Sport: W weekend Borussia ogłosi, że skorzysta z opcji kupna Paco Alcácera

Julia Cicha

23 listopada 2018, 11:30

Sport

40 komentarzy

Sport podaje dziś, że Borussia Dortmund ogłosi w ten weekend transfer Paco Alcácera. Niemiecki zespół ma opcję kupna napastnika, z której zamierza skorzystać. Decyzja zostanie podjęta na zgromadzeniu socios i udziałowców klubu w najbliższą niedzielę i poniedziałek.

Dobra postawa Hiszpana na początku obecnego sezonu przekonała niemiecki klub to jego zakontraktowania. Alcácer ma na razie umowę z Barceloną do 2021 roku, ale Borussia zapewniła sobie możliwość kupna zawodnika 30 czerwca 2019 roku za 25 milionów euro. Barça straciłaby tym samym szansę na sprowadzenie piłkarza z powrotem.

Hiszpan opuścił Camp Nou w poszukiwaniu większej liczby minut, a dzięki swoim bramkom stał się jednym z kluczowych graczy Borussii Dortmund. Niemcy prowadzą obecnie w tabeli Bundesligi z czteropunktową przewagę nad drugą Borussią Mönchenglabach. Napastnik ma w tym swój udział, ponieważ w zaledwie sześciu meczach strzelił aż osiem goli.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i Borussia potwierdziła... Paco w Dortmundzie do 2023... Gratulacje dla naszego zarządu

Tak i szukamy zmiennika dla Suareza...Coś chyba na własne podwórko nie zaglądamy.

BRAWO MY!!!!!!!!!!!!!!!!

Dobrze, że za wiele nie stracimy, 2mln za wypożyczenie plus 25mln za odkupienie. Oczywiście tracimy na tym, ale nie jest to historia jak zawsze, czyli oddawanie zawodnika za darmo.

No proszę. A był tu kiedyś taki jeden mędrzec co twierdził że jak Barcelona się nie zgodzi to Borussia nie może go wykuoic.

Taka cena... jednak ten Black Friday To nie ściema.

Tak to jest jak się gra cały czas jednym napastnikiem, a drugiego daje co 5 meczy na skrzydło. A potem pisanie, że słaby. xd Suarez na skrzydle to też jak drugo ligowiec by grał.

Jak by Paco został sprowadzony za 50 mln to by grał w FCB

Ja życzę Paco wszystkiego, co najlepsze. U nas wykazywał dużą cierpliwość i nie narzekał na miejsce w szeregu. Był przekonany, że potrafi strzelać gole i to właśnie teraz wszystkim udowodnił. Nie ma sensu, aby do nas wrócił i zasiadł na ławce.

Najgorzej zarządzany klub, mamy w zarządzie same patałachy i dlatego każdy klub z nas zdiera co chce
konto usunięte

Ojojoj, teraz niedawni hejterzy Paco stali się jego wyznawcami.
konto usunięte

Paco dostał klauzulę wykupu ale taki Andre Gomes już nie. Kocham ten zarząd...

"Niemcy prowadzą w tabeli bundesligi" :D
Dobrze, że nie Włosi, lub Polacy.

Nigdy nie dostał prawdziwej szansy. Kolejny raz Valverde pokazał jakiego ma "nosa".
Na pewno mógł zostać zamiast Munira, tym bardziej, że nigdy nie narzekał na rolę rezerwowego.

Bekać nam się będzie tym odejściem coś czuje jeszcze długo. Brawo Paco pokaż naszemu Robertowi, że ty też potrafisz.

"Niemcy prowadzą obecnie w tabeli Bundesligi z czteropunktową przewagę nad drugą Borussią Mönchenglabach"

Dziwne jakby prowadzili Polacy albo Anglicy :D

Paco dostawał za mało minut u nas to po pierwsze, po drugie w Borussii gra się innym stylem. Ciekawi mnie tylko jaką Paco miał wpisaną klauzulę odejścia? Przecież można go było wypożyczyć z możliwością kupna przez Niemców ale co do sumy można było poczekać do grudnia i zobaczyć w jakiej będzie formie. Zapewnić ewentualnie Niemców, że klauzula może być negocjowana. 25 mln to śmieszna suma. Oni sprzedając nam Dembele podali cenę i nie chcieli iść na ustępstwa.

Co tam jakis Paco przyszlosc to Munir !

Dlaczego Barcelona nigdy nie wypożycza i w ten sposób nie testuje graczy z opcja pierwokupu przecież to bezpieczniejsze.

Smutne tym bardziej, że PRAWDOPODOBNIE mieliśmy możliwość zablokowania transferu i sprowadzenia Paco z powrotem do siebie. Czyli najzwyczajniej w świecie nie chce go Valverde/sztab szkoleniowy/dyrektor sportowy itp.

Wiadomo, lepszy Munir bo wychowanek. Kij, że nadaje się co najwyżej do tarcia chrzanu, to jest nieistotne.

Niestety oddaliśmy nie tego napastnika. Ale bardzo się cieszę, że Paco dobrze na tym wyszedł. Oby mu się wiodło jak najlepiej :)

Ciekawe kiedy go odkupimy za 100 baniek

A u Nas na ławce kompletnie bezproduktywny Munir