Pep Guardiola: FC Barcelona powinna odegrać istotną rolę w sprawie katalońskiej

Łukasz Lewtak

22 listopada 2018, 09:00

Marca

13 komentarzy

Pep Guardiola wziął udział w konferencji na Uniwersytecie w Liverpoolu, gdzie mówił o sytuacji w Katalonii i o tym, co FC Barcelona powinna zrobić dla regionu.

- Jasne jest, że FC Barcelona powinna odgrywać istotną rolę. Nie da się zrozumieć Barçy bez wiedzy na temat tego, co wydarzyło się w przeszłości w Katalonii. To niemożliwe. Rozumiem jednak, że czasami, będąc członkiem zarządu lub prezydentem, człowiek musi zarządzać sytuacją i władzą... Czasami nie jest łatwo, ale nie można zaprzeczyć, że FC Barcelona jest bardzo ważna w kontekście identyfikowania się z naszym językiem i naszą kulturą.

- Uważam, że to mniej istotne, czy FC Barcelona będzie mogła grać w lidze hiszpańskiej, czy nie. Jeśli społeczeństwo podejmie decyzję, na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie. 

- Dlaczego osoby publiczne mają nie brać w tym udziału? Pamiętam jak w Walencji Guus Hiddink, jeden z najlepszych trenerów w historii, zatrzymał mecz, ponieważ zobaczył nazistowskie flagi. Powiedział, że jeśli nie zostaną one usunięte, jego piłkarze nie będą kontynuować gry. W tej sytuacji użył swojej władzy, ale takie działania są bardzo dobre.

- Kiedy reprezentacja Hiszpanii rozgrywa mecz, chcę, żeby wygrała. Mam wielu przyjaciół w Hiszpanii i jestem z nimi mocniej związany niż z Anglikami, Niemcami, Meksykanami czy Katarczykami. Trenowałem hiszpańskich piłkarzy i chcę dla nich jak najlepiej.

Fot. Rufus46 / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdecydowanie sie nie zgadzam z Guardiol.a FC Barcelona to prywatna instytucja, a nie falowarrk czy prywata nacjonalistów z Katalonii.

Z jednej strony karze się kogoś za żółtą kokarde bo nie łączymy polityki z piłką a z drugiej zakłada tęczowe opaski kapitanskie.

Polityka i sport, te dwie sprawy nigdy nie powinno się łączyć