48 tysięcy euro grzywny dla Gerarda Piqué za prowadzenie samochodu bez ważnego prawa jazdy

Grzegorz Zioło

27 listopada 2018, 13:00

El País

42 komentarze

Jak poinformował hiszpański wymiar sprawiedliwości, piłkarz FC Barcelony Gerard Piqué zaakceptował grzywnę w wysokości 48 tysięcy euro za prowadzenie samochodu bez ważnego prawa jazdy w sierpniu bieżącego roku.

"Piłkarz Gerard Piqué został ukarany ośmiomiesięczną grzywną w wysokości 200 euro dziennie (48 tysięcy euro) za przestępstwo wymierzone w bezpieczeństwo drogowe, jakim było prowadzenie pojazdu bez punktów ze świadomością, że jest to niedozwolone", poinformował kataloński Tribunal Superior de Justicia. Jak podaje El País, Piqué pojawił się w sądzie w towarzystwie swojego adwokata i podczas rozprawy zaakceptował karę nałożoną przez sędziego, który zamknął sprawę. Piłkarz miał opuścić budynek uśmiechnięty, jednak nie udzielił żadnych wypowiedzi mediom.

31 sierpnia Piqué został zatrzymany przez barcelońską policję, kiedy prowadził samochód bez punktów na swoim prawie jazdy, co w Hiszpanii skutkuje utratą ważności dokumentu. Punkty zostały odebrane zawodnikowi za wcześniejsze wykroczenia drogowe. Zgodnie z hiszpańskim prawem, kiedy kierowca utraci wszystkie punkty na swoim prawie jazdy, dokument zostaje zawieszony na sześć miesięcy. Żeby odzyskać uprawnienia do prowadzenia pojazdów, kierowca musi udać się na kurs, na którym może odrobić stracone punkty.

Piqué mógł rozpocząć odrabianie punktów w czerwcu 2018 roku, jednak nie stawił się kursie reedukacyjnym, dlatego w sierpniu ważność jego prawa jazdy wciąż była zawieszona. Wcześniej w 2015 roku piłkarz Barçy otrzymał grzywnę w wysokości 10,5 tysiąca euro za obrazę dwóch funkcjonariuszy, którzy chcieli ukarać go za postój w niedozwolonym miejscu. Opublikowane wówczas w mediach zdjęcia pokazywały Piqué kłócącego się z policjantami. Piłkarz odebrał funkcjonariuszom wypisany mandat, zgniótł go i rzucił na ziemię.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W Polsce zapłaciłby 500zł jednorazowo, może Legia?

@maciekofcb: Hahaha, zacne :D

@maciekofcb: Dwa lata temu może i tak, teraz za brak prawa jazdy możesz trafić do więzienia na 2 lub 3 lata, bo tu nie jestem pewny, ale w każdym razie nie jest już tak kolorowo.

@Zieliniak: A to nawet nie wiem, 5 stówek pasował do żartu :D
« Powrót do wszystkich komentarzy