Barça remisuje z PSV i wygrywa swoją grupę w UEFA Youth League [WIDEO]

28 listopada 2018, 16:32

Mundo Deportivo/Sport

Brak komentarzy

Juvenil A FC Barcelony zremisował na wyjeździe z PSV Eindhoven 1:1, ale to wystarczyło mu do zapewnienia sobie zwycięstwa w grupie, ponieważ Tottenham przegrał u siebie z Interem Mediolan 2:4.

Dzisiejszy mecz z drużyną Ruuda van Nistelrooya rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych Denisa Silvy. Barcelona objęła prowadzenie już w 9. minucie po trafieniu 16-letniego Ansu Fatiego, który przeprowadził ładną akcję indywidualną i oddał dobry strzał. W 31. minucie Katalończycy mieli znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia, jednak Jandro nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego po faulu Obispo na Ansu Fatim. Uderzenie zawodnika Barçy obronił van Dorp, wybijając piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie PSV Eindhoven przycisnęło rywali i doprowadziło do wyrównania. Sergi Rosanas zdołał uchronić swoją drużynę przed stratą bramki dzięki interwencji na linii, jednak po chwili Vertessen wpakował piłkę do siatki. Holendrzy chcieli pójść za ciosem, ale w 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Zeegers. Nieco wcześniej Marques mógł rozstrzygnąć spotkanie na korzyść Barçy, jednak zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

Mecz zakończył się remisem 1:1, który jest szczęśliwy dla Barcelony. Dzięki wygranej Interu z Tottenhamem podopieczni Denisa Silvy zapewnili sobie bezpośredni awans do 1/8 finału UEFA Youth League.

PSV - Barcelona 1:1

PSV: Van Dorp; Zeegers, Daverveld, Obispo, Vos; Sadílek (k.), Mendoça (Timan, 46'), Ihattaren; Piroe, Vertessen, Aboukhlal.

Barcelona: Tenas; Guillem (k.) (Rosanas, 64'), Comas, Mingueza, Jose; Ilaix (Nico, 46'), Álvaro Sanz, Jandro; Konrad (Nils, 64'), Peque (Marqués, 54'), Ansu (Antonio Jesús, 84').

Gole: 0:1, min. 9, Ansu. 1:1, min. 74, Vertessen.