Dobra współpraca Leo Messiego i Ousmane'a Dembélé w meczu z PSV

Dariusz Maruszczak

29 listopada 2018, 17:00

Mundo Deportivo

44 komentarze

Zwycięski mecz Barcelony z PSV dał Katalończykom pierwsze miejsce w grupie B i przyniósł kolejne trafienie Leo Messiego. Po tym spotkaniu warto zwrócić szczególną uwagę na coraz lepszą współpracę Leo Messiego i Ousmane’a Dembélé.

W meczu na Philips Stadion Messi i Dembélé wymienili między sobą 22 podania. Argentyńczyk i Francuz zagrywali do siebie po 11 razy. Do żadnego innego zawodnika ci piłkarze nie podawali równie często, co świadczy o tworzeniu się coraz lepszej chemii między nimi, choć należy poczekać na efekt ich współpracy w kolejnych spotkaniach.

Najwięcej podań w tym sezonie Messi i Dembélé wymienili między sobą w meczu z Huescą w trzeciej kolejce LaLigi. Messi podawał do Dembélé dwanaście razy, a Francuz odwzajemnił się Argentyńczykowi jedenastoma zagraniami. Rywal nie był jednak z najwyższej półki, a Barça wygrała 8:2. Ponadto Messi i Dembélé przebywali wówczas razem na boisku przez całe spotkanie, natomiast w meczu z PSV 21-latek został zmieniony w 80. minucie. Gdyby nie to, być może osiągnięcie ze starcia z Huescą zostałoby wczoraj pobite.

W sobotnim meczu z Atlético Messi asystował przy wyrównującym golu Dembélé, a we wczorajszym spotkaniu z PSV to Francuz podawał przy bramce Argentyńczyka. Oczywiście największa zasługa w tej sytuacji należała do samego strzelca, ale wymiana podań między tymi zawodnikami także w pobliżu pola karnego świadczy o tym, że obaj coraz lepiej się rozumieją i częściej szukają się na boisku. Gołym okiem widać, jak Messi stara się uaktywniać Dembélé i pomagać mu w przystosowaniu się do gry zespołu, a 21-latek próbuje konstruować ataki we współpracy z liderem drużyny.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdyby Malcom wczoraj wpakował piłkę do siatki po podaniu Dembele to miałby piękną asystę. Wczoraj naprawdę Dembele pokazał się ze świetnej strony.

@Fabik87: Z odrobiną szczęścia i większym spokojem u Malcom-a to nawet dwie asysty mogłyby mieć :)

@Fabik87: Trzeba przyznać że zagrał dobre zawody. Często go krytykowalem bo myślę że zaslugiwal ale ostatnie dwa mecze były solidne. Oby to był przełom.
« Powrót do wszystkich komentarzy