Dyrektor sportowy Evertonu: Jesteśmy zadowoleni z Lucasa Digne'a, Yerry'ego Miny i André Gomesa

Grzegorz Zioło

25 listopada 2018, 15:00

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Dyrektor sportowy Evertonu Marcel Brands ocenił transfery trzech zawodników Barcelony, kórych angielski klub pozyskał w letnim okienku. The Toffees wykupili Lucasa Digne'a i Yerry'ego Minę oraz wypożyczyli André Gomesa.

Everton przelał na konto Blaugrany łącznie ponad 50 milionów euro za Digne'a (20,2 miliona) i Minę (30,2 miliona). W umowach sprzedaży obu zawodników zawarte są też zmienne w wysokości 1,5 miliona euro. Oprócz tego na wypożyczenie do klubu z Liverpoolu udał się André Gomes. – Jesteśmy zadowoleni ze wszystkich trzech. Yerry i André Gomes grali mniej, ponieważ byli kontuzjowani, ale już wrócili na boisko i zaczęli pokazywać swoją jakość, tak jak wcześniej Digne – stwierdził Brands w rozmowie z Mundo Deportivo.

Brands skomentował pierwszy mecz Yerry'ego Miny w wyjściowym składzie. Kolumbijczyk wystąpił w konfrontacji przeciwko Chelsea tuż przed przerwą reprezentacyjną. – Rozegrał świetne spotkanie z drużyną o takim poziomie jak Chelsea, przyzwyczajoną do gry w Lidze Mistrzów, i został wybrany na najlepszego zawodnika meczu. To znakomita wiadomość dla Yerry'ego i dla nas – ocenił dyrektor sportowy Evertonu. Kolumbijczyk ponownie wystąpił od pierwszej minuty w wygranym 1:0 meczu z Cardiff City.

Everton nie ma możliwości wykupienia André Gomesa z Barcelony, jednak Brands nie ukrywa, że chciałby móc liczyć na Portugalczyka w przyszłości. Na razie pomocnik dopiero rozpoczyna jednak swoją przygodę z angielskim klubem. – Sezon dopiero się zaczął. Jesteśmy zadowoleni z André, ale to od niego zależy, czy będzie chciał u nas zostać – przyznał Brands. Gomes został wybrany na MVP wczorajszego spotkania Evertonu z Cardiff.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jestem ciekaw czy nie próbowali Gomesowi jakiegoś psychologa czy innego kołcza majka znaleźć który pomógłby mu się odblokować? Może to wypożyczenie to będzie taka terapia.

Nadal nie moge przeboleć, że to minę sprzedaliśmy, a Gomesa wypożyczyliśmy. Gdyby było na odwrót nie musielibyśmy się martwić o stopera na przyszłość.

Yerry nie dostał prawdziwej szansy od Barcy, bardzo szkoda.
Lucas miał przeciwnika w składzie nie do przeskoczenia... A Andre psychicznie nie wytrzymał, dobrze, że są z niego zadowoleni, jak nie oni to ktoś inny go kupi, dwa lata kontraktu mu zostanie w przyszłym letnim okienku więc jeszcze może na nim zarobimy, co było jeszcze nie tak dawno nie do pomyślenia. :D

Oj, czuję że za Dignem jeszcze zatęsknimy...

U Gomesa wszystko siedziało w głowie, już w Valencii grał na poziomie, który zapewniłby mu regularne występy w Barcelonie, a dziś z pewnością jest lepszy technicznie i ma większe doświadczenie

Najlepiej byłoby też sprzedać Gomesa ale Barcelona robi dobrze. Gomes wypromuje się i sprzeda za dobrą kase.