Dobra współpraca Leo Messiego i Ousmane'a Dembélé w meczu z PSV

Dariusz Maruszczak

29 listopada 2018, 17:00

Mundo Deportivo

44 komentarze

Zwycięski mecz Barcelony z PSV dał Katalończykom pierwsze miejsce w grupie B i przyniósł kolejne trafienie Leo Messiego. Po tym spotkaniu warto zwrócić szczególną uwagę na coraz lepszą współpracę Leo Messiego i Ousmane’a Dembélé.

W meczu na Philips Stadion Messi i Dembélé wymienili między sobą 22 podania. Argentyńczyk i Francuz zagrywali do siebie po 11 razy. Do żadnego innego zawodnika ci piłkarze nie podawali równie często, co świadczy o tworzeniu się coraz lepszej chemii między nimi, choć należy poczekać na efekt ich współpracy w kolejnych spotkaniach.

Najwięcej podań w tym sezonie Messi i Dembélé wymienili między sobą w meczu z Huescą w trzeciej kolejce LaLigi. Messi podawał do Dembélé dwanaście razy, a Francuz odwzajemnił się Argentyńczykowi jedenastoma zagraniami. Rywal nie był jednak z najwyższej półki, a Barça wygrała 8:2. Ponadto Messi i Dembélé przebywali wówczas razem na boisku przez całe spotkanie, natomiast w meczu z PSV 21-latek został zmieniony w 80. minucie. Gdyby nie to, być może osiągnięcie ze starcia z Huescą zostałoby wczoraj pobite.

W sobotnim meczu z Atlético Messi asystował przy wyrównującym golu Dembélé, a we wczorajszym spotkaniu z PSV to Francuz podawał przy bramce Argentyńczyka. Oczywiście największa zasługa w tej sytuacji należała do samego strzelca, ale wymiana podań między tymi zawodnikami także w pobliżu pola karnego świadczy o tym, że obaj coraz lepiej się rozumieją i częściej szukają się na boisku. Gołym okiem widać, jak Messi stara się uaktywniać Dembélé i pomagać mu w przystosowaniu się do gry zespołu, a 21-latek próbuje konstruować ataki we współpracy z liderem drużyny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy największa liczba podań oznacza dobrą współpracę? Poza tym pisanie o asyście Dembele przy bramce Messiego to żart. Liczę na Ousmane, wierzę, że się ogarnie/obudzi/ zwał jak zwał, ale po wczorajszym meczu nie ma powodów do zachwytów.

@constantine16: Niemądry czy niemądry?

@constantine16: O ludzie. Jak ja nie lubię takich komentarzy. Pisanie o asyscie Dembele przy bramce Leo to żart???? Przecież to była bardzo fajna dwójkowa akcja po której Leo zrobił coś genialnego, ale akcja była fajna. Co lepiej umniejszyć mu to? Ilość podań oczywiście, że ma ogromne znaczenie, bo to znaczy, że Leo gra do Dembele. Wcześniej ludzie zarzucali Leo, że nie podaje do Demeble i nie ma jak się rozwinąć> Teraz podaje to znalazł się taki co uważa, że to nic nie znaczy.

@constantine16: Chyba inny mecz kolega oglądał.

@constantine16: Czemu żart? Przecież równie dobrze mógł zejść na lewą nogę i próbować oddać strzał.

@constantine16: Prośba , nie wiem co bierzesz , ale oddtaw to !

@NGRonnie10: Nie powiedziałem, że akcja nie była fajna, tylko, że to nie była żadna asysta. Poklepali i Leo skończył sam między czterema obrońcami i musiał dryblować w sposób wiadomy tylko dla siebie. Gwarantuje Ci, że żaden inny piłkarz Barcelony nie zrobiłby z tego bramki i tak - pisanie o tym, że to asysta to żart. Co do jego gry, to było widać, że ma ogromny potencjał. Było to również widać w każdym poprzednim meczu.

@constantine16: Ale to była asysta. Gdyby Leo nie dostał tego podania, to nie mógłby zrobić potem cudów z czterema obrońcami, tylko musiałby wcześniej z sześcioma.
« Powrót do wszystkich komentarzy