Adidas wniósł skargę do holenderskiego sądu na Rafinhę

Grzegorz Zioło

4 grudnia 2018, 16:45

Sport

19 komentarzy

Jak podaje Sport, niemiecki producent odzieży sportowej Adidas wniósł dziś do holenderskiego sądu skargę na Rafinhę Alcântarę z powodu domniemanego niewywiązywania się z warunków umowy. 

Adidas żąda, by piłkarz FC Barcelony wrócił do noszenia odzieży i butów tej marki podczas treningów, meczów i wystąpień medialnych, oraz rekompensaty w wysokości 100 tysięcy euro, o czym poinformował dzisiaj holenderski dziennik De Telegraaf.

Rafinha, który obecnie pozostaje wyłączony z gry w powodu zerwania więzadła krzyżowego w lewym kolanie,  w 2013 roku podpisał umowę o sponsoring z holenderskim oddziałem Adidasa, dlatego firma zgłosiła sprawę do sądu właśnie w tym kraju. Umowa była ważna do czerwca 2018 roku. Adidas utrzymuje, że zawodnik nie odpowiedział na złożoną w lecie propozycję przedłużenia umowy, w związku z czym została ona przedłużona w sposób dorozumiany do marca 2023 roku.

Zawodnik Barçy uważa natomiast, że umowa o sponsoring z Adidasem wygasła, dlatego od pewnego czasu nosi czarne buty japońskiej marki Mizuno. Jak podaje Sport, sąd w Amsterdamie przyjrzy się sprawie w ciągu następnych dwóch tygodni i wyda decyzję 18 grudnia.

 
 
 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ładowanie...Właśnie wróciłem z kolokwium z cywila, patrzę na fcbarca,a tam też kazus. Wszystko zależy od interpretacji tekstu umowy, ale uważam, że jeżeli nie przewidywała ona automatycznego przedłużenia umowy to nie powinno się przyjmować, że została ona przedłużona w sposób dorozumiany.
« Powrót do wszystkich komentarzy