Vidal: Jestem przygotowany na sto procent i liczę, że będę grał w podstawowym składzie

Łukasz Lewtak

22 listopada 2018, 09:45

Sport

17 komentarzy

Arturo Vidal wrócił już do Barcelony ze zgrupowania reprezentacji Chile. Przed wylotem do stolicy Katalonii Chilijczyk udzielił jeszcze krótkiej wypowiedzi dla mediów, wyrażając nadzieję, że będzie grał w podstawowym składzie w zespole Ernesto Valverde.

- Wracam do Barcelony, aby dobrze wykonywać swoją pracę, walczyć o miejsce w składzie i rozsławiać dobre imię Chile. Czuję się dużo lepiej. Teraz jestem przygotowany na sto procent. W ostatnich meczach grałem dużo i strzelałem gole, dlatego jestem pewny siebie. Bramki w reprezentacji bardzo mi pomogły. Mam nadzieję, że będę grał w podstawowym składzie, ale o tym zdecyduje trener.

- Po meczu z Hondurasem jesteśmy pewni siebie i szczęśliwi. Wiemy, że wykonujemy dobrą pracę. Do kadry przychodzą nowi zawodnicy i każdy walczy o swoje miejsce. Na Copa América pojedzie 23 piłkarzy. Obyśmy mieli jak najlepszych graczy, tak aby trener mógł wybrać.

Fot. Dmitrij Sadownikow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Raczej wątpię. Pewnie będzie grać ochłapy.
konto usunięte

Rakitic wyleczy uraz i Vidal pożegna się z marzeniami. Niestety w futbolu często nie decydują umiejętności, ale przywiązanie trenera/osób decydujących do utartych i znanych schematów, nazwisk, jak również osobiste animozje itd. Uwielbiam Rakiticia, ale Vidal powinien zdecydowanie częściej zastępować go w podstawie.

Po niesmaku związanym z zachowaniem Vidala jaki był niedawno w mediach i nie tylko gołym okiem widać, że facet ostro wziął się w garść znacznie poprawiając swoją grę. Będę bardzo zniesmaczony jeśli w meczu z Atletico nie wyjdzie w pierwszym składzie.

Nie, no prawdopodobnie VIdal będzie grał od pierwszej minuty, ale nawet jakby strzelił podczas nieobecności Rakiety 5 bramek to nic to nie da. Rakieta i tak będzie grał ;]
konto usunięte

Mam takie dziwne uczucie w trzustce, że nie wyjdzie w podstawowej jedenastce :P

Lepiej Vidal niż Rakitic który biega jakby miał kupę w gaciach, Vidal co wchodzi to ma okazje strzelić bramkę.

Dla mnie wchodząc z ławki w takich meczach jak ten z Betisem może dać dużo więcej jakby grał od początku. Z ławki daje tego kopa całej druzynie a jakby grał od początku pewnie by popadł w nicość jak reszta drużyny.

Wzorowa postawa Vidala.

Vidal to znakomity, zawsze głodny gry pomocnik, po prostu musi wyjść w podstawie na Atletico, żeby czasem Valverde nie wpadł na pomysł żeby przsunąć tam Roberto bo mnie krew zaleje.
konto usunięte

Vidal zasługuje no ale przecież rakieta sie dogadał z trenerem ze ma grac w podstawowym składzie jeśli chce by został heheheh wiec cienko to widzę a kontuzja eeeetam da rade:P

Normalny trener bez zastanowienia wystawiłby Vidala, ale Valverde już nie raz zaskakiwał wszystkich. Pewnie znowu wyjdzie Rakitić, a kontuzja? Jaka kontuzja? rozbiega :D