PSV wciąż z kompletem zwycięstw w Eredivisie przed rewanżem z Barceloną

25 listopada 2018, 09:17

11 komentarzy

PSV Eindhoven kontynuuje imponującą serię zwycięstw w Eredivisie przed środowym meczem z FC Barceloną w Lidze Mistrzów. Zespół Marka van Bommela pokonał u siebie 3:0 Heerenven i po 13 kolejkach ma na koncie komplet 39 punktów. Drugi Ajax traci do PSV pięć oczek.

Bohaterem spotkania na Stadionie Philipsa był Hirving Lozano. Ustrzelił on dublet oraz asystował przy trafieniu Luuka de Jonga. Meksykanin zdobył już dziesięć goli w tym sezonie ligowym i w klasyfikacji strzelców ustępuje tylko swojemu holenderskiemu koledze z zespołu, który trafił do siatki 12 razy.

Mimo że PSV mierzyło się z rywalem ze środka tabeli, van Bommel nie oszczędzał żadnego ze swoich kluczowych piłkarzy przed meczem z Barçą. Na boisko w Eindhoven wyszła podstawowa jedenastka gospodarzy, w tym Denzel Dumfries, który wrócił ze zgrupowania reprezentacji Holandii z problemami zdrowotnymi i został zmieniony w 74. minucie, kiedy wynik spotkania był już rozstrzygnięty.

Dużo spokoju do gry PSV wniosła czerwona kartka dla Mortena Thorsby'ego z Heerenven w 37. minucie przy stanie 1:0. Zespół z Eindhoven mógł pozwolić sobie na oszczędzanie sił przed meczem z Barceloną, jednak również w drugiej połowie Hirving Lozano pokazał, że jest w wysokiej formie.

U siebie PSV jest mocne a przypomnę że nie gramy zbyt dobrze na wyjazdach :D

I co z tego? Kogo interesuje liga ogórków? Jesteśmy faworytem, ale na pewno nie będziemy grać trawy o zwycięstwo

Hirving Lozano BRAĆ PÓKI NIEMA CHĘTNYCH

Dla mnie najlepiej było by jeśli Barca przegrała by z Psv a Totki wygrały z Interem, a to dlatego ze lecę 11 grudnia na ostania kolejkę i nie chciałbym zobaczyć rezerwowego składu, a taki prawdopodobnie wyjdzie jeśli zapewnią sobie pierwsze miejsce już z Psv. Oczywiście najlepiej dla Barcy to wygrana w środę i odpoczynek kilku graczy w meczu z Tottenhamem.

Z gra tak słabą to już sam nie wiem jaki będzie wynik :/

To będzie spotkanie by utrzymać 1 Miejsce myślę ze bez problemu wyjedziemy z 3 punktami a Messi z brameczka może z dwoma:)