Gerard Piqué rozważa zakup klubu piłkarskiego

Grzegorz Zioło

23 listopada 2018, 19:01

AS/L'Equipe

17 komentarzy

W jutrzejszym wydaniu magazynu L'Equipe ukaże się wywiad z Gerardem Piqué. Środkowy obrońca Barçy nie byłby sobą, gdyby nie podzielił się kolejnymi planami na przyszłość. Tym razem Katalończyk ujawnił, że zamierza kupić klub piłkarski oraz stworzyć nowe rozgrywki lub przeprowadzić reformę jednych z już istniejących.

– Pracujemy nad dwoma projektami. Jeden z nich to zakup klubu. Niestety nie mogę powiedzieć więcej. Drugi to stworzenie nowych rozgrywek piłkarskich lub wykorzystanie już istniejących. Naprawdę nie mogę zdradzić nic więcej. To dwa świetne projekty – powiedział Piqué.

Piłkarz Barcelony wraz ze swoją firmą Kosmos przeforsował niedawno reformę tenisowego Pucharu Davisa i zapewnia, że jego inwestorzy to wiarygodne osoby. – Są zaufani. Nie chcę jednak rozmawiać o pieniądzach. Kosmos to grupa, która inwestuje w sport, to oczywiste. Te rozgrywki są jednak wyjątkowe, ponieważ angażują nie tylko tenisistów, ale też kraje, flagi i hymny narodowe – stwierdził Piqué.

Jeśli chodzi o ideę nowych rozgrywek, Piqué stawia sprawę jasno. – Puchar Davisa nigdy nie będzie Pucharem Piqué. Wielcy tenisiści nie grają już w Pucharze Davisa, a ten turniej ma niesamowitą 118-letnią historię. Zaproponowaliśmy ITF zmianę formatu. To prestiżowy turniej i potrzebuje udziału najlepszych zawodników, żeby utrzymać swoją renomę. Niektórzy tenisiści popierają tę zmianę: Rafa Nadal, Dominic Thiem czy Marin Cilić. Inni wolą inne turnieje. Być może trzeba będzie coś poświęcić – wyjaśnia piłkarz.

Piqué skomentował też wymianę zdań z Rogerem Federerem, który nie jest przekonany do nowego formatu Pucharu Davisa. – Nie ma żadnej walki na ego. Nie chcę nawet wchodzić w te dyskusje i tracić na nie czas. Jesteśmy tu, żeby nieść wartości, nie żeby wdawać się w walkę. Moim priorytetem jest wspólna praca nad stworzeniem wielkich rozgrywek – przyznał Piqué. 

Okładka jutrzejszego wydania L'Equipe:

Fot. Vinod Divakaran / CC BY 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pewnie przeczytał że Wisła jest do wzięcia.

Piket, za grę się weź. Skończyłeś karierę w reprezentacji, żeby się skupić na karierze klubowej.
Inna zajawka sprawia, że myślami jesteś poza boiskiem. Fajnie że masz ambitne i ciekawe pomysły, ale to po zakończeniu kariery piłkarskiej. Z "głową w chmurach" naszego stopera, o LM będzie ciężko.

Niedawno się madrzyl ze piłkarz Barcy powinien muslec 24 h o pilce. A on zamiast grac na najwyzszym poziomie to jezdzi do Chin, nagrywa film o Griezmanie, tworzy turnieje tenisowe.. Niech on sie weźmie do roboty bo od dawna zasluguje na lawke lub trybuny a gra za zaslugi u trenera ktory nie ma jaj zeby go ogarnąć.
konto usunięte

Dywersyfikowanie działalności jest ruchem koniecznym, ale czy na pewno podczas kariery piłkarskiej?

Czyżby miał to być Gimnastic Tarragona?

No brawo tymi zabawami w puchar Davisa mnie trochę zmylił, Pique na prawdę żyje piłką 24/7 wątpiłem ale się kajam.

Kupi Real, i zwali go do Segundy..

Reforma obecnych rozgrywek = wywalenie Realu z La Liga :D

Niech wpierw nauczy się ponownie grać na obronie na najwyższym poziomie, a następnie niech robi interesy. :)

oby Las Palmas

Prosze Cie kup Wisłe Kraków!!!!!!

proponuje Legię, leszcze bo leszcze, ale coś za coś :D

Niech kupi Espanyol. :D