Thomas Vermaelen wraca na boisko w momencie, w którym kolejne problemy ma Samuel Umtiti

Łukasz Lewtak

29 listopada 2018, 11:00

AS

12 komentarzy

Jak informuje madrycki dziennik AS, Thomas Vermaelen jest już na ostatniej prostej procesu rekonwalescencji po naderwaniu mięśnia dwugłowego uda w prawej nodzie.

Obrońca doznał kontuzji 12 października w meczu reprezentacji Belgii. Zgodnie z przewidywaniami lekarzy miał pauzować przez około sześć tygodni. Okres ten minął w poniedziałek. Według dziennika AS jutro Thomas Vermaelen odbędzie część treningu z kolegami z drużyny, a w najbliższych dniach powinien otrzymać pozwolenie na grę od lekarzy. Najbardziej prawdopodobne jest to, że Belg wróci na boisko w środowym spotkaniu Pucharu Króla z zespołem Cultural Leónesa.

Powrót Thomasa Vermaelena na pewno jest dobrą wiadomością dla Ernesto Valverde. Na ten moment nikt nie wie, czy Samuel Umtiti ostatecznie upora się ze swoimi problemami z lewym kolanem, czy też będzie musiał przejść artroskopię. Jeśli Francuz nie będzie mógł grać w najbliższym czasie, Gerardowi Piqué i Clementowi Lengletowi na pewno przyda się zmiennik w osobie Vermaelena. Barcelona nie wyklucza również sprowadzenia doświadczonego stopera w zimowym okienku transferowym.

Warto podkreślić, że w meczu z drużyną Cultural Leónesa do gry może wrócić również Sergi Samper. Pomocnik Barcelony doznał kontuzji prawej łydki w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Króla i miał pauzować przez miesiąc. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Katalończyk powinien być gotowy do gry w środowym meczu.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widział bym Vide albo Glika :)

Klub popełnił wielki błąd sprzedając latem Lucasa Digne. Solidny zmiennik Alby i mógł grać jako stoper :(

Ciekawi mnie tylko dlaczego tyle zwlekają z zabiegiem u Umtitiego. Lenglet gra co najmniej przyzwoicie, Vermaelen też za dużo błędów nie popełnia, czas na leczenie kolana. Umtiti to młody chłopak i lepiej wyleczyć kontuzję niż bujać się na blokadach przez najbliższe trzy lata a potem i tak operacja.
konto usunięte

Końcówka jego kariery w Barcelonie. Pora na de Ligta.

Znając życie dozna urazu przy pierwszym poważnym sprincie.

Nie ma długo....

Na dwa mecze wróci? Stawiam że max trzy :)