Cadena SER: Umtiti znalazł sposób na ograniczenie problemów z kolanami

Radek Koc

22 listopada 2018, 13:00

Cadena SER/Sport

31 komentarzy

FC Barcelona wraz z Samuelem Umtitim przygotowali specjalny plan mający na celu rozwiązanie problemów z kolanem piłkarza. 

Umtiti realizował program leczenia przez 1,5 miesiąca. Przez ten czas miał pozbyć się dolegliwości w lewej chrząstce w lewym kolanie. Obrońca zaczął się na nie skarżyć tuż przed meczem z Athletikiem w siódmej kolejce LaLigi. Przez problemy ze zdrowiem stracił dziewięć kolejnych spotkań.

W trakcie stosowania tego konserwatywnego trybu leczenia pojawiło się wiele wątpliwości i istniało realne zagrożenie, że Umtiti będzie musiał poddać się operacji. To oznaczałoby przerwę w grze wynoszącą aż cztery miesiące. 

W programie radiowym "Qué t'hi jugues?" w stacji Cadena SER ujawniono, że FC Barcelona razem z francuskim obrońcą przygotowali plan, który miał polegać na zrzuceniu kilku kilogramów przez zawodnika. Umtiti stracił ostatnio na wadze, aby odciążyć zmęczone stawy i ograniczyć w ten sposób ryzyko pojawienia się w przyszłości kolejnych problemów z kolanami. Francuski piłkarz zdążył już w międzyczasie otrzymać powołanie do kadry na mecz z Betisem, choć ostatecznie nie zagrał ani minuty. Teraz służby medyczne klubu i sam Umtiti liczą na to, że zmniejszenie wagi zawodnika pozwoli uchronić go przed nawrotem dolegliwości.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

El Pistolero tez może zrzucić trochę...

@Tom_Sta: Zrzucił widac to po nim i po jego dynamice. Na początku sezonu był ociężały teraz nie.
« Powrót do wszystkich komentarzy