uwadze osiągnięcia w danym roku, to rozumiem trochę lepiej cały ten konkurs. Jeśli jednak trzeba wskazać najlepszego piłkarza, to nie mam żadnych wątpliwości. Francuzi rozegrali niesamowity mundial, ale Modrić również dotarł do finału, wygrał Ligę Mistrzów i jest wspaniałym zawodnikiem. Myślę, że też zasługuje na Złotą Piłkę - powiedział. 

Francuski piłkarz poruszył również temat specyfiki gry w zespole Blaugrany. - Jest zupełnie inną rzeczą być stoperem w Barcelonie, a być nim w jakiejś innej drużynie. Tutaj gramy z 50-metrową pustą przestrzenią za plecami, przy wysokim pressingu i bardzo otwartej drużynie w grze ofensywnej. Kiedy tracimy piłkę, rywal ma bardzo dużo miejsca. Wiedziałem już o tym, kiedy podpisywałem kontrakt z Barçą. Teraz staram się grać najlepiej, jak potrafię. Chcę dobrze bronić i pomagać kolegom. 

Lenglet nie chciał oceniać zachowania Ousmane'a Dembélé. - Wolę mówić o piłkarskich aspektach, jeśli chodzi o Dembélé. Zagrał wspaniale w meczu z Villarrealem. Zrobił na boisku różnicę i asystował przy golu Piqué. Rozumiem, że dziennikarze przyczepiają się do wszystkiego i wyróżniają negatywne rzeczy, ale Dembélé to niesamowity piłkarz obdarzony wielkim talentem. Trzeba mu pomóc, ma wielką przyszłość w tym klubie. Ma dopiero 21 lat i ogromne możliwości rozwoju - wyznał szczerze. 

Dzięki kontuzji Umtitiego Lenglet stał się podstawowym stoperem, ale jest świadomy, że Barça sonduje rynek obrońców. - Władze Barçy wybierają najlepszy plan, a my go musimy szanować. Obecnie jest trzech stoperów i dodatkowo jeden piłkarz z drużyny Barcelony B. Zobaczymy, czy kupią kogoś w zimowym oknie transferowym. De Ligt jest bardzo młodym i bardzo dobrym obrońcą. Znakomicie wychodzi z piłką z własnego pola karnego, gra bardzo dobrze ciałem i świetnie zachowuje się w pojedynkach - zakończył. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No sory według mnie przynajmniej jest szczerzy a nie mówi rzeczy tego typu tylko dlatego że gra w Barcelonie: podziwialem Messiego od dziecka, najlepszy w historii itp itd

>Złota Piłka - nagroda dla najlepszego piłkarza
>"Messi jest najlepszy"
>"Modrić zasłużył"

...no nie dodaje mi się to

Lenglet grasz bo musisz

No i powiedział prosto i konkretnie . Nic dodać nic ująć :)