Luka Modrić zdobywcą Złotej Piłki 2018; Leo Messi poza podium

3 grudnia 2018, 18:24

Twitter

229 komentarzy

Luka Modrić został laureatem Złotej Piłki 2018, przyznawanej przez magazyn France Football. Leo Messi zajął w głosowaniu dopiero piąte miejsce.

France Football od godziny 17:00 stopniowo ujawniało nazwiska kolejnych piłkarzy, którzy znaleźli się w pierwszej trzydziestce plebiscytu. O jego wynikach zadecydowały głosy dziennikarzy. Uznali oni, że na Złotą Piłkę zasłużył w tym roku Luka Modrić, który sięgnął po triumf w Lidze Mistrzów i zdobył wicemistrzostwo świata. Jego wieloletni kolega z Realu Madryt Cristiano Ronaldo zajął drugą pozycję, natomiast Leo Messi musiał zadowolić się piątym miejscem. Argentyńczyk po raz pierwszy od 2006 nie trafił nawet na podium w wyścigu po tę nagrodę. Modrić przełamał dominację Messiego i Ronaldo, ponieważ wcześniej od 2008 roku tylko oni zdobywali Złotą Piłkę.

Klasyfikacja Złotej Piłki 2018:
1. Luka Modrić (Real Madryt)
2. Cristiano Ronaldo (Real Madryt/Juventus)
13. Luis Suárez (Barcelona)
14. Thibaut Courtois (Chelsea/Real Madryt)
- Hugo Lloris (Tottenham)

Podczas dzisiejszej gali ogłoszono również nazwiska triumfatorów z innych kategorii. Nagrodę dla najlepszego piłkarza świata do lat 21 otrzymał zgodnie z przewidywaniami Kylian Mbappe, a trofeum dla najlepszej zawodniczki - Ada Hegerberg.

Aż mi się płakać chce. Skoro Modric zostaje piłkarzem roku to dlaczego Xavi i Iniesta nigdy nimi nie zostali. Modric może im pokarm przynosić, a to i tak będzie zbyt wiele. Mistrzowie Świata, dwukrotni mistrzowie Europy, plus Puyol. Ta pseudo nagroda to jak g....o w przeręblu, wypłynie, ale nadal śmierdzi.