Sport: Barça przyspiesza negocjacje w sprawie umowy Jordiego Alby

Radek Koc

21 listopada 2018, 18:00

Sport

7 komentarzy

Negocjacje w sprawie przedłużenia umowy Jordiego Alby i podniesienia jego pensji zostaną przyspieszone w przyszłym tygodniu. Właśnie wtedy dojdzie do spotkania między osobami reprezentującymi klub z Pepem Segurą na czele i agentem piłkarza Vicente Foresem. 

Obecnie obowiązująca umowa wygasa w czerwcu 2020 roku i zawiera klauzulę odejścia w wysokości 150 milionów euro. Sprawa przedłużenia kontraktu już od jakiegoś czasu była jednym z pilniejszych tematów do rozwiązania przez dyrekcję klubu. Agent Jordiego Alby przypominał, że już dwa lata temu obiecano jego klientowi poprawę warunków kontraktowych. 

Według informacji podanych przez dziennik Sport obie strony wreszcie zdecydowały się na definitywne zamknięcie negocjacji, które rozpoczęły się nieco wcześniej, w czasie rozmów telefonicznych. W zeszły piątek Barça po raz pierwszy przekazała reprezentantom piłkarza chęć bezpośrednich negocjacji. Kontakt został ponowiony 20 listopada, kiedy Pep Segura zaproponował już dokładną datę spotkania.

Jordi Alba zawsze deklarował, że chce związać swoją przyszłość z Barceloną. Z powodu zainteresowania Katalończykiem ze strony wielu silnych europejskich zespołów władze Barçy musiały w końcu usiąść do poważnych rozmów. Tym bardziej, że lewy obrońca był ostatnim zawodnikiem wyjściowego składu, który oczekiwał na propozycję klubu.

Barcelona nie ma i nigdy nie miała zmiaru pozbywać się piłkarza, który obecnie gra na równym, bardzo wysokim poziomie. Ernesto Valverde pozwolił mu odpocząć jedynie w przegranym meczu z Leganés (wszedł na ostatnie 20 minut) oraz w spotkaniu pucharowym z drużyną Cultural Leónesa. Jordi Alba zagrał do tej pory w 17 konfrontacjach. Strzelił w nich dwa gole i zanotował siedem asyst. Znakomite występy w zespole Barçy zaowocowały długo oczekiwanym powołaniem do reprezentacji Hiszpanii.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

6 (no teraz już 7) komentarzy pod głównym postem dnia to chyba nowy rekord.

Mój ziom, jest najlepszy na lewej obronie. Czy się mylę?

Alba? Nie znam typa...